jvyky :: A.v.: tak dnes v Rousínově opět bez deště, pouze večer spadlo pět kapek. Bouřilo v okolí. Brno - Tuřany 13 mm. Je to stále bída v zemědělské oblasti. Maximum dnes mezi 26 a 27°C. Zítra pro nás předpověď nic neslibuje, za to slunce a teplo na obzoru. Voda chybí.
ZdéňaPb :: Na Příbram mají norové (gramaticky norové ne nory) na zítra krásných 13mm, stačí jedna bouřka a bude to. Tak uvidíme. Příbram krásně prší už skoro hodinu :) čekal jsem, že se to vyhne, ale alespoň ten déšt jsem došel :)
Howlinwolf :: A jsem zvedavej kdo se zejtra trefi - jestli chmi s desitkama nebo nory+nemce s desetinama max jednotkama mm
Howlinwolf :: Jo, byl jsem mimo. Tedy domov neb bylo idealne na kolo. Aspon to umylo prach.
FrantaJ :: Jirka Ul: bylo pár pěknejch blesků, jenže samozřejmě sem nevěřil druhý vlně, tak sem šel na pivko. Dal jsem pro jistotu do okna kameru, ale co na ní bude, to budu vědět až zítra, je tam 2600 fotek :) ale žíly to byly slušný. Te´d asi 20min prší s různorodou intenzitou, ani jsem to nečekal. Zítra to má být lepší, to budu připraven s kompletní technikou, tak doufam, že to počasí se mnou nevyj... :)
FrantaJ :: Jirka Ul: už to už řeže :
ZdéňaPb :: vlk: ty si ještě po dnešku troufáš dávat predikce? Po tom cos byl dneska úplně mimo. Uvidíme zítra.
Howlinwolf :: Zejtra bude idealne na kolo. Ty 2-5 mm hezky splachly prach, odpoledne uz nebude poznat ze prselo.
Richard :: Ještě vám tam do Prahy něco přismrdí pane Howl. tak snad omokne asfalt,dle radaru. Čest.
M.H. :: Tady je jasně vidět kdo je debil,a měl by se nechat léčit...voda.gov.cz/portal/cz/
klaster12 :: výstraha byla naprosto na místě
klaster12 :: byl jsem se proběhnout v lesoparku tady u nás v Čakovicích. Na poli stojí voda, keře polámaný, všechno prolitý a nacucaný. tady je zalito parádně a těch 20 tu spadlo. Kanály to nebraly
antaktic :: tak u Benesova ani kapka za celej den, za kveten asi 15 mm celkem, hrozna bida
Hurikan :: tomq..jsem 6km SZ od Stříbra, několikrát kousek ode mě cca 3km V padaly kroupy,jezdí pořád tím směrem hasiči. U mě přímo pak byl spad krup,měly kolem 1cm,naštěstí,ale sypaly se hustě.za 20min mám 27mm.
Howlinwolf :: Za debila je jar neb 17.5. rano nacintalo mezi 3-4 mm jako dozvuky jedinyho majovyho deste. Jestli pritom byla i vystraha na neexistujici bourky si nepamatuju, jelikoz je ale 5 dni v tejdnu tak je to mozny. Podle uhrnu to vypada ze ta dnesni megabourka ani tech dosud rekordnich bourkovejch 5 mm neprekonala.
Jar. :: 17. 5. 2018 výstraha na bouřky a 15 mm. Howl je zase za debila.
tomq :: koukam na odrazy radaru severně od Stříbra, tam se to teda drží, nechci ani tušit jak to tam po tom suchu musí vypadat, jinak dneska v Litomřicích odpolední mini bouřka která vyčistila malnko vzduch ale bohužel pod keři půda zůstala suchá a odpolední slunce povrch hned zase vysušilo, momentálně se sem sune deštík od prahy tak uvidíme, určitě je dobře že je to na noc a nevypaří se to tak rychle
Klaster12 :: Kbely 12mm Ďáblice 24mm pekne zalito
Ps :: Kde napršelo 15 mm ?? Dneska 0,9 mm což nebylo vidět ani na tom asfaltu. Ty jejich varování už jsou ubohy
Jirka Ul :: NW.Jižně od Libochovic bílej odraz ..FrantaJ.Doupov to dneska něják přitahuje,uvidíme,co k nám dojde z lajny Praha-Plzeň..-:)-.)
Howlinwolf :: Tak nakonec zazrak v podobe asi 15 min solidni prehanky bez bourky, nastesti se to uplne nerozpadlo.
Jar. :: Pardon. 15 mm.
ZdéňaPb :: Když tak koukám na radar, tak vlk měl zase pravdu. Dnešní výstraha na bouřky byla naprosto zbytečná :-))
Jar. :: Myslím, že debil jsi tu už jenom ty Howl. I u PS napršelo najednou 17 mm a to je tam taky Sahara.
kardoš :: Presne podle vlckova scenare. Na jeho dvorku sucho a za plotem zahradkari zalivaj :P
Henry :: mccoulec: Dík no... ;)
mccoulec :: Henry: jojo. Západ Prahy a Kladno pekne ostrouha. Asi karma.:)
mccoulec :: Henry: jojo. Západ Prahy a Kladno pekne ostrouha. Asi karma.:)
M.Z. :: V Praze na Letne zaprselo, nevim jak silne kamery.hydronet.cz/letna/photo_cam1/gallery/letna-1_201805231752.jpg v Karline zaprselo docela dost
Howlinwolf :: To neni ironie ale realita. Ted jsem se vratil z kola asi 40 km smerem na lany. V lese kde bejvaly temer nepruchozi bahna se prasi a tu a tam nekde zabrumla nasucho. Spis by meli varovat na pozary neb kd,yby svihlo pri tech bezsrazkovejch bourkach nekde do toho troudu co bejval les tak to stoji ve vohni. Varovat na prutrze kdyz letos pri ty vetsi bource nespadlo ani 5 mm muze jen debil.
a.v. :: Volali známi z Kralup.Tam začalko také solidně pršet se hřměním.Alespoň je vidět,jak je vše nevyspitatelné,bouřky se najednou rychle vytvoří a jedou.
Henry :: mccoulec: P6 ani kapička....
mccoulec :: V Bohnicích jen lehčí prutrz se silnějším větrem, ale dle radaru východně od nás bílé odrazy.
klaster12 :: kdo tu říkal, že Praha nic ? Čakovice přívalák, kanály to neberou
Zdeněk :: wolf. no, nemusíš se hned opicit s mojí ironií. ..
Howlinwolf :: Zdenek: presne tak. Idealni na vejlety bez rizika zmoknuti.
a.v. :: U nás ,dnes odpoledne,otravné počasí, téměř zataženo a opakované pokapávačky-asfalt mokrý,ale na loužičku se to na něm nezmohlo. Západně od nás srážky slušně. Taková Filipovka s dneškem už má přes 90mm za květen.I Churáňov se blíží k 70mm.U nás se blížíme k 13mm za 23 dní května.Pod Prahou-Kostelec nad Černými lesy roste buřina.
