!!! Upozornění !!! - Všechny příspěvky tématicky nesouvisející s webovými kamerami, počasím, ad. budou bez varování mazány !!!

Olaf :: Alda & Dave: oprava: ...v noci se povrch ochlazuje radiací a tím se i OCHLAZUJE přízemní vrstva vzduchu. ...
Olaf :: Alda & Dave: Např. tu, že pod budkou je nízko střižený trávník :-). Ovlivnění povrchem je velice názorně vidět při porovnání přízemní (5 cm) a standardní teploty (2 m) při jasné obloze a bezvětří. Ve dne slunce povrch ohřívá a od něj se ohřívá vzduch při zemi, v noci se povrch ochlazuje radiací a tím se i ohřívá přízemní vrstva vzduchu. Mimochodem, teploměr položený na střeše ve výšce 10 m měří zjednodušeně řečeno přízemní teplotu.
Olaf :: Alda & Dave: Pokles teploty s výškou, inverze, ... V malých výškách NAD POVRCHEM (zemským nebo třeba střechou) je teplota vzduchu mj. ovlivňována tím povrchem - rozuměj jeho teplotou atd. Přesnější měření teploty vzduchu než ve 2 m by bylo měření např. v 10 m, ale kdo by takové meteověže stavěl a obsluhoval je, že. Proto platí úzus, že se teplota vzduchu měří ve 2 m za přesně stanovených podmínek, které se ovšem ne vždy daří splnit.
Lukinho77 :: Cosinus: moc pěkné :) zase jsem to sledoval z druhé strany 1url.cz/wKiI0 pohled na Krušné hory 1url.cz/IKiIv a ještě Lužky z pastvin pod Bukovou horou 1url.cz/qKiIO
Lukinho77 :: Cosinus: moc pěkné :) zase jsem to sledoval z druhé strany 1url.cz/wKiI0 pohled na Krušné hory 1url.cz/IKiIv a ještě Lužky z pastvin pod Bukovou horou 1url.cz/qKiIO
M.Z. :: Co se zmen teploty s vyskou a pojmu inverse tyce, dovolil jsem si k tomu napsat male vzdelavaci okenko laengsfelds.blogspot.com/2021/05/20210516.html Uz jsem to tady sice nejednou psal ale asi neskodi to zopakovat :)
cosinus :: JirkaUl: dnes to taky nebylo marný georgekos.rajce.idnes.cz/Podvecerni_srazky_kolem_Ripu_18.5.2021
Ivoš :: ve Volarech už 102 mm za květen a aktuálně 6,5 st... super květen...
Dave :: Alda: no teplota klesá s výškou cca 0,65 st. C na každých 100 m při standardních podmínkách, tak si to můžeš přepočítat :-) Takže zanedbatelně ve tvém případě..... Podstatně větší vliv má, jak máš čidlo odstíněné od slunce, vliv okolních stěn domu příp. ostatních blízkých budov nebo umělých ploch...
Alda :: Kdyz budu mít meteostanici v 5 metrech bude to mít vliv na teplotu?
Bobina :: Dnes překvapivě pěkný výhled z Řípu: okem od Klínovce po Ještěd a vedle Vrátenské hory velmi slabě pak i Krkonoše. Jen už to není zem praotce Čecha, ale zem A.Bureše, žluto, kam se podíváš :-(
Jiří T. :: Stále podprůměrné teploty, ráno 5 odpoledne 18. Ale zalito je slušně, na Vinohradech mám už 99 mm za květen.
Ps :: Tak máme zas slunečno a +18
lac :: Schválil jsem tam teď, ještě jeden příspěvek ...
lac :: Ještě Lysá hora v lese, před 3 dny, ve výškách 1200-1150 m n.m. Včerejším deštěm, muselo i v takových a vysoko položených místech, hodně roztát. www.facebook.com/groups/275516662859584
IMP :: Jirka Ul+Lukinho77: Pěkné, musím pak mrknout doma na větší obrazovce... nezaprší a nezaprší...ještě že jsem v neděli posekal větší část louky.
