JachymB :: no, ranní sněhová nadílka už roztála
no, ranní sněhová na :: zprava
cosinus :: proč tu je taková prasecká zima na konci března a zítra bude ještě větší www.severe-weather.eu/mcd/cold-outbreak-spreading-across-europe-mk/. Možná za to může toto www.severe-weather.eu/global-weather/arctic-ice-rapid-melt-season-fa/ Ale lepší mráz než tohle co bylo v USA: www.severe-weather.eu/recent-events/several-tornadoes-hit-midwest-jonesboro-mk/
jn :: To, že je to někde vyfoukaný nebo naopak nafoukaný, je každému jasné.
jn :: Olaf: uznávám, na hřebenech není přesné, jen jsem opsal ze stránek HS Krkonoše - údaje mají ze 7:00 ráno z Luční boudy. Co se týká množství srážek, dle radarových odrazů i srážkoměrů jich bylo najvíc právě na tom hraničním hřebenu mezi Labskou a Pomezkami, těch 10 cm za neděli, večer a pondělí a dalších 10 od včera do dnešního rána odpovídá myslím dost reálně. Během dne se k tomu přidaly další silné přeháňky, tudíž přepodkládám, že od neděle do teď bude přírůstek přibližně 25 cm.
a.v. :: Omluva Olaf.....
a.v. :: Bukáku:: Já tam před rokem svačil a tady chválil tu velkou vyřezanou mýtinu kolem stanice ČHMÚ. je to jak píše olav, jen pár desítek metrů vedle asi 7m nad konstrukcí(alespoň v té době tam byla tá kovová sněhotyč).
a.v. :: Olaf::Díky za popis výšky SCE na Labské B.Vítr je vítr- faktem je, že Krkonoše v posledních dnechdostaly solidní nadílku-Šumava bohužel minimum.Teď ve Vimperku končí dlouhá a silná sněho přeháňka a máme na chvíli, než to slunce rozpustí bílo. Prosím Tě, nepostřehl jsem kolem kanery z Vrbatky, zda někdy ještě bude okrašlovat Hydronet- nebo už nebude.
Bubák :: Olaf: ukaz me prosim na mape,kde to meri ofiko.dikes
Olaf :: a.v. & Alda & jn: S 20 cm "NA HŘEBENECH Krkonoš" (jn) fakt nehodlám polemizovat. a.v.: Zdravím Vás i šumavské kolegy a přeji pevné zdraví a nervy ze železa.
Olaf :: a.v. & Alda & jn: Sníh na Labské od 29.3. do 31.3.2020: Bubákova sněhotyč 29.3. necelých 180 cm (>175 cm, 1url.cz/gzwhD ), ČHMÚ 140 cm; Bubák 30.3. necelých 210 cm (cca 208 ?, 1url.cz/Yzwhg ), ČHMÚ 170 cm; Bubák 31.3. cca 215 cm ( 1url.cz/szwh5 ) resp. cca 220 cm ( 1url.cz/Gzwhn ), ČHMÚ v 8:00 SELČ 171 cm. Podotýkám, že ČHMÚ měří na místě o desítky metrů vzdáleném od Bubákovy sněhotyče a vítr (S) dělá divy :-) .
Zdeněk :: v Pace u ž půlhodinu slušně sype, jak ne za celou zimu. O slunci nemůže být řeč...
jn :: Za posledních 6 hodin na Labský dalších 7 mm.
jn :: Ps: U vás je to počasí děsně jednotvárné, musíte mrknout do Krkonoš. Samozřejmě až po karanténě.
Cyklista :: Ps od čtvrka se stěhuji na týden do č. ráje kde dle předpovědí idaál na jarní práce na kolem chalupy a výlety na kole, snad tam bude volněji, počasí parádní ve výhledu
K. :: Modří už vědí... jdem.cz/ffxph4
Tomio :: teplota necelý 1C občas sněží, poprašek
Ps :: Od rána slunce +5,5 klasika, předpověď občas sněžení, realita pravý opak
Alda :: a.v Diky za odpověd
jn :: Těch 30 byl překlep. Horská služba na svých stránkách píše za posledních 24 na hřebenech Krkonoš 10 cm a za poslední epizodu sněžení, tedy od neděle večer 20 cm. Samozřejmě z řady míst sfoukáno.
M.Z. :: Mala animace toho letosniho prvniho snehu v Praze a take ve Strezimiri :) laengsfelds.blogspot.com/2020/03/20200331.html
a.v. :: Alda::Včera v předpovědi před 19h bylo řečeno, že na Labské boudě připadlo 30cm, že to větrem bylo naneseno k sněho tyči. Srážek tam bylo 9,8mm- to by odpovídalo kolem 10cm nového. Ve Vimperku trochu sněží, zatím se to nechytá- pouze ve stínu(kde se nedostaly včerejší paprsky slunce) se drží sníh, co napadl v noci na včerejšek. Závěr měšsíce řádně ubírá z teplotního nadprůměru letošního března.
JachymB :: na Jizerce se to teď taky pěkně sype
majkl :: kamera u mě nedaleko...od rána se roztrhla peřina..www.youtube.com/watch?v=ph2k7IrGzEs&feature=emb_logo
Alda :: těch 30cm nového sněhu na Labské boudě je nák moc měreno 30.3.2020
cosinus :: JirkaUl: včera jsme utřeli nos, pouze poprašek na autech, ale dnes to bylo o něčem jiném georgekos.rajce.idnes.cz/Jaro_nebo_zima_31.3.2020/ mazanice z mobilu, ale to podstatné je zachyceno. A je tam i něco pro nalima. Jen škoda, že jsem jel až tak pozdě, kolem 7 to musela být zimní pohádka. I po deváté byl sníh ještě u Vltavy tj. v nějakých 180 m.n.m. Docela slušný výkon na konec března. Lukinho77: paráda, kolem páté už to tak jasné nebylo, ale když víš, co hledat, tak uvidíš..
Ps :: Polojasno +4 sucho
JachymB :: tady sněhu 2-3 cm a dyž se to pomalu vsákne (zem není zmrzlá) tak to trochu helfne
tom-791 :: mccoulec: To mohu jen potvrdit a docela jsem to po tom průběhu zimy čekal.
mccoulec :: Tak zcela bez nadsázky mohu říct, že dnešní ráno leželo na severu Prahy nejvíce sněhu této "zimy". Šlo tedy jen asi o 2 cm a už to na slunci mizí, ale je to bez pochyb.:)
M.Z. :: Trocha noveho snehu po ranu laengsfelds.blogspot.com/2020/03/20200331.html
JachymB :: a drobná chumelenice se změnila v neskutečnou sypanici, twl. to je masakr, škoda že nemam foťák
JachymB :: -2,5 st. drobně chumelí, vánek (ale pěkně studenej)
V.K. :: Ps: -10,3st Velké Karlovice, nechladnejsi v republice. :-)
Lukinho77 :: Jirka Ul, cosinus: Taky jsem včera neodolal a při cestě na nákup ty Krkonoše z Ďáblic stály za to www.rajce.net/f1434011235 Jinak v Praze Libni lehký poprašek tak 1-2 cm.