Zdeněk :: nechapu, proc davaj vystrahu. nikde zadny bouřky, kroupy a nárazový vítr
Howlinwolf :: Dnes zcela jiste. Vcera taky nic a zitra nastane ten vrchol kdy maximum z nuly je porad nula...
meno :: Myslím, že Praha dopadne jako toto jaro tradičně - tj,. nespadne ani kapka.
Howlinwolf :: Tak jedina zmena, uz zas fuci vychodni sucha horka sahara.
M.Z. :: Cumulus crepitus aneb slehackovitty mrak archiv.hydronet.cz/picture/kokrhac_201805231632.jpg
Howlinwolf :: Vyrazim na kolo. Jakykoli bourky presne dle varovani jen fiktivni a jistota nezmoknuti. Dokonce mimoradne ani moc nefuci.
a.v. :: Klašter12::Velmi často se stává,že ty silné intenzivní bouřky se u nás v podhuří Šumavy nakumulují a kousek severněji od nás začnou a jdou k severu.
a.v. :: Howl::U nás se včera i dnes na Jihu až Západě dokola černá a sem tam vypadne kapička i u nás-bral bych Tvé slunečno-proto,že nejsem schopen dosušit seno.Rosa u nás v údolí mizí až kolem 10 hodiny(a po 12 už pokapává).
Klaster12 :: Mate recht. Aladin to ted nalosoval k nam do Brd. Posunul to tedy vice na sever. Nejspise to ten JZ dostane. Okurky jsou na kompostu uz super. Pockam jeste dva dny bude prvni sklizen.
Howlinwolf :: Av: nojo. To se bude konat asi jak dneska. Chmi si asi mysli ze bourka je kdyz sviti slunce a tu a tam je mracek. Aneb typicky pocasi pri varovani.
M.Z. :: nalim: Ty tyce vypadaji pekne, udoli Mumlavy, (Bileho) Labe i Riesenhain by zaslouzily po jedne, zhruba tak ve vysi 950 - 1000 m n m nekde u cesty. Pro Kozakov by stacila tyc delky tak cca 25 cm :)
nalim :: Zdeňku: jak jsem říkal – i když to je do Paky cobydup, tak v TU (zatím) dnes ani kapka. Já jako nenapravitelný optimista věřím i u nás v nějaký ten vodní příděl, kdyby to bylo v noci, tak ještě lepší & a.v. štangle má přesně 2 metry, značeno po 20 cm, ta ukázka je v zemi cca 5cm, na místě počítám stačí zapustit těch 20 do terénu, takže odečítání by bylo od 180cm.
FrantaJ :: a.v.: taky na to koukam, ke mně dává taky hodně mm, ale známe to, Alik s tim vyjede a pak to stejně zruší. Takže dokud to nespadne, tak moc nevěřim
Rýchory :: Nalim, velký dík za krásné video a pár řádků tvých příspěvků, které si člověk rád přečte.
a.v. :: nalim:: Ty barevné pásy jsou po 20cm?Dobrá by byla i před kamerou na Pešákovně,aby se nemusela řešit tá německá od 80cm a zda ano,nebo né jí zahrnul pluh.Určitě to bude dobrá pomoc.
a.v. :: Zdeňku:: U nás v dubnu také 14,0mm,ale v květnu jen přes 12mm.Ornuté řádky brambor zůstaly v prachu,alespoň plevel neroste a plžáků nepatrně-sucho jím nedovoluje se přemnožovat zatím.
a.v. :: TakAladin-úplně otočil a srážky nám téměř zrušil,zato to na zítra v podvečer nasměroval na Záporno a Brdy za 3 hodiny 38mm.Dnes u nás 12.05 až 12.30h nepatrné pokapávání.Sotva navlhlý asfalt.
Zdeněk :: nalim, pravdu máš. V minulém týdnu pomalých 29 mm, výborných na doplnění půdní vlhkosti a včera a dnes v bouřkách celkem 21 mm, ta druhá buřina s 18 mm trvající skoro dvě hodiny výborná na doplnění našich potoků. Takže po suchém dubnu s 14 mm to už máme v Pace s 41 mm lepší.
nalim :: těžko se dají plošně srážky předpovědět při této situaci - prntscr.com/jlkcx1 někde to spadne solidně a ve vsi za kopcem ostrouhají. & Obraťme však list - a.v.: až se zima zeptá, co… stěhovali jsme sportovní sklad a něco jsem tam objevil - prntscr.com/jlk44y Už vím kam je píchnout. Mohl bych ji poskytnout i našemu guru, dát je někam před oko kamery Hydronetu či na oblíbený Kozákov nebo k Mumlavě u Růženčiny zahrádky?
ja :: st :: Pravdu mas:-)
st :: ja: to co napíše chmu tak němci vědí o půl dne dříve, v ústavu jim trvá déle než si to od nich přeloží do češtiny a než to nahraje na internet:-)
Northwest :: Tak v podkrušnohoří se to pěkně rozjíždí, pokud teda radar nezkresluje .
ja :: hruza, vopruz, jeste ze nemaji byt tropicky noci, tak se snad v noci alespon trochu vyvetra
ja :: ach jo, uz je to zase tady, CHMU: Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka: Jasno až polojasno, během dne při zvětšené oblačnosti místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 31 °C.
VITA-TP :: Zajímavě se nám to tvoří na SZ , že-by po měsíci sucha zálivka :-::: kachelmannwetter.com/de/regenradar/sachsen#play
nalim :: Zapuďme myšlenky na sebevraždu po nekonečným vlčím kolvrátku a zaměřme se na hlavní smysl tohoto portálu – prezentaci našeho překrásného regionu: Znělka k 55. výročí založení Krkonošského národního parku od autorů úspěšného seriálu Krajinou domova, z dílny studia Orchis film - jdem.cz/d6yd77
Howlinwolf :: Jo vcera nic, dnes taky nic a zejtra vrcholny nic.
st :: Klaster12: stačí se podívat na němce jak to s těma vrcholama je, chmi mají porouchanou žábu ve sklenici už poněkud delší období :-)
M.Z. :: Jeste ze aspon obcas se tady nejaka zena v diskusi vyskytne. Jinak by to tady mohly urady casem zavrit :) www.novinky.cz/ekonomika/472290-spanelsti-ekonomove-a-vedci-bojkotuji-debaty-bez-zen.html
Klaster12 :: Streda bourkovym vrcholem. A na čtvrtek a patek tam ma chmi pro JZ jeste vic. Dagmar nema v tech vrcholech jasno koukam. :)
Zdeněk :: zatím deště dost. Včera buřina, dnes buřina, minulý týden 29 mm = tak by to mělo být.
st :: doufám že toho spadne co nejvíc a meteorologové budou mít pravdu s předpovědí pocasi.blesk.cz/clanek/zpravy-pocasi/543966/hrozi-silne-bourky-s-lijaky-i-krupobitim-varuji-meteorologove-sledujte-radar
Bubak :: Vypada to dobře. www.wetteronline.de/wettertrend/hostinne
meno :: letošek je neuvěřitelný. od konce března je permanentní léto, a to pěkně suché. A vypadá to, že bude hůř. :)
Bubak :: Vyla
a.v. :: I Yr. přidalo srážek(za čtvrtek a pátek 13mm). Uvidíme,jaká bude skutečnost.
a.v. :: Howl.::Když kouknu na průměry,květen je jasně nad průměrem,asi lehce nad +2°(Duben byl +6°-to květen,těžko už dožene).
a.v. :: Klašter12::Pokud by nebyly kroupy a super průtrže,bral bych všechno co kreslí.ale známe to,většinou se na poslední chvíli začne ubírat. Včera v předpovědi,nás se srážkami vynechali- až na pátek bouřky.