M. Z. :: Novy snih v Tatrach vidime uz i v 1400 m n m laengsfelds.blogspot.com/2021/05/20210516.html
Jirka Ul :: cosinus.Koukám,že mráček zaujal víc lidiček..-.)-:)Byla to pěkná podívaná,dneska bude repete..-:)-:)Jinak i po půlnoci byla od Zdib na D8 výborná dohlednost,blikající větrníky na Krušných,jako na dlani..-:)Chtěl sem po ránu vypadnout,ale dohlednost byla ta tam,a pršelo,tak sem alespoň dodělal fotky z předchozích dní jirkaul.rajce.idnes.cz/Nedelni_rasovani_a_sobotni_mlhovani_9.5.a_15.5.2021/ ..-:)-:)Lac.V Tatrách si užijou,na hřebenech má napadnout až 35 cm nového sněhu,dle shmú...-:)
cosinus :: JirkaUl, Lukinho77: a tady georgekos.rajce.idnes.cz/Vecerni_zalevani_Ripu_a_Sedla_od_Roztok/ je pohled na ten stejný vějíř při posunutí mezi Říp a Sedlo odtud mapy.cz/s/nemaludama . Na Řivnáč jsem to nestíhal, tak nevím, jestli byly vidět i Krkonoše. Bezděz a Ještěd byly neuvěřitelně ostře vidět, ale Krkonoše z tohoto místa viditelné bohužel nejsou.
lac :: V Tatrách pak samozřejmě dokáže, právě v tuto dobu i pěkně nasypat, klidně i v červnu.
lac :: Je pravdou, že Tatry, bývají dlouho zasněžené. Možná jsem měl napsat do května, se dají nejvyšší hřebeny Krkonoš, ještě srovnávat. Ale z dávnějších let, později. Vždyť Krkonoše mívaly zbytky sněhu i o letních prázdninách, což už se řadu let nestalo.
Radek 3.19. :: V Bousově za posledních 14 dní kolem 60mm a u nás jenom teď v sobotu a ve čtvrtek dvakrát slušný plavák.
M. Z. :: A jeste pohledy na hezke dnesni osvetleni na ruznych stanicich laengsfelds.blogspot.com/2021/05/20210516.html
Pupek :: re:MZ Ocenuji Vas smysl cti v oboru :)
M. Z. :: Oprava pokud slo o ctvrtinu strechy tak by to bylo 80 mm. Tolik ze v Bousove naprselo?
M.Z. :: Radek: Takze v Benatkach srazky za poslednich 14 dni pres 20 mm OK Bousov ma asi taky tolik. Zbytek (vek, pohlavi, pocet deti a manzelek, velikost domum obytne plochy a strechy, vymera zahrady a skleniku, znacka autam lednicky a pracky atd.) jsou osobni udaje ktere patri do formulare pro scitani lidu a ne na tento web :)
Radek 3.19. :: ze
Radek 3.19. :: Bobina a Juray rád se přidám. Jinak v Benátkách mám se čtrvitiny 150m2 střechy v jímce za 14 dní 3000 litrů dešťové vody, ale co s ní, když je zahrada přelitá?
KarelMH :: :) intranet.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/data_milesovka/20210517.2010.jpg
Bobina :: Juray: Já mám prak i velký matky :-) To se nedá..
Ps :: Kde je to deštivé období. Poslední déšť včera ráno jinak svítí slunce,to mi fakt nepřijde jak deštivé období.
Tom-upice :: Juray,koukám na to,a odborníci z intersucha nebudou mít co žrát :-(
Lukinho77 :: Ještě ty odkazy :) 1url.cz/qKik1 a 1url.cz/LKiku
Lukinho77 :: Jirka Ul: a pohled z protistrany
Jirka Ul :: Oprava prvního odkazu 1url.cz/XKiVb -:)-:)Rozdíl 10 minut..
Jirka Ul :: FrantaJ.Práskačka jede k Hromový hoře 1url.cz/JKiVf a už je nad ní 1url.cz/PKiV5 a pohled od nás 1url.cz/BKiVX ..