Jirka Ul :: IMP.Však se dočkáš,jako my všichni..-:)-:)Já alespoň chodim do práce,takže mi to jakžtakž utíká..-:)
Jirka Ul :: FrantaJ.Tj,blíže to šlo,ale dál už to bylo rozkmitaný,a to i při hodně rychlym čase,až jsem si myslel,že mám vypnutou stabilizaci..-:)cosinus.Nevím jak u tebe,ale tady v Ústí by si se po ránu určo svezl na sněhu,pár cm venku leží..-:)
dfsfdfd :: www.atlanticcityweekly.com/calendar/no-time-to-die-full-movie-download-now/event_b530c516-71ea-11ea-a72f-5cb9017b09f3.html
Bubák :: Uzivejme radosti ze zivota a teplych letnich dni...co nevidet prijdou..youtu.be/20a2kNgkydI
Bubák :: a sakra,jestli neprokecl nejaky vojensky tajemstvi,hrdlorezove ze Zapadu okoukaji nasi techniku (Tatra 815,813...) aby nebylo zle... :-)
Bubák :: kaslat na nejaky vir ci virus nebo moribundus,skoro pre 24 lety jsem si to uzival na vojne,co jsem nafilmoval bylo super,pak prislo krasne teple leto.....youtu.be/qP4wKtmroKo
jvyky :: A.v.: Tak slunný a teplý víkend nastartoval kvetení meruněk a třešní i v Rousínově. Zrovna tedy v okamžik, kdy se čekají mrazivější noci.
FrantaJ :: Jirka Ul: ale v tom roztřeseným vzduchu to nešlo, ale vypadalo to, že se to postupně ještě zlepšuje ta viditelnost, ale odpoledne jsem byl už v práci, tohle je nějak po 10.hodině ráno. Vzduch se už klepal jak v létě, jak to slunce hřálo jdem.cz/ffxmc6
cosinus :: Jinak ve stínu byly ještě kolem páté odpolední zbytky sněhu a na kalužích slabá vrstva ledu na to,že celý den svítilo slunce. Toto vše pozorováno v okolí Horoměřic, Únětic a Roztok.
M.Z. :: Doplneno par zaberu kamer z dnesniho jasneho a pruzracneho dne laengsfelds.blogspot.com/2020/03/20200327.html
cosinus :: JirkaUl: dnešní odpolední dohlednost byla opravdu parádní, ale hlavně směrem na Krkonoše. Byly krásně vidět pouhým okem např. odsud 50.1350733N, 14.3506378E, přičemž Bukovka vidět nebyla, ačkoli je o nějakých 40 km blíže. Jinak dnes na kole po sobotním hicu nic moc. Na konci března muset mít na botách zimní návleky je takové nezvyklé a byl jsem rád i za ten hadr přes hubu. Jsem zvědav, co předvede zítřek ráno, zdali to bude jízda ve sněhu a opravdu se těším na středu. To bude asi samice ;-).
IMP :: JirkaUl: Dík, aspon že mám tu zahradu a výhledy z půdy ;) Hnedka bych vyrazil jinak, někam nahoru, mohl jsem ještě s dronem něco zkusit, ale nechtěl jsem provokovat sousedy :) Holt ještě týden vydržím, no.
Jirka Ul :: IMP.Pěkný "karanténky".-:)FrantaJ.Nedalo mě to a vyrazil se podívat odpoledne na kopce a nebylo to špatný.Nová rozhledna byla dnes zapáskována a uzavřena,probíhají ještě dokončovací práce,takže pohled na Krkonoše z Esovy vyhlídky 1url.cz/Szw3n ,která je od ní,co bych kamenem 3 x dohodil(stále házim hodně daleko)-:)-.) Nemůže samo chybět ani strážce zdejší vyhlídky 1url.cz/uzw3x matroše bylo na zastíněných místech víc než dost..-:)
jaris :: kamery.humlnet.cz/show_webcam.php?url=/archiv.php?kamera=lovos&datum=1585591959&velikost=640 tak uz se zenou pomalu srazky od severu .. posledni snih pro niziny, jsem zvedavej kolik toho napadne
lac :: Ještě připomenu, když jsem jel na Pustevny, do cíle mi zbýval tak 1 km, projeli policajti a jak mě předjeli, zpomalili. Já měl roušku (ne respirátor, jako minule), po ústa, ale jak jsem slyšel, že něco v Těch serpentinách jede, zakryl jsem se. No a nahoře, jak jsem potkával lidi. Dělali s rouškami totéž, tedy ve většině případech.
cyklista :: Pro JachymB a dalším co jim vadí cyklisté bez roušek www.irozhlas.cz/sport/ostatni-sporty/cyklistika-rouska-povinnost-ochrana-sireni-koronaviru-dychani-rouska-na-kole_2003301418_mim
dorota :: bocianom nie podobalo sie oswietlenie noca. szkoda!
500mm :: Pohled na Krkonoše s 100 km v roce 2010 500-mm.blogspot.com/2014/10/wrocaw-wzgorze-gajowe.html
lac :: Po té cestě, u druhého bodu, taky někdy jezdím a hle je tam pod Mečovou a Zadní Mečovou taky studánka. Tu, o toho prvního budu, pod vrcholem Zadní Mečová, znám, neboť je pár let zvýrazněna budkou. mapy.cz/s/fevahosaha , nějaké fotky mám taky, ale běžně chodím strmýma zkratkama. mapy.cz/s/fevahosaha . A ještě pro zajímavost, Dolní Bečva, jak jsem se vracel z práce, v 410 m n.m. bílá a u mě na Horní, i Prostřední, ranní sníh zmizel, krom vyšších míst. Ráno byl bělejší i Rožnov.
Jiří T. :: Včerra si kdosi postěžoval jak bude březen teplotně nad. Nebude. Vychází těsně kolem průměru a zhruba o stupeň chladnější února. To platí pro Prahu a střední Čechy.
lac :: Teď zjišťuji a to jsem z Bečvy, že mám špatně i popisek, dokonce i na mapě teprve teď zjišťuji, že ještě v údolí Kněhyně, exitstuje přítok potoka Kněhyně, Kněhyňka a ten bude mezi Horní a Prostřední Bečvou. Každý totiž vždy říkal, potok Kněhyně je mezi Prostřední a Horní. mapy.cz/s/fuloredoza
lac :: Nějaké studánky znám, ale teď to nebudu hledat a rozesílat. Sem tam se mi i stalo, že mi pochybělo tekutin, tak buď studánka, ale na horách i z potoka.
lac :: Tyhle jsou samozřejmě známé, několikrát foceno. Studánka u Partyzánky, vedle je pro změnu potok, potůček Kněhyňka, zde už tedy z Kněhyně. Studánka Čertův mlýn ... mapy.cz/s/pocobunahe
lac :: nalim: Fajnné. Koukám, že mi moc k nějaké studánce nechybělo. Někdy zajdu kousek výš. Potok Kněhyně, s nějakou studánkou (druhý bod pramen). mapy.cz/s/hezojabeve , foto bez mála od silnice, kousek výš, bude ta studánka laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#6.jpg
K. :: ondra: Jo,je to otočený. Na téhle je to správně... hartanet.rajce.idnes.cz/Knezicky_vrch_Vrchlabi/#DSC_3036.jpg
K. :: JachymB: Ne, týká se to zobrazených kopců...
ondra :: pro k ta černá hora je vyfocena obráceně ne.
IMP :: Pár fotos ode mě ze zahrady, půdy, střechy... i v době nemocenské/karantény, se dá něco ,,ulovit'' :) impp.rajce.idnes.cz/Dopoledni%2C_poledni_a_odpoledni_momenty_v_karantene%2C_na_nemocensky_30.3.2020./#
JachymB :: K. je rozdíl v tom, že tam sou lidi ?
K. :: JachymB: Ještě vydržte...
JachymB :: K. dám se poddat
jn :: nalim: což tak nějak odpovídá "normální" zimě (nejvic sněhu ve výškách kolem 1300- 1400 až na konci března).