Howlinwolf :: No nevim kolik letnich dnu mate do 22.5. prumerne (v tuhle dobu ale byval krkonosskej hreben z dalky bilej) ale u nas dva letni uz byly. Podstatny ale je ze za kveten byly 2 dny s odpoledni prum teplotou pod prumerem a mozna tri s prumernou denni protoze chladny rano. A s vyhledem co je bude kveten teplotne nasledovat duben. Srazkove to bude asi horsi neb na 60-70% dubna by v kvetnu muselo spadnout jeste 20 mm. Coz je iluze neb letos je maximum v bource 5 mm.
Klaster12 :: Ten Aladin barvama nesetri pro tu Šumavu koukam. Aby z toho nebyl nejaky lokalni curbes. Mno lesy toho umi spolknout dost, tak snad ne.
a.v. :: Howl.::Musíš uznat,že zatím moc teplo v květnu nebylo- já u nás od 1.5. zatím neměl ani jeden letní den(Max pouze 24,0° a dnes 23,6°).
Howlinwolf :: Skoda ze to co jde od jihu se pred tema nadchazejicima tropama rozpadne.
a.v. :: Kolem nás i solidní zalití na Churáňově a Filipovce skoro 28mm. Před Vimperkem se to zastavilo a jen 0,3mm v klasice.(Odolali jsme dešti,jako obvykle-ale už to trvá od 1.dubna dlouho).
a.v. :: Dnes jsem byl v Č.Budějovocích,místy jsou stále louže,svěží zeleň,na polích obilí už má klasy.Po návratu šly od jihu přeháňky a několikrát zahřmělo,u nás jen opět několik kapek. Nezalilo,ale na dosušované seno,nic dobrého. Ivoš ve Volarech dostal 7mm srážek,teď se to černá od Boubínu a zvedá se vítr-že by to došlo i k nám?
FrantaJ :: nějaké mlhofky a houbofky z neděle jardafous.rajce.idnes.cz/Nedelni_mlhovky_a_houbovky_z_Krivoklatska%2C_20.5.2018/
IMP :: Jirka Ul: Mělo by to jít...tou vedlejší cestou, zarostlejsi...jak jsem to už posledně vzdal. No uvidim...jeden kámoš tam nedavno, relativně byl nahore...
Ps :: To si dělaj prdel ne já myslel že přijdou trvalý deště a ne tropy. Tak se dočkáme toho že bude voda dražší než benzín
jachym :: Tak ansámbl od GFS je absolutně extrémní, jestli to teplo půjde takovýmhle tempem, tak budem v srpnu jak na sahaře a to si nedělám srandu. old.wetterzentrale.de/pics/MT8_Prag_ens.png
AH :: Dobrý den, nešlo by kameru Sněžka - Studniční zaostřit dál než na kameny v popředí? Předem děkuji.
kardoš :: Kdyz to tvrdi blesk potazmo honsova, tak to bude masakr. Uz se zacinam bat co bude :P
ut :: uvidíme zda se profesionálové tentokrát trefí do černého pocasi.blesk.cz/clanek/zpravy-pocasi/543770/do-ceska-se-zenou-bourky-kroupy-a-silny-vitr-vystridaji-letni-teploty-sledujte-radar
M.Z. :: Ivos: Ze si nekdo dela zertiky indexovane dny tydne bych snad jeste pochopil. (Nemelo by to tedy byt jako kolovratek.) Ale brat vazne ten informacni balast (chtel jsem napsat - hnuj- ale to je cenna komodita) to je k nepochopeni
Ivoš :: ut jak ty uhrny srazek muze nekdo scitat, to asi nepochopim. Pochopil bych prumerny uhrn z vice srazkomeru, ale tohle...
ut :: srážky minulý týden teda nic moc a vypadá to že to bude pokračovat i nadále www.meteopress.cz/srazky-uplynuleho-pracovniho-tydne/
Jirka Ul :: IMP. To mají, akorát nevím jestli se nahoru může,kvůli tomu lomu, který ten kopec jednou možná zničí. . ((FrantaJ. Už se tam těším,nejdýl v srpnu o dovče se tam dostanu, no a září to na mlhy a hřiby jistí. .-:)-:)
FrantaJ :: Jirka Ul: fešnej rybník moc daleko :) já už bych zas vyrazil k Přebuzi, asi budu muset vyrazit sám :)
nalim :: Včera jsem se konečně dostal na kopce, zajímavé, že na hřebenech fičelo znatelně méně než v údolích, přesto vyfoukáno a docela sucho. Stromy se však zdají být v dobré kondici, snad mají vody dostatek. Ono zase brzy zaprší…. Pár mazanic - jdem.cz/d6w4f5
IMP :: Jirka Ul: Vše už taky zde nečtu...ale občas mě to neda :) Někdy taky musím vyrazit opět pesmo, ikdyz kolikrát musím taky tlačit kolo, když už se nedá kopec rozumně vyjet...někde v lesích/terénu. Asi až budu ,,dobivat'' vrchol toho Tlustce, kam se ještě musím vrátit a nafotit něco z vrcholku ;-) tyhle zdejší kopce, mají své kouzlo....
HK :: Dříve to byla i někdy sranda nevím rok a datum někdy kolem roku 2012 zasekl se kamera pod lanovkou na našem vrcholu a byl to pán nebo paní v sede už nevím a furt na nekoho čekal.
Jirka Ul :: IMP.Nemáš zač -:)-:)Přiblblé příspěvky některých zdejších odborníků už dávno nečtu,je tam furt to stejný,na víc asi jejich mozková kapacita nestačí,normálnímu člověku už by to došlo..FrantaJ.Dneska ráno fešná mlha u jednoho z rybníků v údolí,zde je ten rybník 1url.cz/WtAPX jinak Doupov opět v zájmu archeologů 1url.cz/RtAPO První růžofky z Beskyd.jak jinak tančící..-:)-:)
IMP :: Jirka Ul: Dík, včera to bylo už o ,,prdel'' sedlo budu muset sehnat lepší :) Přeci jen 92km, už je pak znat. Ujel bych klidně i potom víc ;-) Taky fajn pokoukani z tvého alba ;) Zatim se ještě vše zelena, být k pouští to už nemá zde daleko...dle jistých odborníků ;-)
Jirka Ul :: Pár fotos z neděle jirkaul.rajce.idnes.cz/Proslunena_kvetnova_nedele_20.5.2018/ Krkonoše ze Středohoří,odpolední špacír v Krušných horách..Bobina.Palec hore!!IMP.Pěkně z cest..-:)-.)
Howlinwolf :: U kardosu na zahradce. Aneb nove souradnice nahrazujici gps:-D. Kde to jako ma bejt? Jar: otravnej vichr je napr kdyz v prumeru kazdej druhej den fuci 40 km/h a vic. Neboli posledni ctvrtrok.