Dave :: Praha- ve chvíli kdy člověk chodí po promočené zahradě a myslí si že už déšť konečně skončil, přižene se průtrž s krupkama... Tolik vody už je opravdu k ničemu a člověk bude rád když všechno neshnije...
Jirka Ul :: FrantaJ.Škoda,bylo to fajnový podívání..-:)-:)Lukinho77.Máme to tady v okolí moc pěkný..-:)-:)nalim."Bochánky",tak tomu říkala děcka, Sedmištítu, poznám na sto kiláků,v noci..-.)-:)D-:)Černá hora vystupuje nepatrně za lesem ,vlevo záběru..-:)-:)Jinak dolní tok Labe slušně nahoře,do klidného a líného toku,to má hodně daleko...Dneska opět proměnlivé počásko,chvilku Slunce,pak přeháňka,u České Lípy do toho i párkrát pěkně řachlo..
Juray :: Jinak, podívejte se na čerstvé intersucho, saharníci.
Juray :: Nemáte někdo prak na velké matice? Jedu zístra na Ml.Boleslav, že bych si trochu zajel...
Shadow :: m.topky.sk/cl/10/2116733/MIMORIADNE-Prva-obet-povodni--VIDEO-Hrozostrasne-zabery-zo-stredneho-Slovenska
Pája :: kubaPCE: Bečva vsetínská je pro mě jedna z nejnebezpečnějších řek, spolu se Smědou...ani zadarmo bych nebydlel blízko těch toků :(
kubaPCE :: hydro.chmi.cz/hpps/popup_hpps_prfdyn.php?seq=307196
kubaPCE :: Vsetínská Bečva ráno 10 m3/s a teď má 120 m3/s, to je slušnej fičák. Tam si to dneska na kole moc neužívají.
Ps :: Deště zas jen v předpovědich v reálu příjemně na kolo a práci venku
Mates sy :: Krásná podívaná na mapu intersucha:)
Zdeněk :: nepíšu, že bych chtěl rovnou třicítky, ale kolem 20 přes den a v noci kolem 10 by být mohlo. Byl jsem teď na 3 týdny na přelomu duben/květen na Mallorce a bylo počasí jak na kolo, tak i na koupání (mořské mělčiny). Počasí kolem 20 - 22° přes den a ráno kolem 15 bylo. SUPER málo lidí.
Karel :: www.novinky.cz/domaci/clanek/chladno-a-dest-zmena-v-nedohlednu-40360404#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=vvfgWGP7Lek-202105171321&dop_id=40360404&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.czk
Karel :: www.wetterzentrale.de/de/show_diagrams.php?geoid=29676&model=gfs&var=201&run=6&lid=ENS&bw=1 teplo stále v nedohlednu...
Ivoš :: na Knížecích pláních sněhová přeháňka: sumavaeu.humlnet.cz/preview/202105/1024/knizeciplane/f202105171305.jpg
Ps :: Svítí slunko +17
Olaf :: Alda: Jukněte zde na 2021-05-15 19:49:20. Na Labskou se kvůli autobusu rozhodně nefrézuje.
JachymB :: už dvě hodiny leje
Lukinho77 :: IMP: Tohle bych podepsal :) mohlo by bý tepleji, ale aspoň to počasí není nudné a prakticky každý den je co fotit, takže si nestěžuju :) včerejší výhled z Vysokého Ostrého 1url.cz/mKiFw a z protější strany z vyhlídky Skalky 1url.cz/yKiFq
Bury :: Zdeněk: Je to bída, máš recht. Pod Vraními horami už zase prší, za květen už jsme přes 90 mm. Za dva týdny je tu léto a my pořád topíme a topíme.
ViktorHS :: ... narcisy na loukách u Hnojáku už nakvétají :o) Zdar z Jizerky /+10/deka/ k obědu cedilo
ViktorHS :: ...l
IMP :: Zdeněk; No o trochu tepleji, už bych taky bral, ale radši tohle, než vedro, sucho a nudný, nefotogenicky počasí.