K. :: Kdo pozná, co je tady jinak? jdem.cz/ffxj53
FrantaJ :: Jirka Ul: jj, je, z Doupova byl videt Jested :), takze 130km
JachymB :: Ps. ke svojí orientaci se tady přiznávat nemusíš ;o)
Ps :: +6,8 jsme nejteplejší v republice
Jirka Ul :: Lukinho77.Akorát koukám od Velvar,kousek před nájezdem na D8,na Ještěd,bohužel v pracovním procesu-:)Třeba se odpoledne chvilka najde.-:)-:)
Lukinho77 :: Jirka Ul: Koukám na to aspoň skrze kamery, když to jinak nejde :)
JachymB :: co to bylo za magora jak chtěl sjet tu sjezdovku autem ?
nalim :: Panorama živě - jdem.cz/ffxjz3 - Medvědín ráno - prnt.sc/rpejnn Medvědín v poledne - prnt.sc/rpekmz
Jirka Ul :: Po přechodu fronty,je ve studeném vzduchu velmi slušná dohlednost..-:)-:)
nalim :: jak inspirativní pro dnešní situaci ……. prnt.sc/rpd8xx - komu asi budeme fandit? @ K: díky za reakci, kéž bychom mohli všichni co nejdříve zase slušně vegetovat.
K. :: nalim: Děkuji za inspiraci...
ja :: portal.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi/ceska-republika/tydenni-predpoved
ja :: Tak u CHMU jsem snad jeste nevidle graf s predpovedi pocasi s 30ti stuponovym rozptylem
nalim :: body zájmu: chytrá pomůcka pro plánování tras - prnt.sc/rpcyqm - prnt.sc/rpd1wa - prnt.sc/rpd3dk
nalim :: laco: jak jsem Ti včera odeslal ten otevřený dopis, zapomněl jsem nabídnout www.estudanky.eu/uvod = sledování studánek v okolí - jejich čištění, objevování nových zdrojů a další aktivity s tím spojené. Tento tip prnt.sc/rpctwu platí samozřejmě pro všechny, každý máme v blízkosti nějaký pramen. A ten dobrý pocit, jako se po celebritách jmenují nově objevené planety, navštívit např. lacovu (psí, vlčí) studánku musí být k nezaplacení…
nalim :: M.Z.: Luční není moc dobrý příklad, musel byste ten noční sníh jít hledat někam na MR, to máme přeci už dávno vyjasněný. Ale navzdory tomu dle sněhotyče tam je nejvíc sněhu za tuto zimu – prnt.sc/rpc31p Pro porovnání stav před 14 dny - prnt.sc/rpc1ny @ nejvíc do půlnoci spadlo na Pomezkách prnt.sc/rpbmsh a u cosinovy tipovací kupy, která je trochu chráněné okolím porostem je nový sníh pěkně vidět prnt.sc/rpbs0z
nalim :: ale i západní agenti povinně studovali marxismus-leninismus ..... to, aby byli v obraze
JachymB :: vyhlašuju polední klid ;o)
M.Z. :: nalim:No jo, nevsiml jsem si. Koukal jsem jen na nadpis - clanky DH zasadne neotviram abych tomuto nezvysoval ctenost
Mudr. Ludvík :: Ps;, přesně, sucho a žádný srážky, je tam dost slunce což je dobře v této době kdy každý straší druhé díky své neodbornosti či si přečíst relevantní informace, příkladem páni M.Z a Breznik
Ps :: Polojasno +4
Ps :: Tak Koukám že nás čeká od víkendu výrazné oteplení ale srážky žádné. Pecka
JachymB :: nalim: já si radši dopajdal vedle do konzumu pro dva lahvouše - to ti je taková šmakovinda, to budu muset vodpolenne zvopakovať ;o)
nalim :: M.Z.: myslíte, že DH si nechá své předpovědi na Novinkách autorizovat? Pojem cyklona a anticyklona si nelze plést prnt.sc/rpb882 Kdyby mezi Irskem a Islandem byla tlaková níže, tak u nás proudí fén od Sahary a máme tu dvacítky - za zmínku ještě stojí, že tam tlak vzduchu 1050hPa prnt.sc/rpb7pv je mimořádně rekordně vysoký # JachymB: mají dohrabáno v parčíku pod paneláčkem? Mohl bys jim donést teplý čaj a pokorně poděkovat.
JachymB :: i když svítí sluníčko tak je furt -3°C
M.Z. :: a.v. Hodne nestejnomerne :) Ja ale ani na te Lucni boude celkove moc noveho snehu nevidim
M.Z. :: Ze Honsova ma jen velmi povrchni znalosti meteorologie davno vime. Ze ale ani neumi (a redaktor taky ne) poradne cesky a nevnima vyznamove nuance ustalenych slovnich spojeni ... www.novinky.cz/pocasi/clanek/teploty-budou-klesat-k-10-o-vikendu-se-citelne-otepli-40318530
a.v. :: Na Šumavě byly srážky slabé pod 3mm,Pomezní Boudy skoro 13mm, Labská bouda skoro 10mm, tak hřebeny Krkonoš dostaly solidní novou pokrývku,asi větrem nestejnoměrně rozloženou. Smědava 8,5mm- Jizerka1,8mm-asi větrem ovlivněné srážky. Dle připadnutí nového sněhu.
a.v. :: V Krušných horách solidně přimrzlo portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/3/L7ROLA01.PNG
JachymB :: úsměvná vložka - napadlo 1-2 cm sněhu a co dělaj naše Technický ? hrabou v parku listí ;o)
M.Z. :: Asi nejmrazivejsi rano uplynule zimy na hrebenech Krkonos laengsfelds.blogspot.com/2020/03/20200327.html
Jirka Ul :: JachymB.Nekecaj,místama je to nasmrkaný pěkně,je třeba dávat bacha...Jinak pěkný ráno,pocukrováno,do toho Slunce,vypadá to na pěknej den...-:)
JachymB :: teď sem poslouchal Zelenou vlnu a místama to asi pěkně klouže, jinal se uďálo pěkný azůroráno
Henry :: Tak i Praha má poprašek do 1 cm a -4°C.
JachymB :: jé, vono je bílo a -4,5°C
Trávníček :: Ty breznik přestaň hysterčit, akorát plašíš starší generaci která si myslí že vítr přenese vir z odplinutho chrchelu ču polerujícího papírovho kapesníku
Jiří :: Tak jsem se byl od Čt do Ne podívat do Vrchlabí a bylo tam krásně teplíčko. Ráno dnes před svítáním přijedu zase do Mostku, zalehnu, ještě před polednem se probudím a ňákej blb mi pohnul s hodinama a ty už měly 12 pryč. Zase bude poledne až hodinu po dvanáctý, chjo. A navíc tu je pořád zima, ale teď jsem se zastavil a na topení jsem už línej, du spát. Zalito mám, vytáh jsem 3/4", ta hned nezamrzne:).
breznik :: jan : prehanim? lidi hcapete ze jde o zivot? 14 dni tu upozornuju aby z toho nikdo nemel srandu, protoze tech kteri z toho srandu maj, pak zabijou spoustu nevidnejch.... treba osetrovatelku, ktera si jen v praci sundala blbe ochrannej plast - tolik omilany respiratory mela.... www.seznamzpravy.cz/clanek/v-cesku-je-2663-nakazenych-koronavirem-96462?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
Ps :: How. Vždyť jo
Ps :: Ani kapka a ve výhledu ani dvě,uz to frčí. Jinak Holandsko vrátilo cine 600 tisíc Rousek že jsou úplně k prdu jen u nás z nich jsme unesený co taky člověk může chtít ve státě kde 90 procent obyvatel zachraňuje hadr z galanterky
Howlinwolf :: Dyt i tak bude i brezen teplotne nad stejne jako leden i unor.