Jar. :: Howl. Jak rychle ti fouká doma na dvorečku vítr, že máš "vichr"? Já jen, že při tvém vichru je chůze proti větru obtížná, pokud malinko zrychlí na čerstvý vichr tak se ulamují větve a chůze proti větru je normálně nemožná. To by mě teda zajímalo, jak to je.. A pokud bude ještě malinko silnější, tak ti to shazuje tašky ze střechy, nebo rovnou celý komín. Prosím o vysvětlení, jak to je, protože jestli se někde v republice děje taková situace, rád bych mohl s odstraněním škod a následků.
kardoš :: A to si predstav vlcku ze na zahradkach pod barakem ti dozravaj prvni jahody. Maji 2-3 tydny naskok proti drivejsim rokum. Mozna zajimavejsi info nez prumer cehosi kdesi na ruzyni.
Howlinwolf :: Bob: napriklad praha ruzyne ma od zacatku roku asi 105 mm. To je o ca 10 min nez 2003 i 2015. A jinde to moc jiny nebude krom par pohranicnich lokalit a asi i jizni moravy. Normal je do konce kvetna nejakych 168 tudiz i kdyby omylem prisla do konce mesice bourka se solidnim lijakem tak to bude furt hodne pod.
M.Z. :: Ano, to vime pane cs.wikipedia.org/wiki/Pond%C4%9Bl%C3%AD
po :: M.Z. cs.wikipedia.org/wiki/Dagmar_Honsov%C3%A1 :-)
M.Z. :: kardos: cs.wikipedia.org/wiki/Letensk%C3%A1_vod%C3%A1rensk%C3%A1_v%C4%9B%C5%BE cs.wikipedia.org/wiki/Vzducholo%C4%8F :)
ZdéňaPb :: kardoš: díky :)
ja :: zpravy.idnes.cz/rozstrel-sucho-miroslav-trnka-intersucho-nedostatek-vlahy-rostliny-voda-v-pude-podzemni-zasob-ik5-/domaci.aspx?c=A180518_131412_domaci_fer
IMP :: Ještě časem doplním popisky u dalších fotek a mapu trasy... impp.rajce.idnes.cz/Na_Zitavu%2C_Bogatynu_s_kolem_20.5.2018/
Motorkář :: Jak to bude s HumlNet při nástupu GDPR? V případě, že kamera vyfotí dotyčného a bude se zde foto sdílet, tak se porušují práva ne?
IMP :: Pár photos ze soboty...ještě přidám ze včera, až to zpracuju... impp.rajce.idnes.cz/Kamenna_vrata%2C_Cerveny_kamen_19.5.2018/
kardoš :: ZdenaPb: moc pekny fotky, diky to sem patri. MZ: vcerejsi vzducholod na Letny, nic nerikajici obrazek je sem vlozen proc?
po :: M.Z., myslel jsem že máte větší přehled když tam máte tu kameru, nevadí, příště dám přednost výborné zelňačce na Hřebínku, bude ideální počasí přející cyklovýletům www.meteopress.cz/vyhled-pocasi-na/
M.Z. :: Ano, tropicka tlakova nize zasahla Somalsko silnymi desti a hrozi, ze se jim tam opet namnozi kobylky. Nechme tuhle starost Somalcum resp. tem, co si mysli ze "globalni zmeny" je tema pro ne. Hymlnet zatim zadnou online kameru v Dzibuti ci naproti v Omanu nema, a na rozdil treba od severnihjo polu nas tamni pocasi (snad s vyjimkou obcasneho opoustniho prachu ktery ale byva z blizsich oblasti) neovlivnuje
LK :: A jinde, kde to nečekají, prší a fučí až moc ... www.wunderground.com/cat6/sagar-pounds-somalia-new-cyclone-may-threaten-oman
M.Z. :: Pane pondeli, zeptejte se na to sve oblibene Honsove. Ta vi vsechno.. Ja nevim, kde jak je zrovna ted otevreno - a odmitam ucastnit se kadrovani restauracnich zarizeni
po :: M.Z.: proč ke Pešákovna zavřená ?, včera jsem se musel občerstvit na Panském domě a tragédie, tak jsem byl na dlouhou dobu naposled
Ivoš :: jak je na tom Šumava se srážkami a které toky jsou skoro na suchu? V článku je podrobnější info: obec.sumava.eu/index.php/sumava/129-/13828
ZdéňaPb :: Nejsem relevantní, protože jsem chodím málo, ale mě zajímají vaše interpretace výhledů počasí (breznik atd) , rád se podívám na hezké fotky a na zajímavosti ohledně rekordů počasí. Ale ne, že je někdo kolovrátek a opakuje několik let po sobě to samé a ještě to píše tak, aby to vyznělo nepříjemně :) Já sem občas dám své fotky nebo nějakou zajímavost z regionu Příbramska/Blatenska a ze Šumavy. Jinak své fotky mám zde: 500px.com/zpracny
M.Z. :: Mapa republiky letos speje k rekordne brzkemu zaniku, jeji prvenstvi ohrozuje, krome fleku na severnim svahu malem uz i hromada umeleho snehu na sjezdovce z Hnedeho vrchu :) photos.app.goo.gl/cblScavoNl6YTG0T2
M.Z. :: Ona je to otazka, kdo/co nejvic "nici" zdejsi diskusi. Nejspis to bude vysychajici inspirace prispevovatelu... :) Taky je dobre polozit si otazku, proc se tady lidi vubec schazeji. Zajimaji je zdejsi kvalitni online zabery kamer? Ne li - a jsou li navic odjinud, nez z "domovske oblasti" tohoto webu - co chteji vlastne sdelit. Posilat udaje srazek ci teplot z anonymnich dvorku a soubory fotografii (casto mizernych) z vyletu - to zajimavou diskusi urcite nevytvori
Bob :: Tak se omlouvám. Meteostanice Trutnov ukazuje roční srážky špatně. Přepočítal jsem to a napršelo cca 700mm. I to je v normě
Bob :: Nevím kdo od kud je. Toto je Trutnovský web, tak tedy alespoń pište kraj, okres. Poslední rok srážky v Trutnově 900mm. Vám se to zdá málo??... Průměr pro nížiny cca 450-550mm. Podhůří, hory průměr cca 650-750mm. Když se má postavit přehrada, tak místní aktivisté ječej, že ji nechtějí. Klidně bych moje bydliště nechal zatopit. Tak co. Postavím barák o kilometr dále a ten užitek z přehrady je úžasný.