IMP :: nalim: Aha, díky za info, odpověď k té mé fotce, ano foceno od horní silnice, vršek vleku ;) Mám to tam rád.
M. Z. :: Jisteze v polohach 900 m n m 1400 m n m 1700 m n m a 2200 m n m (kotle nekde pod Lomnicakem) je dobre vzit v uvahu, ze teplota klesa (ted na jare a v lete) o stupen na 100 m Pohled na rychle mizici zbytky snehu laengsfelds.blogspot.com/2021/05/20210516.html
lac :: Teď v květnu. Myslel jsem tím i obří závěje v Krkonoších a to pomíjím mapu.
Bram :: Proboha laco, byl si někdy v Krkonoších. Ty můžeš porovnat s Beskydama ale Tatry to je jiná liga.
lac :: nalim: Myslím, že některá hřebenová místa Krkonoš, se prozatím ještě teď v květnu, dají přirovnávat s Tatrami. A Alpy už mají ledovce.
Zdeněk :: slovy PSa - kdy už bude konečně trochu teplo, sakra?! Člověk aby se bál dát do skleníku papriky a hlavně okurky.
nalim :: Svatá to pravda, že co se sněhu týče, nelze srovnávat hřebeny Jizerek s hřebeny Krkonoš, stejně jako Krkonoš s Tatrami, Tatry s Alpami a Alpy třeba s Himalájemi. Hezký den….
nalim :: IMP & JirkaUL: pokud jsi to fotil z té vyhlídky u horní stanice vleku na Dobré Vodě?, může to být možná i Černá hora mapy.cz/s/panategoza 1url.cz/FKi2x , tam jsou taky na vršku skaliska jako čertovy rohy - mapy.cz/s/lubokuhuce stejně jako na Jizeře ( česky=Slechhübl) & ono se to málo ví, ale pouhých 5km od TU jsou státní hranice a ten hřebínek na Janský vrch je další z šerednějších míst v okolí - 1url.cz/KKi27
ALDA :: Jo už jsem četl ,že jo že to frézovali to dělají kvůli autobusu?Nebo zásobování?Bus bude jezdit nahoru az od 5.cervna
Alda :: Nevíte jestli uz je vyfrézovaná cesta na Vrbatovku?
FrantaJ :: Jirka Ul: ja to nestihl, uz to neni v archivu :((
mccoulec :: Květen na Ruzyni už "přestřelil" téměř o 30mm oproti měsíčnímu průměru a to jsme teprve v půlce. Na sucho to v Praze zatím nevypadá...
M. Z. :: Pardon za predcasne odklepnuti. Na chranenych paloucich by se naslo i vic v tech cca 900 m n m, na zapade Jizerek v 1000 m n m asi i o hodne vic. S hrebeny Krkonos se to ale neda srovnat
M.Z. :: Kolem Jizerky jsou jiz jen zbytecky snehu :) laengsfelds.blogspot.com/2021/05/20210516.html na vhopd
M.Z. :: Kolem Jizerky jsou jiz jen zbytecky snehu :) laengsfelds.blogspot.com/2021/05/20210516.html na vho
mccoulec :: jvyky: super.
Jirka Ul :: FrantaJ. 1url.cz/hKiNY 1url.cz/NKiN8 stejnej čas,ale jiný místo,slušný osvětlení scény..-:)-:)
jvyky :: A.v.: Situace se srážkami se o víkendu opět vylepšila. Sobotu a neděli jsem trávil na chatě, kde večer přešla první větší bouřka letošního roku a za 20 minut spadlo 10 mm. Rousínov byl na okraji tohoto pásma a spadlo lehce přes 1 mm. Dnes ráno přecházelo přes Moravu pásmo deště. Tentokrát byl na okraji Hádek (0,8 mm). Vydatně pak pršelo v Rousínově, kde celkový úhrn od sobotního večera činí 19,6 mm (měřeno klasikou). Za poslední 4 dny spadlo rovných 50 mm. Myslím, že příroda je nyní spokojená.