Jan :: Breznik mě přijde že už to s tou koronou přeháníš buď v klidu :-))
breznik :: LK : kolik do letni teploty chybelo dva stupne? je uplne normalni ze po extreme teplej zime prijde nakej studenej mesic. to se neda nic nez zvykat. tak jako na coronu. nezmizi. bude tu furt.
nalim :: zase po čase pro malé pohlazení na duší několik příspěvků od naších dopisovatelů, nakonec jeden úplně čerstvý z nejzápadnějšího cípku naší vlasti - jdem.cz/ffxh98
VITA -TP :: portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=teplice
VITA-TP :: Venku pěkná vánice, sníh se místy drží. .., sněžit začalo už kolem osmý., ..přituhuje .
LK :: Coro nekomentuji, probírá se to všude, citlivější jedinci jsou vyšokováváni dostatečně a sem to nejspíš nepatří. Kdo si myslí, že pomůže modlení, tak tip : www.cirkev.cz/cs/aktuality/200316svata-korona-patronka-pred-epidemiemi
LK :: Březník : V zimě jsi tu sliboval v březnu první letní teplota, v dubnu první třicítka a pak dlouhé žhavé léto až do října. Dočkal jsem se vytouženého konce zimního období temna ale místo tepla vpády ledového vzduchu, jeden za druhým, jsem znechucen. Alespoň že ta bahna a promáčení terénu po předchozích hrozných lijácích už trochu oschla, záhony na zahradě už není kejda a v trávě již nečvachtá. Ale to se tu hned volá po dalších lijácích a straší suchem.
LK :: Pro mě byl letní čas utrpením. Vstávat a jít do práce za tmy a zimy, hrůza, na přechod na LČ jsem si bral týden dovky. Ještě tak od května do srpna bych ho snesl ale jinak pokud jsem nevstával za světla a nešel do práce za sluníčka tak jsem byl zombáč. Poslední roky už byly lepší, klouzavá prac.doba tak jsem mohl chodit na devátou a navíc jsem coby předdůchodce už chodil jen na zkrácený úvazek. A nyní jsem čerstvý šťastný důchodce tak už mám jen svůj čas a blbnutí s letním mi může být ukradené.
lac :: Ještě o rouškách. No a jak už jsem psal, v práci, ve fabrice, bez klimatizace, katastrofa. laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#5024.jpg
M.Z. :: Divci tajemstvi aneb docela vtipne to exponencialni sireni viru popisuje David Storch, kus jeho textu jsem si zkopiroval (placeny pristup toho deniku) laengsfelds.blogspot.com/2020/03/20200327.html
Kd :: Vlcku ses to figurka. (•‿•) Bez zeny a rodiny je podzim zivota dost smutnej co. A k tomu jeste ten zimni cas.
M.Z. :: MM: Ano pamatuji to tez, pondeli rano kolem pate a pozdeji pozdvizeni na nasi ulici na malomeste, jak vsichni klusali do fabrik textilnich ci sklarskych. Fabriky zkrachovaly skoro vsechny - a dnes v tuto brzkou ranni dobu me misto svistu lidi spechajicich na ulici do prace budi spis agresivni vykriky opilcu postupne opoustejicich nocni bar na rohu ulice. (Ten je tedy nastesti aktualne zavren kvuli koronaviru)
Howlinwolf :: Kazdopadne jsem rad ze jsem podstatnou cast zivota prozil v dobe stridani casu a diky letnimu nemusel zari a hlavne rijen drepet doma a cumet do tmy.
lac :: Od Bukoviny laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#56.jpg , vidíme i tu silnici, ale chalupy nepoznám :) laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#4.jpg
MM :: Vstávala, byť jak kde. A díky přírodo, že už nevstává. Jsem se v 87 nešťastnou náhodou:-) ocitl v půl šesté při smyslech ve Strakonicích, a měl pocit, že probíhá evakuace města:-). Peklo v přímém přenosu ... ještě že jsem si šel fofrem zase lehnout, bo tatínek dotyčné zmizel do šroubárny a maminka měla srdce:-).
Howlinwolf :: No a podle zimniho total tma v pul osmy. Mch v patek jsem se vracel domu kolem 19.15 a tmy byla total. Kazdopadne dobrej zpusob jak se zbavit deti je zimni cas. To bude mrtvejch chodcu i cyklistu kdyz jich budou na kraji tmy v srpnu jeste plny silnice. V cervnu rano ve ctyri je jedno jestli je tma nebo svetlo, to vsichni spej.
Ps :: Fronticka na sucho a minimálně do velikonoc nikde nic. Brzo bude sucho zajímavější než nějaký koronak
Jirka Ul :: IMP.Tak to přeju brzký uzdravení..Možná máš výhodu,pokud už máš nějákou virózu,tak by na tebe ten neřád,co ho jsou plný zprávy,teoreticky neměl vlízt,máš už obsazeno..-.)-:)Někde jsem o tom četl,jako jednu z možných variant,proč se "probral v plný palbě" až po chřipkovém období,ale jak to ve skutečnosti je,neví asi nikdo...Teplota jde dle předpokladů dolu,déšť se změnil ve sněžení..
Bubák :: Howlinwolf: krapet si to musis upresnit,kdysi vetsina nevstavala na 6,ale na 5 nekteri i drive,jen tak pro upresneni :-)
M.Z. :: JiriT: ja se dusledne drzim astronomickeho casu, pouzivat letni cas pri meteo pozorovanich je uz naprosta zrudnost
Jiří T. :: Je nějaký zmatek kdy se smrkne. Ve středních čechách dneska zapadá slunce v půl osmý a posledního srpna zapadá v 19:48, takže při polojasnu bude tma v půl devátý.
nalim :: laco: prnt.sc/rox8sf živé odkazy na trasy - mapy.cz/s/genuzosajo mapy.cz/s/nehatocosa
M.Z. :: hwf: Neprehanet, treba dnes je stejne dlouhy den jako 12. zari a slunce dnes zapada "do prdele" az v pul sedme
Howlinwolf :: Kdyby vetsina vstavala do prace velmi brzy tak je v doprave nejvetsi srumec tak od 5.30 do 6.30 coz viditelne a plosne proste neni. Ano, jsou profese co musi vstavat brzy ale vetsina to fakt neni. A opravdu chcete navrat do dob kdy skutecne vetsina vstavala na tu sestou? S tim ze kramy max do 18-19, hospody do 22? Ono kdyz tedy navrat k necemu tak se vsim vsudy do pocatku 80-tejch...
Howlinwolf :: Abc: ke konci srpna je v 19 tma jak v prdeli.
M.Z. :: Je jasne ze letni/zimni cas ma vyhody i nevyhody. Zvazit je a porovnat - a prosadit zmenu - bylo snadne za Hitlera a za bolsevika, dnes je to neprustrelne, jak vidime. I kdyz na tom, ze nejhorsi je to nasilne stridani se zastanci obou protikladnych variant asi shodnou. A jedna kuriozita. Kvuli koronaviru zakazali pristup i k zazracne lecive vode v Lourdech :)))) laengsfelds.blogspot.com/2020/03/20200327.html
JachymB :: k diskuzi o čase - a) nerad vstávám do tmy ; b) v paneláku nemůžu čudlat na zahradě takže jsem pro standartní SEČ
ABC :: Ano, většina vstává do práce velmi brzy. Nejsou totiž jen metropole. A v létě nikdy není v sedm večer tma. tmna!
Pavell :: Bernartice a hned sněží. Žádný déšť.
IMP :: Jirka Ul: Jo, pravdu dis...já jsem stejně doma, nemocenská, už přes týden. Nějaká zda se viróza, ale tak preventivně, nikam nelezu, krom zahrady. No, dá se to vydržet, co zbývá taky ;-) ale už jsem měl silný cukání, vyrazit na kolo, naštěstí tu mám hnedka po 200-250m les. Ale musím jste vydržet, týden...K tomu viru, raději nic ani nepíšu, je toho tady i tak moc, co sem tak zde letmo pročítal.