Howlinwolf :: Odjakziva se tu resily rekordy v pocasi. Za to ze jiny nez minima srazek a maxima teplot nejsou jaksi nemuzu. A nikdo nema povinnost moje prispevky cist-asi jako ja nectu laca nebo ruzny fotice typu "snezka/jested/cokoliv z kazdy strany trikrat".
po :: Srážky jsou v normálu ?, no pane jo
Bob :: Srážky jsou v normálu. Dnes se musí lidi stále strašit a udržovat v napětí. Když přijde déšť " zahradníček ", tak se argumentuje , že to není v řekách vidět. Kdo nevěří kouknetě na roční graf srážek v TU. Zcela normální stav. Ovoce letos bude hafo. Meteorologové si nevidí do pusy. nezvládnou předpověď ani na týden.
po :: dle odborníků nás čeká velmi příjený týden www.novinky.cz/domaci/472581-prichazi-letni-tyden-plny-prehanek-a-bourek.html
ZdéňaPb :: Tak jasně že srážky chybí. Byl jsem po 14 dnech na chatě na Blatensku a aktuálně tam bylo dost louží po sobotním dešti, ale jinak tráva je dost vyprahlá. Jak v létě, ale ne jak na jaře. Tady jde o to, jak to podává, zdůrazňuje a přehání. A jakým tónem :-) Bobina.. přesně tak :)
Klaster12 :: Bobina +1
a.v. :: Omluva za překlepy.Jinak od roku 2015 všichni vnímají,že srážky občas dost chybí.když teploty šly výrazněji nahoru.Že by to mohl být i velký problém.Howl. dokola to zdůrazňuje a často přehání.což vyvolává špatné nálady a dost zdejších přispivatelů úplně odradil.
a.v. :: Bobino::Když jsme byli v dubnu s Jendou na běžkách na Březníku- sledovali jsme jak za tuto zimu tam doslova řádili bobři,těch bříz padlo neskutečně hodně,chroustali už i kousiček od budky. Po jarním rozvodnění na březách zůstalo plno roznesených po nich stop.(a místy na březích zlikvidované i staré břízy.které zbyvili kůry až po horní větve).
Bobina :: Myslím, že ředitele zeměkoule by mohl dělat pan Howlinwolf. Podařilo se mu tuhle diskusi už zcela ovládnout a tím jí úplně zničit. Škoda, dřív to bývalo zajímavé počtení.
lac :: Něco málo podvečerních fotografií. laco12.rajce.idnes.cz/20.5._2018_Horni_Becva_-_Okruhlanka/
Howlinwolf :: Ale reky o tom zaliti nak nevedi. Skalice z prutoku sucho na chvilku ucukla a je zpatky a i to co je jeste zeleny je na kveten zoufalost nekde na urovni konce prazdnin 2015
ZdéňaPb :: OK. nečetl jsem to. Omlouvám se všem :) Nicméně moc v to nevěřím. Byl jsem dneska na Blatensku a tam je solidně zalito
majkl :: zdar horomilci a knňouralové...už sem nějak moc nelezu ale obsas dám foto sem...www.instagram.com/misel00/
Howlinwolf :: 1-2 slabsi prehanky se v druhy pulce vyloucit uplne nedaj. Do stredy to bude dnesni poustni vychodni vichr.
Klaster12 :: Nadcházející týden můžeme chápat jako deštivý nebo slunečný . Je něco ve výhledu ? Volfe jak to vidiš ?
Howlinwolf :: Zdena by moh jit delat reditele povodi. Nebo rovnou zemekoule:-)
M.Z. :: Nedelni dopoledne se vzducholodi kamery.hydronet.cz/letna/photo_cam1/gallery/letna-1_201805201056.jpg
Klaster12 :: Ale zapsat si to Zdéňa muze ne :))))
M.Z. :: Mila Zdeno, on ale vlk jen citoval vyjadreni reditele Povodi Vltava www.novinky.cz/domaci/472545-pokud-sucho-nepolevi-bude-vltava-v-cervenci-nesjizdna.html
ZdéňaPb :: Vlk: nesplavná Vltava. Píšu si. Povíme si v červenci :-) To bude podobná hláška jako někdy před týdnem že do konce května už nic nespadne :)
Howlinwolf :: Na novinkach byl clanek na zdejsi oblibene tema "super zimy a mohutnyho deste" aneb jak tajici snih nenaplnil prehrady stejne jak minuly deste nehnuly hladinama tudiz pokud nenastane zazrak v podobe skutecnejch destu bude od cervence nesplavna i vltava
Klaster12 :: Nakonec to takovy propadak nebyl. hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php?t=r&mt=&id=24
M.Z. :: Stavy rek jsou velmi nizke ale krajina v Podkrkonosi nevypada ted nijak vyprahle archiv.hydronet.cz/picture/rejdice_201805201200.jpg
FrantaJ :: Jirka Ul: dneska nalezeny ještě 2, ale jen 1 byl OK. Jinak dohlednost potvrzuji, ráno 100km jak nic (Ještěd z křivoklátska), ale já dal přednost mlhám u Berounky, který dnes byly festovní :)
Jirka Ul :: FrantaJ.Tak to už máš na polívku..-:)-:)Dle kamer dneska solidní dohlednost..a.v.Nic moc,70 už je dost,to bude trvat dlouho,než se to doplní,stromy si s tím něják poradí,ty keře budou horší,přeci jen tak hluboko kořeny nemají.Uvidíme v týdnu,třeba budeš mít kliku a nějáká ta buřina tvojí oblast zavlaží..
a.v. :: FrantoJ::Takové(o trochu větší) srážky u nás byly naposled ve srážkovém lednu (19.1) a to už je pořádně dávno.
a.v. :: Oprava: Pořádná buřina
a.v. :: Jvyky::Po setmění kdybych nebyl venku tak bych ani nevěděl,že po 22.15h spadlo několik kapiček- moc toho pro nás s těch srážek kolem Č,Budějovic nezbylo.Zítra začne 50 den naší suché epizody.Také věřím,že nás trefí konečně pořádná buřiba.
jvyky :: A.v.: Pod Hádkem dnes slušná průtrž bez krup, při které spadlo 10,6 mm. Ještě silnější průtrž mě zastihla na cestě mezi Brnem a Ochozí u Brna, kdy nebylo vidět ani cestu. Tato průtrž byla i s kroupami. Krupobití bylo i v Brně - Líšni. V Rousínově dnes ani kapka. Snad se jak Vimperk, tak i Rousínov příští týden opět "trochu" deště dočkají :-)
FrantaJ :: Jirka Ul: křemílek se počítá. Já těch kovářů měl nakonec 13, ale jen 5 jich bylo bratelných :)
FrantaJ :: a.v.: ten DB hodil 7.7mm :)
Klaster12 :: Všeradice u Berouna krasne leje. Buřina okolo
a.v. :: Něco se vytvořilo v Č.Budějovicích- uvidíme zda to k nám dojde. Dnes jsem s Josefem u nás zakopával velkou budku, i v 70cm bez vlhkosti, sucho.To se člověk diví s čeho můžou být stromy a keře hezky zelené.
a.v. :: Jvyky:: U nás před chvíli vypadlo několik kapiček,co nedokázaly ani namočit asfalt portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/2/C1VIMP01.PNG
a.v. :: Ano vedle je Český Ráj- teplo a každou chvíli zaprší portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/1/P2DBOU01.PNG
Klaster12 :: Na to ze ve vyhledu nic hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php?t=r&mt=&id=24
Jirka Ul :: Parádní ráno na Sněžce kamery.humlnet.cz/archiv.php?kamera=snezka_pomezky&datum=1526696460&velikost=640
Jirka Ul :: FrantaJ.Přidávám první vlaštovku z ústecka 1url.cz/etAgG žádnej krasavec,ale je první-:)-:)V lese to začíná správně "vonět" za týden,dva, bude mít další kamarády venku..-:)-:)
Klaster12 :: Sahara
Klaster12 :: Šabata v Bousově
FrantaJ :: pozdrav ze saharského křivoklátska scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/32971216_2100873850189084_6009724055396024320_o.jpg?_nc_cat=0&oh=31592e4badeae801c6bdfacf4355ed95&oe=5B973356
IMP :: FrantaJ: Jo, taky si myslím :) Jsou to kolovratci...