IMP :: Jirka Ul: Díky, taky jsem se spíše přikláněl k té Jizeře ;) Dlouho jsem tam nebyl, cca 1.5roku, budu muset napravit! :)
Jirka Ul :: IMP:Pěkná projížďka po okolí,jinak je to na beton Jizera..-:)-.)Biker.Bugr byl sledován z bezpečný vzdálenosti ..-.)-.) 1url.cz/DKiNR and 1url.cz/PKiNV
Dannyjay :: a.v.: Každopádně mrholení či slabou přeháňku to často nezaznamená vůbec, ikdyž dá i nějaké desetiny mm.
Dannyjay :: A.v.: Díky za vysvětlení, co tam je netuším, mohu napsat dotaz na ČHMÚ a nebo to celé vyfotit alespoň.
Biker :: Litoměřice, nyní opět jako včera, neskutečnej bugr, zase potoky vody..
Ps :: Dnes na kole prachovske skály, navzdory zdejsimu katastrofickemu počasí jsem žádné takové nepotkal, ale mraky cyklistů ano. Polojasno +17 večer by bodla 5 mm přeháňka. a.v má za 2 dny 40mm a už mu to osycha a to má nižší teploty než u nás
IMP :: Pár fotek ze včerejší polední projížďky na kole. www.rajce.net/a17276440
Jirka Ul :: Na dvorku nad Ústím od středy slušných 34 mm,leckde bylo podstatně víc,což se projevilo i na tocích,a na škodách na majetku,toliko k dalšímu žblebtu zdejšího odborníka,ve výhledu nic..a.v.Problém je ten,že on má tu představu,i když ta voda stojí v polích,a nejen tam,což bylo i x- krát zdokumentováno,místo toho kolovrátku,který odtamtud neúnavně vrže nesmysle..-:)-:)
a.v. :: Dannyjay, Dave::Pokud je na stanici člunkový srážkoměr, tak proti ruční klasice trochu strácí- i u nás. V D.Bousově co jsem viděl fotku je váhový srážkoměr, ty jsou docela přesné.PS má utkvělou představu, pokud všude na polích a loukách nestojí voda, tak že je sucho.Volala švagrová z Kralup- jak dnes i u nich Vltava vystoupala nahoru.Že už to strašně dlouho nebylo.Vimperk měl vřera 1 přeháňku po 8 hodině a druhou po půl noci na dnešek- jinak nám to bláto solidně osýchá.
JachymB :: není se co diviť, v noci je eště chladno
Dannyjay :: JachymB: Zatím nic, další kontrola bude příští sobotu asi.
JachymB :: Dannyjay - co ty kozáci ?
Dave :: a.v. Ps myslel že to co ukazovali v televizi ty vytopený domy a 1 st. povodňové aktivity na Vltavě v Praze nic moc, povodně v 1997 a 2002 to bylo lepší....
Dannyjay :: a.v. Bělohrad má oficiálně za květen nějakých 50mm, na svém srážkoměru jsem naměřil kolem 60mm k dnešnímu dni. Díky chladnému počasi je zatím vody dost.
a.v. :: 15.5. D.Bousov skoro 63mm, opravdu nic moc srážek ? Co by za to dal Jvyky na středně jižní Moravě.
lac :: Včerejší pohled na Malenovický kotel. Zřetelněji je sníh vidět v komentáři, k fotografii. www.facebook.com/groups/275516662859584
Ps :: No nic moc když vidím co kde za ty 3 dny spadlo
Ps :: Takhle nějak si to představuju občas se prizene přeháňka a člověk má hned čas na jiný věci, než dennodenně lítat s konvema
Dave :: Ps 24 mm za poslední tři dny slušná přeprška...