9sil :: laco. nevíš jak to vypadá ze Šantánem kde se poděl nebo jestli někde stojí? Díky
Jirka Ul :: Tam ,kde už je to v květu,bude asi vymalováno portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/vystrahy/index.html Počásko si z nás dělá dobrej den..-(((Ústí akt.zataženo s deštěm,ve městě +4st.C..ráno bude asi pěkná klouzačka,pokud možno klidnou neděli všem..
trutnovak :: lavina: ono je to v dnešní době úplně jedno, všichni včetně dětí si do noci svítí do obličeje bílým světlem které potlačuje tvorbu melatoninu, doma mění žárovky za led žárovky, které mají velký podíl modré složky, mění se oranžové sodíkové výbojky za úsporné LED zdroje s bílým světlem a nikdo neřeší přirozené večerní osvětlení, které tlumí modrou složku..Lidi chodí do práce na tři směny, kdy se ti čas mění každý týden a hned o 8hodin..takže ta hodina letního času či tu řešíme je vlastně prkotina
Howlinwolf :: Svetlo rano akorat nasere protoze odpoledne uz bude tma akorat na zalezeni z prace rovnou domu. Mimoto v zime se stejne vstava do tmy.
Bury :: lavina: To je sice hezký, ale k čemu by mi bylo světlo v půl čtvrté ráno v létě a začal bych fungovat, když bych měl v sedm večer tmu a padal bych na hubu? :)
JachymB :: abych nebyl furt doma tak sem šel s vodpadkama a jen tak vobejíť barák a jak se mazal domů - je tam ledovej vítr a drobně poletujou bílý mouchy, do rána bude bílo
lavina :: Nekde jsem cetla vysledky studie jesti je pro lidsky organismus dulezite svetlo rano nebo vecer. Zaver byl ze rano, nastavuje se tim totiz ten biologicky cas. M.Z. tady nas statni epidemiolog rekl ze se, jak navrhujes, chystaji udelat statisticky pruzkum rozsireni viru v populaci nahodnym testovanim. Divila bych se ze by se na tuhle beznou metodu nechystali i jinde.
jan :: vlku jen ty máš pravdu poplácej se po ramenou......
Howlinwolf :: To mate necim podlozeny ze casne vstava vetsina? Ze na silnicich i ve verejny doprave je nejsilnejsi cas ca 7-9 lisici se tim, ze na venku spis 7 a ve vetsich mestech 8 a spis k devaty.
ABC :: Nějaké kritérium pro volbu času se přijmout musí. Kompromis: zimní je přirozený. Většina (!) lidí musí vstávat opravdu časně. Kdo nezažil, neví, jaká je úleva, když zjara brzy svítá.
Bury :: K.: No vidíš to, my jsme rádi, že s přechodem na letní čas nám děti konečně krásně spí do sedmi hodin o víkendu a my tím pádem taky. A pro lac: chvilku jsi dal pokoj a už ti zase jebe, chce to výrazně omezit!
lac :: Ještě závěrem. Už se stmívalo. Pohled k západnímu vrcholu Radegast a jeho jižním a východním stranám, včetně jižních stran Pusteven, za ním Radhošť, od Klínu. Tato západní strmá strana, taky daleko rychleji vytaje, než rovinná lesnatá jižní, v PP Klíny laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#55.jpg
lac :: Z dob, kdy se ještě na Lysé lyžovalo, tak třeba proto, hlásili na Lysé i vyšší údaje o sněhové pokrývce.
lac :: Vychodní vrchol: Vytáta sjezdovka, kde se však dost dlouho už nelyžuje. Beztak jeden z důvodů, proč se sjezdovce na Třeštíku k Sůkenické, říká ledovec (jiné sjezdovky jsou nízko), ale krom třeba Kasáren ... Foehn už se prakticky však netýká severní strany Lysé, s bývalou sjezdovkou od Malchoru (1205-1320 m n.m.), kousek níže už to platí i tam.
lac :: Před hotelem Radegast na Radhošti, vidíme východní vrchol Radegast (1103) pohledem od západního (1105). U té sochy vpravo, je už pod metr sněhu udusaného ledu, turisty. Jižní strana, ale dost stinná. laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#18.jpg
lac :: Ještě jižní strana pod Pustevnami, nad 900 m n.m. laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#7.jpg a severní, při pohledu od západního vrcholu Radegast (1103 m n.m. , východní, se sochou 1105)), ovlivněno foehnem. Se sněhem vidíme i jižní strany Pusteven. laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#22.jpg , vezmeme-li však v úvahu, ten nízký les s palouky, tak jistěže nejdéle vydrží sníh, na Těch severních stranách.
K. :: trutnovak: mně by to asi taky nevadilo, můžu se domluvit na pracovní době jak potřebuju, ale dítě aby vstávalo v zimě v 5h SEČ, což je v podstatě noc, to mi připadá drsný...
trutnovak :: K.: Tak určitě, já to beru že svého pohledu, ráno jsem v práci, nepotřebuji světlo ve 3, ocením když přijdu domů a světlo bude déle do večera, stejně tak to ocení všichni aktivní lidé, kteří nepracují od nevidím do nevidím, ale chtějí si užít odpolední počasí co nejdéle
Jitka VP :: Kde jsou ty capi z komina v Husovicich? Prece se uz byli zpet?
breznik :: a.v. kola se vubec neboj. ten prach tot hypoteza - tusim ze Lombardii a New Yourku to proerovali. a vychazelo jim to. ale je to na urovni - ze kdyz kychns- vetis kapaneky dojdou treba dva a pul metru. kdyz zakasles zak metr a pul a pri mluve pul metru.... ten prach - je mineno ze to pres nej by to mohlo jit ale bude to male mnozstiv. zakladni prenos se zda ze pujde z " rukou" . uz se tesim az si dame v klidu nekde pivo :)
K. :: myslím, měli, pardon
K. :: trutnovak: je mi to jasné, proto si myslí, že o odborných věcech by měly rozhodovat odborníci.
a.v. :: Ale déj si pozor, aby ten větrem unášený,kontaminovaný kapesník se Ti nepřisál na obličej...
a.v. :: Trávniček,alisa další Tvé adresy- mile jsi mě překvapil, svou jizlivost jsi dokázal přehodnotit ve vtipnost, jen tak dále.....
Alex :: Sluneční čas by byl úplně nejlepší. Lidé by byli odpočatí a zdraví. Jenže toho se asi jen tak nedočkáme :-(
trutnovak :: K: já naopak naprosto nesouhlasím.. nechal bych letní stále..
trutnovak :: Podle mě právě suché počasí pomůže pomalejšímu šíření viru, pokud by bylo deštivo, tak potom vlhko a teplo kdy kapénky ve vzduchu nevysychají by bylo horší, než když bude slunečno a sucho...