jvyky :: A.v.: aktuálně zažíváš, co se srážek týká, to co je typické pro Rousínov a blízké okolí. Všude slušně prší, jenom tady ne :-) Dnes to opět vypadá, že to půjde pouze kolem. Rád bych se ale mýlil.
nalim :: jdem.cz/d6f2u2
nalim :: Je to až neuvěřitelné, ale sněhuláci se na nás valí i v době senoseče…… jdem.cz/d6bw88
FrantaJ :: IMP: nebuď naivní :) :)
loboxx :: Přehrady na Moravě.pod.cz/stranka/prehrady.html
lac :: Docela dost pršelo a zvedla se hladina r. Bečvy, minimálně mezi Rožnovem a Horní Bečvou. No a ohledně té Kněhyně, i když jsem to už nepředpokládal, mi došlo předvolání, k vysvětlení, od CHKO Beskydy. No a Tetřevi se vyskytují v Beskydech ne jen na Kněhyni, i v místech hojně navštěvovaných.
IMP :: nalim: No, tak snad si to vezme pan howlinwolf k srdci s ps a zacnou místo brekotu o suchu, taky pro to něco dělat, nebo o tom aspoň popremysli! ;-)
a.v. :: Bohužel naše realita portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/2/C1VIMP01.PNG
a.v. :: D.Bousov umí(i přes nářky PS o věčném suchu) portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/1/P2DBOU01.PNG
a.v. :: Pěkně se to po obědě kupilo i těsně kolem nás,ale jako obvykle pršelo mimo nás.
Klaster12 :: PS - nevěř odborníkům
K. :: Nalim:: Navíc, ten úsek zhruba od Lisabonu je krásný tím, že je naprosto po rovině, pro chůzi ideální.
ULipna :: ...nejlepe prsi do vody sumavaeu.humlnet.cz/preview/201805/1024/cernalipno/f201805181110.jpg
nalim :: ještě upřesnění - nejkratší cesta je tato - mapy.cz/s/2ELde
Ps :: Tak po spláchnutí pylu zas budem měsíc vyhlížet nějaké srážky. Dost zoufalé kdyz odborníci tvrdí že by to chtělo nejméně týdenní trvalý déšť na aspoň trošku vylepšení situace.
nalim :: Doporučuji pro inspiraci si udělat výlet do minulosti, třeba na Madeiru. Jednak tam je nádherně( doporučuji) a systém tamních zavodňovacích kanálů je geniální - jdem.cz/d6azt4
nalim :: Včera v telce povídali, že třeba na Zlínsku studnaři vrtají jako diví a hlavně voda je tak v průměru o 10 metrů hloub než před pár lety. Každou studnou vysušujeme republiku, jak poznamenal jeden chytrý pán v této reportáži. Proto ti vysušení brekouni místo plkání tady by se měli zapojit do záchrany vody v Čechách. Třeba čištěním stružek do remízků, zakládáním rybníčků či zvyšováním kapacity stávajících nádrží. Nová metoda – obří „vysavač“ odčerpá bahno ze dna bez nutnosti ji vypouštět.
nalim :: Nemusíme být vyučenými hydrology, každému soudnému človíčkovi je jasné, že v Čechách vody není nazbyt a nemáme moře, abychom měli co odsolovat. Velkoryse naopak posíláme vodu zadarmo pryč - po deštích víc než je nezbatně nutné – tuto základní rovnici jsem tu nadnesl již několikrát. Před někdy 30 lety jsem osobně kopl do písku, někde u Chlumce to bylo mapy.cz/s/2EJNM ( jasně, bylo to u rybníka) a už v ½ metrové hloubce voda. Zajímal by mě dnešní stav.
nalim :: Ještě chodí sněhuláci - jdem.cz/d6arc3 # tipovačům pro oživení paměti – prntscr.com/jjae5l # 10 mm srážek ve středu a 9 mm včera - prntscr.com/jjaic3 s naší známou kládou ani nehlo. Pokud ji nějaký zahrádkář z okolí nezpracuje třeba do krbu, tak musí doufat pro svoji pouť do moře v masivní letní bouřku či případné dlouhotrvající deště - jdem.cz/d4fzm6
Howlinwolf :: Kadrosi, mezi trati a mym bydlenim je odpichem z mapy vzdusnou carou 2,3 km pres pole a kousek lesa. Ze si myslis ze vis kdo jsem je tvuj boj, takovej trosku kadrovacek "co o kazdym vsecko vi". V realu vis prd:-D
kardoš :: Vlcek: mezi trati a tvym bydlenim jsou zahradky. Vycisti si brejle a mozna poznas co sousedi pestujou :P
ZdéňaPb :: Zdeněk: škoda je, že kvůli těmto lidem sem přestali chodit breznik, Jenda a někteří další. Takže kvalitní zprávy zmizely a zůstal tenhle odpad. Jo měl bych se zklidnit :)
Zdeněk :: ZdéňaPb: klid, von wlfík se jenom snaží svou zamindrákovaností ( a její léčbou zde) suplovat chybějícího Ps.
ZdéňaPb :: To říká ten, co pravidelně v psaném projevu tu češtinu neskutečně przní. :-D Ano, negativní. Jde o to, jak to podáváš. Ono prší a ty stejně napíšeš pod stromy sucho. Tak kdy že budeš mít radost? Až naprší přesně průměr?
Howlinwolf :: Kadrosi treba to tu nakej vlcek cte a zacne pestovat. Jen nevim co bych mu na suchy subtropy s jednim destem za mesic doporucil. Mch je zajimavy kolik lidi nezna vubec cestinu a negativni=realista. Mozna se ale jen par kusu kolem zdejsiho webu semklo:-D
a.v. :: Vimperk a Tisovka jsou jen ukázkou,že občas dokážou srážky se vyhnout,i když v okolí zaprší.Naše oblasti nemají vliv na hlavní úrodu ČR a obživu.Zatím ještě nějaký čas je na nápravu.Jinak všechny ovocné stromy krásně odkvetly, náznak plodů je vysoký.
ZdéňaPb :: Vlk: A kdy budeš ty spokojený? Když neprší jsi nespokojený, když prší tak taky. Tak mi řekni kdy? Až budou pršet přesně průměry? Jsi v normálním životě taky tak negativní? Já jsem rád, že něco spadlo. Příbram a okolí naštěstí na to východní proudění netrpí tak jako Šumava. To, že zmizel skoro déšť ze západu je fakt.. za poslední roky se to proudění hodně změnilo :(
kardoš :: Vlcku jen vzpomen co si tady prezentoval ty. Velka depka a bekot ze nic nespadne. A kdo projevi radost z 20 ci 30 mm tem se umis jen posmivat. Opatri si nejaky pozemek a zkus neco vypestovat. Mozna nebudes tak kyselej a negativni.
pa :: v podhůří jizerek vykukuje slunko, díky velkému suchu mají problém i ovocné stromy, to nám to letos nezačíná nijak povzbudivě www.novinky.cz/domaci/472384-pro-ovocne-stromy-prisel-vydatny-dest-prilis-pozde.html
M.O. :: Howlinwolf: Někde prostě spadne víc a někde míň. Ale kdo nechápe tak tu musí brečet:-) Místo toho aby byl rád že alespoň něco.