Ps :: Přesně jak píšeš. Proč bych měl deště plný zuby, svítí sluníčko. Nějaká preprska, žádný trvalý deště se nekonaj za hodku jdu na kolo, čau
FrantaJ :: Dave: určitě nemá, uvidíš, že se ozve za pár hodin, že už to oschlo a že to stejně nenahradí ten deficit z minulých let :))
Dave :: Koukám Bousov mlčí, asi už má deště taky plný zuby :)
M.Z. :: Rano po desti laengsfelds.blogspot.com/2021/05/20210516.html
JachymB :: Biker - tady to končilo asi ve dvě v noci
Biker :: Po bouřce v Litoměřicích leje celou noc
Smichov :: www.lidovky.cz/orientace/veda/nestabilni-vychod-ceska-privalove-deste-zde-mohou-zpusobit-bahnotoky.A210430_192416_ln_veda_ape
lac :: Nějaká ta duha, i zde www.facebook.com/groups/275516662859584
M. Z. :: Dve podvecerni duhy laengsfelds.blogspot.com/2021/05/20210501.html
mccoulec :: Co se globální teploty týče, jeví se rok 2021 jako chladnější než poslední léta. Přesněji řečeno období leden-duben bylo naposledy chladnější před sedmi lety viz odkaz: www.ncdc.noaa.gov/sotc/global/202104/supplemental/page-1
Jirka Ul :: Dannyjay.Ty mi naštěstí zatím rostou..-:)Biker.Už je to i v Ústí,letos zatim nejvýživnější práskačka..-:)-:)
Biker :: Bouřka už jede plný bomby, blesky, hromy, slejvák...
Biker :: V Litoměřicích začínají lítat slušný blesky, zatím ale tichá verze..
Dannyjay :: Jirka Ul: Tady zase z místa, kde se občas objevil křemenáč krvavý udělali v listopadu pole :-(
Olaf :: Sněhotyč na Vrbatce dnes v podvečer - 70 cm. Masarykova silnice je od čtvrtka vyfrézovaná, místy ještě zůstává led přes celou šíři vozovky - zejména kolem odbočky na Šmídovu vyhlídku. Cyklisty to ale dnes neodradilo. Jesli se nepletu, úsek na Labskou je vyfrézovaný jen zčásti, pokračování snad po neděli.
Jirka Ul :: Dannyjay.Tady na kopcích se taky dají najít,ale je jich podstatně méně,než jejich bratrů v oranžovym pyžamu..-.)-:)I když občas jim hrábne a vyroste jich požehnaně.-:)-:)A to je na tom to nejlepší,že nevíš,kolik jich tam bude.-:)Měl sem tu i flek,kde rostl kozák topolový,křemenáč osikový,a velmi vzácný křemenáč hnědý,bohužel motorová pila zničila tuto báječnou ukázku umění přírody..(((
pop :: syndrom pana Ps - www.novinky.cz/pocasi/clanek/hlasili-dest-a-u-nas-nic-jak-je-to-nyni-s-predpovedi-srazek-40360342
Dannyjay :: Jirka Ul: Jojo, jsou to místa na jih, navíc když tady máme mrazíky, tam nejsou, takže fakt top místa mají :-) Příští týden zase okouknu.
Jirka Ul :: FrantaJ.Kováře rostou tady na kopcích pod dubama,a to asi velmi dlouho,desítky let,možná stovky,co tu ty staleté duby jsou..-:)-:)Od mládí,no už to bude 30 let,co znám ty fleky,tak jsou tam pořád..-.)-:)Každopádně ke konci května bude špacír,s řádnou prohlídkou terénu..-:)-:)Nad Doupovem to bude za chvilku zajímavý,vypadá to solidně..-.)-:)
Jirka Ul :: Dannyjay.Jj,rostou jako jedni z prvních,někde spíš na jih,pod osikami,kam se může opřít puchejř,aby se to prohřálo,ale letos,těžko říct,do dvou týdnů budeme moudřejší,zatim je čas smržomájek.-:)-.)Ráno nám na kopečkách pěkně zamlhovalo,aby taky ne,po té parádní zálivce 1url.cz/kKiJx ,i když už je tulipánů čas,stále se daří petrklíčům 1url.cz/pKiJA ,po poledním pošmournu se to opět pěkně vytáhlo 1url.cz/hKiJm a pak pěkná přeháňka i s muzikou..-.)