K. :: Naprosto souhlasím s tímhle www.stredoevropskycas.cz/
Trávníček :: a.v. ty tvoje konspirační teorie jak odplinutý chrchel či odhozený kapesník zvedne vítr a rozsévá vir po okolí by byly dobré na další díly ordinace v růžovce, jo a vem breznika na pomoc :-))
lac :: I na Sůkenické s Vysokou, počítejme s větším množstvím sněhu od 900 m n.m., než na Bukovině. V Javoníkách až od Javornické studánky, čili v podobné výšce, jako Bukovina, vedle Klínu s Čertovým mlýnem.
lavina :: Ochladilo se a profunuje. Odpoledne bude snad slunce teplejsi. Pujdu ven a budu se socialne distancovat. :-) www.svt.se/datajournalistik/social-distansering-simulering/
lac :: Skalka (1037 m n.m. ), je již v NPR Čertův mlýn a Kněhyně. Na Kněhyni je třeba sněhu více, že je o 50 m výš, může mít tentokrát velký vliv, ale tak dlouho tam nevydrží, vzhledem k borůvčí, naopak na Čertáku s mechorosty, sníh pomaleji taje. laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#39.jpg
lac :: I když je vrchol Bukovina 998 m n.m. a Zadní Mečová 925, tak minimálně od poloviny severního svahu Zadní Mečové, je sněhu více. Předevčírem tam byl i kámoš, kterého jsem Zadní Mečovou obeznámil loni v létě laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#58.jpg
lac :: 6 fotografií z Čertova mlýna její severovýchodní strany, kde sníh nevydrží tak dlouha, jako směrem k té Magurce, nebo severních stranách v PP Klíny, taky směr Magurka (považuji taky za Čertův mlýn). Kolo jsem sem netahal, správně bych tu neměl co dělat, ale je to jen pár desítek metrů od značené. laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#40.jpg
M.Z. :: Rekl bych, ze o vlivu deste na sireni koronaviru neni znamo nic. Vcera jsem nekde zahledl ze snad svycari se snazili najit nekaje korelace mezi pocasim a statistikami aktualni nemocnosti koronavirem a nenasli vubec nic zajimaveho
a.v. :: Škoda že není v dohledu nějaký liják, co by vše spláchnul.
M.Z. :: Dnes dobre citelne udaje snehotyce na Lyse :) tohle ochlazeni je zatim uplne suche laengsfelds.blogspot.com/2020/03/20200327.html
a.v. :: Za mě zrušení doby pro důchodce moc rozumné nebylo, měla zůstat alespoň ta hodina- stanovená tak, aby pracujícím a mladším co nejméně vadila.V pátek po zrušení doby nákupu pro seniory, drtivá část obchodů má pod 500m2, nebylo to příjemné nakupovat v dost naplněných obchodech a postávat ve frontách.
trutnovak :: Já doufám, že slunce zaučinkuje vždy, nehledě na to, jestli zrovna obsahuje UVB.. pokud bude virus v prachu, na který pere slunce, tipoval bych, že se dlouho neudrží životaschopný...
lac :: Ještě, i v komentářich, s potokem Kněhyně. www.facebook.com/groups/275516662859584/permalink/898687453875832/
M.Z. :: a.v. Na Kvilde asi zaucinkuje i slunicko s tim svym UVB. kazdopadne zkoumat typicke vlastnosti prachu frekventovanych mist klik u dveri obchodu operadel v autobuse atd. by bylo jednodussi a uzitecnejsi nez plosne testovani lidi Mimochodem proc jeste nikoho nenapadlo ze kdyz STEM zkouma politicke preference na vzorku par tisic lidi ze nezkoumaji promorenost populace nahodnymi vybery. Mozna to tak uz prislusne statni instituce delaji bylo by hloupe kdyby ne
M.Z. :: a.v. Na Kvilde asi zaucinkuje i slunicko s tim svym UVB. kazdopadne zkoumat typicke vlastnosti prachu frekventovanych mist klik u dveri obchodu operadel v autobuse atd. by bylo jednodussi a uzitecnejsi nez plosne testovani lidi Mimochodem proc jeste nikoho nenapadlo ze kdyz STEM zkouma politicke preference na vzorku par tisic lidi ze nezkoumaji promorenost populace nahodnymi vybery. Mozna to tak uz prislusne statni instituce delaji bylo by hloupe kdyby ne
a.v. :: M.Z.::Jak už jsem psal před několika dny, tady ve Vimperku máme velůkou výhodu, stačí několik stovek metrů a jsme v přírodě,kde sotva člověk někde v dáli zahlédne. Což je výhodou.Až se to za několik dnů rozjede ve velkém, dle mě ty ulice velkých měst s prachem, co se nedá úplně vyčistit, nebezpečné mohou být. Zatím se o tom opravdu ví málo. Ale co si pomůžeme,nákupem potravin- to nebezpečí je velké.Stanovení libovolné 1.hodiny pro důchodce mělo všude v obchodech(i malých)zůstat.
M.Z. :: a.v. To jsou data ktera by se hodila a ktera chybi. Kolik viru je v prachu ulice na Vaclavaku (asi dost) a kolik v prachu na louce u Kvildy (asi skoro zadny nehlede na obcasne plivance pocestnych/ci cyklistu)
M.Z. :: Predstavme si treba "slunecni cas" kdy slunce by po cely rok vychazelo presne v 6 rano. Krom toho by byl cas UTC v kterem by jezdily vlaky atd. Aplikace v mobilu by proste mela o sloupecek vic kde by ten udaj byl navic v mistnim case nejen v UTC Kostelni hodiny by sly v UTC cili zadne prestavovani dvakrat rocne. Ve velkych zemich jako Rusko to tak maji odjakziva - dva casy. Uz v dobe predinternetove. Jeden moskevsky pro letadla atd. a druhy mistni :)
a.v. :: Brezník::Také jsem přemýšlel už před časem o popisovaném, možném nebezpečí jízdy na kole- tím, že silnice, alespoň u nás nečistí od prachu a drtě. když jedeš na kole a předjíždí Tě auto(nebo vítr), zvedá se plno prachu- bacil v tom dlouho nevydrží- ale po nějakém plivanci, vyhozením předmětů od chopdců po krajnici, nebo z auta- v tom prachu to může nějakou hodinu přetrvávat.Nad Babůrkem ku Kvildě, před 14dny kdy jsem jel na budky, to byly řádné vrstvy.Proto projížďku na kole tam raději ne.
M.Z. :: V dnesni dobe kdy kazdy ma u sebe chytry mobil by nebyl problemem universalni cas UTC podle ktereho by letaly letadla, jezdily vlaky atd. Kdy zacne rano skola resp. prace v konkretnim miste by bylo na rozhodnuti reditele. Dokonce je predstavitelny i mistni cas - ze v Trutnove maji cely rok zimni cas (tedy UTC +1) zatimco na Kladne letni po vetsinu roku. Klidne je predstavitelne i postupne posunovani hodinek aby to nebyl sok ze dne na den. Akorat ty kostelni a jine analogove hodiny by porad sly
Bury :: a.v.: Pro mě by byl lepší ten letní čas i v zimě. To odpoledne přijdeš domů z práce a za hodinu je tma. Ta hodina světla navíc by se přes celou zimu náramně hodila.
a.v. :: Za mě také jednoznačně letní,libuji si v červnu, kdy je ještě trochu vidět i po 22h v našem JZ pásmu.Asi je to dáno u nás co chceme letní čas, že chodíváme dlouho po půl noci spát.U těch, jak se říká ,že chodí spát,, se slepicemi" to jasně není ono, když usínají za světla v počátku léta. Asi zvítězí Seč. Budeme si muset se zaměřením,,sovy" zvyknout.(Pokud se poslední změny v říjnu dočkáme).
Spravny cas :: Jeste lepsi by bylo chovat se prirozene jako nasi predci, ktere probudilo slunicko. Takze v lete v 5 v zimr treba kolem 8, stejne nnebylo co delat.
Spravny cas :: Proste nemente cas, zmente obvyklou pracovni dobu.
Spravny cas :: No prece logicky je ten cas, kdy je astronomicke poledne zhruba ve 12:00 a astronomicka pulnoc v 0:00. A uplne nejlepsi by bylo navyknout si chodit spat v 21:00 a vstavat v 5:00, do prace na 6 a koncit v 14:30.
Howlinwolf :: Prave. Uz davno se nedela az na vyjimky 6-14 a nechodi spat pred desatou.