Howlinwolf :: Po zde prezentovane mohutne destove epizode kdy naprselo ve dvou dnech o 5 mm vic nez pri jedinym dubnovym desti uz mame za kveten hnedle ke 25 mm. Tak jestli jeste dorazi 1 prumerna bourka mohli bychom za kveten prekrocit 50℅ srazkoveho prumeru. To je slavy... Av: u vas je to primy dusledek zaniku srazek od zapadu. Jiho/severovychod az k vam malokdy dosahne.
a.v. :: Jizerky za posledních 24h skoro 40mm srážek, Orlické hory přes 50mm.Jeseník skoro až 60mm.Někde přelívá,jinde téměř nic.
a.v. :: Jvyky.FrantoJ::Já za ty 3 deštivé dny jen 6,5mm.(Od 1.4. kolem 26mm).Opravdu mizérie,stále doufám,že to i nás musí trefit liákem,aby zmizel prach pod stromy,konečně je to prolilo. Při tom(jak mě psal Jenda) v Budějovicích je stanice,kde překročili už 100mm za květen.( a v tom samém kraji na stanici Ktíš Tisovka od 1.4. jen 13mm-asi nejméně z ČR).
FrantaJ :: a.v.: snad jen tohle :) :) hydro.chmi.cz/hpps/hpps_srzstationdyn.php?day_offset=0&seq=37813817&x=13
Kam :: Trochu bulváru, o včerejší Liberecké spršce :) tn.nova.cz/clanek/prudka-boure-ochromila-liberec-padaly-kroupy-z-ulic-byly-reky.html
jvyky :: A.v.: V Rousínově dnes 7,4 mm (měřeno manuálem, automatika neměla překvapivě ani 5 mm). Od úterý celkem 20 mm. Aktuálně spokojenost. Snad ještě nějaké přeháňky přijdou, než dorazí letní teploty a spousta slunce :-) Držím palce, aby i u tebe konečně více sprchlo.
Olaf :: Deštné v Orlických horách (43,7 mm) resp. Luisino Údolí pod Velkou Deštnou (51,7 mm) dělají čest svému jménu - hydro.chmi.cz/hpps/hpps_srzstationdyn.php?day_offset=0&seq=307385&x=13 resp. hydro.chmi.cz/hpps/hpps_srzstationdyn.php?day_offset=0&seq=27289729&x=13 .
ja :: u nas na Kralovehradecku sice jenom cca 14 mm, ale i tak jsem za to moc rad.
ja :: a.v. :: :-) slusny, ale od Ps se urcite brzy dozvime, ze bud to bylo v jine casti DB, nez je jeho dvorek a nebo, ze to zem nestihla vsaknout, takze je to na nic.
Richard :: Dnes v TV zajímavé názory,hovořil klimatolog Rožnovský,pouze potvrdil známé věci,nejdůležitější věc která přestává fungovat je zadržení vody. Vidím sám za poslední roky jak ubylo remízků,brutální úbytek zelených ploch na úkor asfaltu a betonu. Voda prostě rychle steče-není kde zadržet.
Mates sy :: Malokdy to rikam,ale dnes jsem spokojenej s pocasim:)od 4 od rana s prestavkama celkem solidne leje i ted:)jen tal dal.Jeste tenbhokej vyhrat:)
a.v. :: Co k tomu dodat portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/1/P2DBOU01.PNG
a.v. :: JirkaUl::Jirko bohužel,včera 0,3mm a dnes 0,2mm.Ten balík v Budějkách zalil po předchozím dešti zase pořádně.Už tam mají s ranním termínem 25mm.
Karel :: A to je co za počasí tohle? Leje, zima, listopad....No ještě že nas na to Vlček včas upozornil a vůbec nas to nepřekvapilo. Ale oteplení se už blíží, tak ať nám to předpovídaný slunecny počasí dlouho vydrží. :)
Howlinwolf :: Ovsem je fakt ze "chladnejsich". Vcera prvne od 2. dubna odpoledni teplota pod normalem. Zato ranni dost nad takze to asi da taknak prumer po 44 nadprumernejch dnech. Dnes uz je zas teplejc a ve vyhledu opet pres 25.
Howlinwolf :: Nojo, o tom ze po mesici prselo a jsou mista kde i pres 20 mm budem cist oslavny tirady do dalsiho deste. Uvidime jestli to tentokrat bude driv nez za mesic. A "par destivejch dni" je ponekud prehnany-tak 1,5 coz par neni. Uz prosvita slunce a prset prestalo pred polednem.
Jirka Ul :: a.v.Škoda,vypadalo to solidně.Teď je tam další slušný mrak,ale jde to spíš na Budějky než k tobě,jednou se to zlomí..Klaster12.Ta mapka asi podle některých ukazuje,kolik centimetrů půdy je to suchý..-:)-:)D-:)FrantaJ.Pod Krušnejma začínaj dubáci,ale jsou dost masitý..-:)-:)V sobotu se snad na chvilku urvu,bříza už by mohla být opět přítel,poslední týdny mi dala zabrat,tak na revanš..-:)-:)
Klaster12 :: A ve výhledu nic. hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php?t=r&mt=&id=24
a.v. :: Dolní Bousov od 13.4. do dnešního termínu,má 14,4mm(u nás ani né polovina).
ZdéňaPb :: Oni oba vidí a píší jen to co chtějí. Jen být negativní. Ani jeden nenapíše "zmýlil jsem se, pršelo mnohem víc než jsem čekal" anebo " jsem spokojený, konečně alespoň trichu zapršelo". Já mám radost, že po tich krásných dnech přišlo pár chladnejších a deštivějších dní. Obojí stojí za to a je to potřeba :)
kardoš :: Howl ma bohuzel 4 dioptrie a tak jeho rozlisovaci schopnosti jsou podstatne snizeny.
Honza550 :: vždyť dneska zase zalilo přes 50% území, vysočina konečně dostala pořádně na návětří
Jar. :: hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php?t=r&mt=&id=24 Tady je teda odkaz i pro tebe. Když ty ten svůj srážkoměr máš ve skleníku, musíš ho vyndat.. jinak ti nezbude nic jiného, než se podívat na ten odkaz, co ti tady posílám. Já vím, že pro omezeného člověka, co neumí s internetem je to těžký, ale snaž se prosím, je to o jednom kliknutí. Pokud to nepomůže, myslím, že včera jsem na Slevomatu viděl pobyt v Bohnicích za přijatelnou cenu i pro tebe.
Zdeněk :: Ps. a co je to sucho??