PetrLB :: Olaf: tak toto už je větší, než malé množství pravdy a lásky ;)
Dannyjay :: FrantaJ: Já loni objevil tady u nás už třetí místo.
FrantaJ :: Dannyjay: tady u mě nevím, že by někdy topoláky rostly :) zejtra udělam taky průzkum, každoročně kolem 18.května tam byly, tak uvidim, i když je to letos zpožděný, kováři jsou nezmaři
lac :: Kroupy v ten samý den, v Rožnově. www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1341052092931968&id=100010815700506
Dannyjay :: Záplavy pro Bousov, nenééé :-D
Dannyjay :: Zapomněl jsem dodat tu nejdůležitější informaci - lokalitu, takže Lázně Bělohrad :-D
JachymB :: předpoudaj záplavy - aby tak v Bousově vzalo v Bousově vzalo kostel ;o)
Dannyjay :: Právě sem na zahradě vykopal 70cm hlubokou díru pro sloupek k plotu, na dně se objevila voda, toť vše k letošnímu suchu ;-) Venkovní teploměr ukazuje příjemných 18.
lac :: V Těchto místech, se nejdéle drží sníh, pominemeli pochopitelně nějaký ten Čertův stů na západní straně, vrchol a i směrem do sedla Kněhyně, taje sníh rychleji, stejně tak při sestupu po strmé červené na Pustevny.
lac :: Jen ty východní stráně Čertova mlýna, aneb jak jsem šel. U 3. bodu, bych sice správně už neměl co dělat, ale totéž by se mělo po zrušení značky týkat i Čertova stolu a každý jej bez problémů fotí. Vynechávám Kněhyni. mapy.cz/s/guvesamozo
Pupek :: re: Olaf Díky :)
Dannyjay :: FrantaJ: Tady poslední dobou nacházím jako první topoláky.
FrantaJ :: Dannyjay: já co jsem vždycky viděl první, tak byly Kováři :) V bučinách.
Dannyjay :: Tak na kraji lesa už na některých místech jsou cítit houby, ale zatím jsem nenašel nic, teprve začínají kvést borůvky. majkl: Jedna z prvních hřibovitých hub, které na jaře rostou je kozák topolový. Podle třešní je to tu opožděné skoro o tři týdny a výhled zatím vypadá spíš na březen.
Klaster12 :: Olaf :))))
ABC :: A byl to v poslední době vůbec déšť? To se už nikdy asi nedozvíme.
Olaf :: Na lavičce zvoucí k odpočinku pouze podmnožinu občanů ČR byl zastižen znavený poutník, který si nepřeje být jmenován :-)
Olaf :: VAROVÁNÍ: Link dále v příspěvku nesouvisí s počasím ani webovými kamerami! Prosím zdejší návštěvníky zhnusené politickými apod. příspěvky, aby na odkaz neklikali. Dal by se nazvat vlastivědným a evidentně vyjadřuje politický názor např. na MZ. Na rozdíl od blogu kolegy M.Z. se obsah neskrývá za zavádějící komentář typu ".. pohled na zbytecky snehu .." apod. Na cestě malebným Podkrkonoším lze narazit mj. i na zcela nepokryté vyjádření politického názoru - 1url.cz/3Kiry .
M. Z. :: Pohled na zbytecky snehu laengsfelds.blogspot.com/2021/05/20210501.html
FrantaJ :: v lesích je to 2-3 týdny zpožděný, takže si myslím, že asi ještě kromě májovek nebo smržů nic neni. Na FB ve skupině Houby se taky ještě nic neobjevilo (a to má přes 30tis členů) :)
majkl :: nějak brzo ma kozáky ne, já minulej tejden už teda sbíral májovky
JachymB :: tak držim palce // jinak mně šmikli na Sportu, když sem napsal, že Tvrdík se jednou připlete praseti do žrádla ;o)
Dannyjay :: JachymB: Jen takové, které nesbírám, ale dnes se opět pojedu mrknout na kozáky, jestli už nějaký nevykoukl.
JachymB :: viděl už letos někdo ňáký houby ?