Alex :: Jsem také zastáncem celoročně letního času. Pracovní i životní rytmy jsou nastavené tak, že bychom lépe využili denní světlo po celý rok. Navíc od roku 96 je LČ zaveden ročně 7 měsíců, tudíž si každý lehce spočítá že za posledních 24 let s letoškem včetně jsme v něm strávili o 2 roky více než v tom zimním a jsme na něj zkrátka více zvyklí. Nechat celoročně zimák by byla hotová tragédie. To už raději to otravné střídání.
Howlinwolf :: Ono totiz pokud nekdo skonci opakovane v karantene protoze se s nekym nekde nejspis potkal a nebude obratem testovan dojde k "znevazeni" karanteny a lidi ji nebudou houfne dodrzovat. A stat nema prostredky jak k tomu dodrzovani donutit statisice lidi. Uzavrit jde mensi oblast typu liitovel, ne celej stat. O vybuchu nasili nebo sebevrazd nemluve.
Howlinwolf :: Breznik: kazdopadne by to chtelo nejaky primitivni test, treba orientacni, aby si ho kazdy moh udelat "asi jak zmereni teploty". Zacne pylova sezona a kejchat a kaslat bude pulka lidstva. Tudiz se nic nepozna ani u prvnich priznaku.
Howlinwolf :: Bury, jachym: cas by moh zustat jak je ted a nehejbat se na podzim. V cervnu svetlo v pul ctvrty je k hovnu a mrtvy chodci a deti o prazdninach potme na silnici protoze koncem srpna tma v 19 taky.
Howlinwolf :: Bury, jachym: cas by moh zustat jak je ted a nehejbat se na podzim. V cervnu svetlo v pul ctvrty je k hovnu a mrtvy chodci a deti o prazdninach potme na silnici protoze koncem srpna tma v 19 taky.
Howlinwolf :: Ps: zato bude mozna nekde prvni letni den.
lavina :: Breznik. Korona je vazna nakaza. Ale vychytavat prevetivne testovanim milionu lidi? Kolikrat se maji testovat - muzou se nakazit den po negativnim testu. Kolik statisicu preventivnich testovacu ma otestovat (opakovane?) miliony obyvatel. A k jakym krokum ty vysledky testu maji vest? Co je cilem toho vseho? To je jako poslat hasice do lesa, ktery jeste nehori.
Ps :: Koukám na srážky do půlky dubna a budem rádi za 5 mm. Každý rok stejný opravdu zajímavý proč se to každý rok takhle zlomí
trutnovak :: Breznik: zajímavé..jaký že jsou ty zbývající receptory kromě těch zmiňovaných malarických?
JachymB :: a je po sluníčku, vod severu šedosnšhový mraky, zvedá se vítr
JachymB :: Bury, já mam radši středoevropskej
Bury :: JachymB: Začal letní čas (samozřejmě ten lepší), ale přijde kosa a sníh, zajímavé. :)
JachymB :: už ste přetočený v čase - chtěl bych aby byl furt SEČ a nevekslovali s tim
JachymB :: zatim je eště sluníčkový ráno, lehce nad nulou, bezvětří - a to má vodpolenne chumeliť....
breznik :: posledni spam : plyne z toho ze cisla u nas pujdou hodne nahoru. a protoze ekonomove lekare a vedce valcuji a prevalcuji i ted - namisto striktni karanteny se vse zacne rozvolnovat a "zkusi" se intelignentni karantena... stane se t oze cisla pujdou nahoru a bude pribyvat tech vaznych . nemocnice prestanou stihat, domovy duchodcu LDNS, zarizeni pro seniory , tedy segment kterej leta krici o pomoc, to nezvladne personalne a zkolabuje. ekonomive a lidi nadřazujici "penize nad zivot"budou spokojeny.
breznik :: bubak : a ze jsou opatreni na super urovni ? 1. karantena - mraky lidi ji nenedrzuju. maldi poradaji mejdany na bytech a mja z toho prcu. navic neni studie ktera by potvrdila ze takovato mekka karantena je skvely krok. bohuzel v CR neni mozna tvrda karandtena. ze se zatlucou na dva mesice dvere jako v cine - a to funguje 2. testovnai - plosne - u nas neni. 3. prenos - uz prosakuje , ze prenos je i vzduche, napr pres partkikule prachu. ale hlavne pres plchy. mame zavrene obchody? nemame...
breznik :: blba zprava je ze se predpokladalo podle prvnich analyz , ze to imunita da - jenze IgG ktere se vytvori postupne slabnou. Cili zaklad je bejt dlouhodobe fit, nekouri, nebejt tlustej, vi se ze pomaha lipozomalni vitC, urcite neublizi vitD. Nicmene kdo to chytne , to je ruleta, jelitoz SARS2 ma 4 ruzne strany receptoru a zalezi jakejma si seda. Jeden typ jsou malaricky receptory a proto se pak tihle pacienti "smeruji"do antimalarik plus pokryti azathioprinem.
breznik :: lavina , bubak : ty ktery jsou infikovani se deli na "prae-symtomaticke" a "a-symptomaticke". vychazi se z toho, ze uz se vi, ze clovek ma protilatky oc cca 5-6 dne. bohuzel infekci siri od dvapulteho dne s maximem ve 4tem dnu - cca 15 hodin pred vyskytem prvnich priznaku. asymptomatickych je cca 50% ale pri bedlive anamneze temer kazdy popise priznaky. cili "asymtomaticky" prubeh" je nesmysl. Plosne testovani je tak klicove - k vychytavani tech širitelu ze slolecnosti. jina cesta neni
lavina :: Bubak na nic neprdi. Ale nema smyslt testovat lidi, kteri maji lehky ci stredne tezky prubeh a kteri se do nemocnic stejne neberou je to nenestuji. Naridi jim domaci karantenu i bez testu, nikam nevylezat dokud se nevyleci plus 2 dny navic uz bes priznaku. Testovat tyto lidi je mrhani personalem, testama ochranyma pomuckama.... a vlaste za jakym ucelem? Reseni je stejne i bez testu. Zustat doma a kuryrovat se. Kdyz se stav zhorsi, teprve pak do nemocnice. Teprv pak je i otestuji.a
500mm :: Pohled na Hruby Jeseník a Rychlebské Hory (max 130 km) 500-mm.blogspot.com/2020/03/ligota-dolna-koo-gogolina-wapiennik-ikar.html
500mm :: Śnieżka s centrální části Polska (150 km) 500-mm.blogspot.com/2020/03/siekowo-koo-wolsztyna.html
lac :: Bylo mi totiž napsáno: Dobrý večer, nyní se vkládá příspěvkx bez data a určení času, důvod hádky. Prosím změňte si text ...ať to tam není. Platí po dobu pandemie. Děkujeme. Turistika v Beskydech
lac :: Na fb jsem musel odstranit datum, vzhledem ke sdílení některých příspěvků, do turistiky v Beskydech. Tak bez data, ale lidé jsou vidět v rouškách :)
Bubák :: JachymB: Ty nosis na svem pozemku rousku,nebo nejaky hadr pres oblicej pokud jsi tam sam,nebo s rodinou?
lac :: Myslím, že to stačí www.facebook.com/groups/275516662859584/
Bubák :: M.Z: na to,ze nas a Svedu skoro stejne,tak to pro nas na skore vypada mnohem lip.mj.dnes super vyslap Pec,Bufet,Lucni,Snezka,Jelenka,Pomezky.