Ps :: O jakých destich tady mluvíte. Pod stromy je sucho tohle je dobrý akorát na tu vaši trávu ale na vyřešení suchá to nema zadny vliv
Ps :: O jakých destich tady
Jar. :: Voda pořád do konce měsíce v nedohlednu. :/ Achjo.. hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php?t=r&mt=&id=24
Jar. :: Howl... Je strašně zvláštní, že naposledy jsi psal, jak srážky už neumí chodit odjinud, než od jihu. Najednou se asi otočily světové strany, nebo nevím, čím to je, že chodí najednou od severovýchodu. A taky nezapomeň, že tráva na balkoně lidem v Praze neporoste, ani kdyby pršelo rok v kuse, je umělá.. A to že sis koupil špatný odstín a je do žluta, to už je tvoje chyba. Akorát nevím teda, jak se ti povedlo ten trávník sekat, asi byla akce na elektrický sekačky.
a.v. :: Howl.::Ano byly- ale jak jsem to psal nad 1000mnm a v okolí hraničního hřebenu.U nás ani v Tisovce moc sněhu nebylo.ale leden u nás udělal 70mm to je fakt.(únor březen slabota).Když jsem byl v pondělí na Březníku i přes suchý duben a i do 14. květen-tam to mimo cestu bylo místy rozmočené slušně-díky tání.
Howlinwolf :: Zas ste tam meli ty gigakubiky svh:-D. To u nas nebylo. A jeden dest byt nezvykle proprsel stromy po mesici je fajn ale sucho natoz spodni vodu neresi. Tech front od severovychodu je malo, na zapad poradne nedosahnou a odjinud uz vlaha nechodi. Fronty od zapadu davno zanikly.
a.v. :: Howl. by měl jet na exkurzi jak vypadá sucho místy v naší oblasti. Taková Březovka Ktíš (nad 700mnm)měla v teplém dubnu 8,2mm a do teď v květnu kolem 5mm- poslední dny zatím téměř nic hydro.chmi.cz/hpps/hpps_srzstationdyn.php?day_offset=0&seq=307406&x=13
Tomio :: Nepřestává se udivovat, vždy se najde uzemí, kde prší méně a to je zde prezentováno, hlavně, že tam pršelo, když v Kladně byla modrá obloha, už toho vlka sundejte... :-D A Dvořák to je takovej kolovrátek...
a.v. :: Jirko Ul::Expes k nám dojel intenzitou,že po více než 2 hodinách pokapávání to sotva skropilo souvisle asfal.Předpovědi Howl::Vyšly beze zbytku--takovév jeho podání,,žádné srážky dop konce května" bych si nechal líbit- kolem záporna za poslední dny Lány 27,5mm srážek a Ruzyně 23mm- místo chlapské omluvy,že mu to vůbec nevyšlo-další řečičky.
Howlinwolf :: Na melnicku se rozpada rijnova inverze:-). Drobne prsi a skrz mraky pri tom prosvita slunce. Pod hustejma stromama sucho.
a.v. :: JirkoUl::Cestou to slábne a jsme na okraji toho giga balíku srážek,co jede východněji.Uvidíme.
ct :: tak nás dle meteorologů po příjemném ochlazení a torcha srážek čeká pěkný víkend www.novinky.cz/domaci/472267-o-vikendu-se-zacne-oteplovat-zaprsi-jen-obcas.html
ct :: předpovědí jim teda vůbec nejdou ale hlavně že vědí čím to sucho je způsobené :-) zpravy.idnes.cz/pocasi-extremni-scuho-predpoved-dog-/domaci.aspx?c=A180516_211321_domaci_dtt
Zdeněk :: Wolf. zklidni hormon....
Jirka Ul :: FrantaJ.To teda..-:)a.v.Jeden balík srážek jede express rekomando k tobě,vypadá to,že to cestou nezdechne..-:)-:)
Klaster12 :: Já nevím. Ty kapky padají nějak daleko od sebe. S korytem řek to vůbec nehne a vůbec. Ten déšť skoro ani nebyl. Prší vůbec? Mám zařazené rolety a radar určitě zase kecá.
Mates sy :: Prsi krasne slabe:)no takhle tejden a budu spokojenej:)
a.v. :: Hezky,pořádný balík srážekl, dle radaru, jede přes Krkonoše,Orlické a Jeseníky.Nějak předpověď,že nejvíce srážek bude na JZ nevychází. Za včerejšek 1 měřitelná slabá přeháňka,tady v zástavbě v klasice 0,3mm.
Howlinwolf :: Tak to uz chybi za kveten jen lehce pres 40 mm. A furt mam vyrazne presnejsi predpoved nez chmi-1-2x do mesice sprchne ac to necekam neboli trefim 28-29 dni. Chmi keca 15 dni ze bude prset a trefi 1-2 a 13 dni je mimo:-D
JanH :: VITA-TP ..dneska se to Teplicím vyhýbalo neskutečně..všechno odbočilo buď nad Středeohoří, nebo nad hory a do Saska. Příští srážková situace k tomuto městu snad bude shovívavější :-) ..co si ale pamatuji, podobně šíleným způsobem se TP vyhýbaly srážky i loni v květnu, potom v červnu jakoby se něco zlomilo a třeba v srpnu to občas vypadalo, jako kdyby Teplice srážky z okolí vysloveně stahovaly. Ta proměnlivost počasí je někdy na hlavu, ale přitom stálé krásná a zajímavá :)
ZdéňaPb :: JJ a už se tu zase slehla po jistých lidech zem. Stejně jako když mrzne :-))
klaster12 :: kam se na něj hrabou experti :) hydro.chmi.cz/hpps/hpps_srzstationdyn.php?day_offset=0&seq=307498&x=13
FrantaJ :: www.wetteronline.de/wetterticker?postId=post_201805163347247
FrantaJ :: Jirka Ul: vim, už to šlo dopoledne. Jinak v německu řádný tornádo, najdu odkaz
Jirka Ul :: FrantaJ.Radar-bouřky nahozen..-:)-:)VITA-TP.V Bilině to zbuchlo solidně,za odbočkou na Křemýž,jako když utne..-:)-:)
VITA-TP :: Teplice v Č. jen shrnutí, po 23.4. kdy o nás déšť nezavadil ,přišel "výplach." : 6mm ?..hydro.chmi.cz/hpps/hpps_srzstationdyn.php?day_offset=0&seq=307508&x=13
Bury :: Pavell: Zdar, v Bernarticích za posledních 24 hodin spadlo 18 mm a celkem máme za květen zatím 42 mm. Pro srovnání bylo vloni za celý květen 59 mm a v roce 2016 to bylo jen 27 mm. Tedy u nás se žádná tragédie prozatím nekoná. :)
Jirka Ul :: FrantaJ.Cestou mě ještě chytlo tohle portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/data_kopisty/20180516.1825.jpg + jako bonus pěknej blesk přímo do Bořeně nahoru do těch skal..-:)
Pulec :: Jen co oschne asfalt kolovrátek vlček bude zpátky
IMP :: Lbc slušně zalito ;) přes 20mm prý...v posledním termínu, hodině...přes noc ještě něco bylo...takže celkem 26mm ujde už.
kardoš :: Vlckovi prognoza vysla znamenite, zvlast na tej Ruzyni. Tam prakticky nic (17,7) . A do konce mesice taky nic. Slava Petovi.