Bubák :: lavina: takze Svedi na to prdi,vsak to asi spatne dopadne.Myslim ze v CR jsou opatreni na supr urovni.
lac :: Ještě pro zajímavost, zatímco na směrem na Radhošť, byla buď břečka, nebo zmrzlý sníh, i když i v tom zmrzlém jsem se propadl po pas ve sněhu, tak na Čertově mlýně se drží nejnovější sníh, který je buď mokrý, nebo vlhký a toho nového je cca 10 cm a to asi tak od té výše Radhoště, což vrcholek Radhoště, nemůžeme srovnávat se svahy Čertova mlýna.
lac :: Škoda oparu, špatně je vidět na Lysou, nebo hřeby Javorníků, jak jsem se snažil fotit Javorníky, tak samozřejmě Velký Javorník a Stracenec
Jirka Ul :: Pár vět a cvaků ke Studně tydenikpolicie.cz/v-krkonosich-se-i-pres-vyhlaseny-nouzovy-stav-pohybovali-skialpiniste-jednoho-musel-zachranovat-vrtulnik/
lac :: Nějaké rozebírání fotografií, tedy až na fb. Kupř severovýchodní svahy Čertova mlýna, mýtiny na Radhošti .... Celé album laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#
lac :: laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#53.jpg a o více než 100 m níže laco12.rajce.idnes.cz/28.3._2020_Radhost%2C_C._mlyn_.../#57.jpg
lavina :: Pocet onemocnenych ve Svedsku mate v tech publikovanych udajic silne zdeformovany. Svedi totoz prestali hromadne testovat, testuji jen lidi s velmi tezkym prubehem onemocneji, tedy jen ty kteri jsou pro koronu hospitalizovani. Je to rutina poslednich 3 tydnu. Skutecne nemocnych ( s lehkym a stredne tezkym prubehem nemoci) je zde mnohonasobne vice .
Jirka Ul :: Ovšem,řeší se i "úsměvné" případy tydenikpolicie.cz/policiste-byli-privolani-k-opalujicim-se-nudistum-ti-si-museli-nasadit-rousky/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Jirka Ul :: M.Z.Jasná věc,jenže to blbnutí je krapet omezený..-.)-:)
lac :: Vyjel jsem docela pozdě, takže, žádná Magurka, Zadní Mečová ...Po silnici jeli i policajti , jak mě předjeli, zpomalili, nejspíš, zdali mám na sobě jako cyklista roušku. Po pravdě, auta slyšíme, tak já ji vždy nasadil na obličej, jak něco přijíždělo z dola, jako třeba ti cajti, a naopak. Na hory jezdí i linkový autobus, davy lidí tam samozřejmě nebyly, ale ku podivu Těch lidí nebylo zrovna málo a to ani na Čertově mlýně.
lac :: Doplním popisky, pak pošlu fotky. Hodně sněhu na Čertově mlýně. Podmínky na Radhošti i znáte. Zatím 28.3. 2020 Údolím Kněhyně na Pustevny, Radhošť, zpět Pustevny, Čertův mlýn, Klíny, Bukovina, Bařiny na Martiňáku ... mapy.cz/s/fonosezugu
ja :: Tak krome unora to vypada, ze se bude opet stridat SV a JV proudeni na sucho.
M.Z. :: Lidi jsou zavreny doma a potrebujou se proste taky trochu vyblbnout :) www.idnes.cz/karlovy-vary/zpravy/sjezdovka-klinovec-peugeot-karantena-skiareal.A200328_202643_vary-zpravy_vlc
ViktorHS :: ..tří chlapíci/skialp/Velka Studniční/nedali terén/v podvěsu vrtulí/..inu..lidská blbost nezná mezí..na to jsme zvyklí
Jana :: Rongic: Děkuji za připomenutí adresy.
majkl :: záchranná služba kralovehr. kraje
majkl :: mrkec na FB ZZS KHK
Tom :: majkl: máš nějaký zdroj o té akci? Chceme vědět víc
M.Z. :: Tady si muzete [poslechnout co navrhuje Bill Gates pro Ameriku: velmi striktni blokaci cele zeme na nekolik tydnu edition.cnn.com/videos/business/2020/03/27/bill-gates-coronavirus-town-hall-shutdown-april-peak-sot-vpx.cnn/video/playlists/stories-worth-watching/
majkl :: blbečky,že tam vůbec leze někdo v tomhle času, to je bezohlednost, sobeckost, chvilku nevydrží někde v klidu. Jako kdyby šli někde po cestě tak ani nemuknu, prostě frajírci bez mozku
majkl :: dneska v poledne záchranná akce na studniční hoře pro tři blbbščky
Rongic :: Jana: veskere info je na www.capibohuslavice.cz
M.Z. :: opravuji je to o nekolik radu jednodussi uloha ale na druhou stranu je fakt, ze do predpovedi pocasi byly za poslednich 70 let investovany ohromne castky a usili
M.Z. :: kazdopadne v aktuaslni koronavirove hitparade je Cesko hned za Svedskem laengsfelds.blogspot.com/2020/03/20200327.html mimochodem predikovat pocet nemocnych/mrtvych atd. za 10 dni sice neni snadne ale je to radove jednodussi uloha nez predikovat pocasi za 10 dni. Epidemiologove jsou ale vetsinou korektni a na otazku "kolik jich bude za 19 dni? " moudre odpovidaji "nejsem vestec" ...
Jana :: Nevíte, proč je hnízdo v Bohuslavicích prázdné?
Jirka Ul :: ViktorHS.Máte alespoň podobný vybavení,jako chlapi na Slovensku? 1url.cz/Mzwt7 Co tam ten týpek hledal za štěstí??Tůry tam jsou ,dle HZS, velmi nedoporučovány..Napadlo mě,jestli tam nesletěl ze sedla Váha nebo Rumanového,ale ty jsou dál,nebo zkoušel rovnou severní stěnu??Museli asi docela máknout,dle 1.fotky bylo Slunce už dost vysoko,cvaknuto asi někde u Ťažkého plesa,vlevo impozantní Galerie Gánku,v pozadí Vysoká..Brr..
Pavell :: Vlk: psal jsem to já. Přednost dny to vypadalo lépe. Uznávám svoji chybu. Nespadne to co jsem psal. Jsem zvedavej kdy ty priznas aspoň nějakou chybu.
Howlinwolf :: Ten 1 mm zitra k veceru asi tech 5-20 cm snehu jak tu nekdo psal nevyrobi. Sucho se opet rozjelo, sedmej rok v kuse.
Jirka Ul :: lavina.Pěkný příjmení "Wiking"..-:)-:)Měli tam spíš dát klasiku,modrookou blondýnu..-.)-:)K té brunetce se takový příjmení moc nehodí..-.)-:)O-:)
Jirka Ul :: JachymB.Něco k tomu střídání času 1url.cz/0zwtI breznik.Držim palce,nebude to lehkej boj,kor když je nepřítel ,za normálních okolností,neviditelnej..((
lavina :: Pocasi je super. Da se previdat, na rozdil od jinych jevu. Je porad dokolecka. Sluce sviti, nebo nesviti. Zajimave :-) www.bbc.com/worklife/article/20200328-how-to-self-isolate-what-we-can-learn-from-sweden?ocid=ww.social.link.facebook&fbclid=IwAR0k8D4SywH9iEbkmj1SfKVE18vWyVMVyeiognr_d-gQWvhWBXVKXquPYNU
jn :: Vím, někteří napíšou, že u nich to bylo na přelomu března dubna normální každý rok. A v předmětný den přidají, kolik km dali na kole a že česnek roste.
Jirka Ul :: FrantaJ.Já včera bral šťávu za 25,po delší době nikoliv Vervu 100,furt stojí přes 3 pětky,ale jen "lepší"95 u Globusu.:):)Dneska dopoledne jsem si vzpoměl na ruiny,flákal jsem se v bývalých postaveních wehrmachtu z konce války,kde sem dobře 20 let nebyl,a dokonale jsem splynul z okolím,ani pes,zlatej retrívr s paničkou,mě na 10 metrů nezmerčil..-.)-:)Dneska bylo vůbec něják po lesích živo,ani se nedivim,komu se chce v tomhle počásko sedět doma na (_I_)..-:)A v lese ti může každej víš co..-.)-:)