Karel :: www.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/1/P2DBOU01.PNG pěkná zima....
mccoulec :: nalim: ale já to právě pochopil moc dobře a právě proto jsem napsal, že TEN(nechci radši použít jeho jmeno), by nám tu ještě chyběl. Myslel sem to tak, že rozumbradů už tu máme až až.:) Heled tip sem ti poslal, ale byl tam ňákej problém a vrátilo se mi to, tak posílám znova...
jvyky :: A.v.: Druhá vlna srážek přinesla 16,8 mm. Celkem tedy spadlo 30,4 mm (březen + duben = 31,3 mm). Konečně je zalito. Takové srážky by zde mohly pokračovat i v dalších dnech. Přeji pěkný víkend.
Jirka Ul :: Tady to zas jede..((ViktorHS.Palec hore!!-:)-:)a.v.,FrantaJ.Další videjko k Rolavě 1url.cz/cKiKe
lac :: Pardon, špatně jsem se koukal, po návratu domů
Bobina :: Laco zkusil sis myšlenky napsat napřed na papír než je sem začneš stířílet, jak tě napadají???
lac :: I přesto všechno, se lotos, musí držet sníh, stále nejdéle, ohledně nižších výšek, na Lysé a to konkrétně v Malenovickém kotli. Proč je tomu letos tak, můžou vědět leda tak odborníci.
lac :: Stejně tak, neuvěřitelné Podolánky v 610-628 m n.m. Zkrátka místo, v průměru stejně studené, jako nejvyšší partie Beskyd.
lac :: Nebudu posílat fotografie z jiných let, jak dlouho se na východních stráních Čertova mlýna, dokáže udržet sníh.
ViktorHS :: lní patrioty, milovníky přírody a hor...u těch jsem si jistý, že maja posbíra ;o) viktorss.rajce.idnes.cz/17274495/1485772799
ja :: v lese sucho
ViktorHS :: ... dovolím si do té bezesporu zajímavé spousty reportů,fotek, milimetrů, průtoků, centimetrů ,srážkoměrů,grafů a sněhotyčí přidat informaci. Není určena pro staré bardy, lokální patrioty, milovníky přírody a hor...u těch jsem si jistý, že mají podobný akce zažitý a vnímají je.Je pro tlachálky,co mají jen plnou hubu keců,aby je trklo,že přírodě občas bodne zvednout prdel-a jít třeba posbírat nějakej ten bordel..Konec agitace ;o) viktorss.rajce.idnes.cz/17274495/1485772799
lac :: nalim: Já psal, místy do metru sněhu a na východních stráních, v nejvyšších partiích. laco12.rajce.idnes.cz/12.5._2021_Mecuvka,_Bariny,_Certuv_mlyn,_Magurka,_Podolanky_a_smerem_k_rozc._Mecova./1485637059
Olaf :: Jenda: Zdravím a děkuji za odkazy na historii měření v Jeseníkách od P. Lipiny. Ten článek z Meteorologických zpráv ( 1url.cz/WKW8M ) čtu prvně.
nalim :: Kardoš prnt.sc/12xh1g3 a ještě živý odkaz na album o lacově obdivuhodné fyzičce - 1url.cz/kKiMe
a.v. :: M.Z.::Hlavní je, že díky Kardošovi jsme se dozvěděli že je v pořádku. Že místo sucha a skepse, že vše stejně uschne- řeší příjemnější věci.
M. Z. :: Obecne, "vozit" se na tom co kdo vcera, predpredevcirem ci pred rokem napsal s citacemi, ktere jsou zkracene, zkreslene, vytrzene mimo kontext - to prece rozumni diskugteri nedelaji. A pocitat, kdo Vas/mne/jeho/ji podpori ci naopak je na tomhle foru plnem ruznorodych (vnimate ten eufemismus? :) prispevovatelu je taky osidne. Ja se v tomto ridim heslem "nepratel se nelekejte, na mnozstvi ..." :)
M. Z. :: nalim: Bojovat s utrzky vcerejsich textu? Ja si za tim vcelku stojim co jsem psal. Snad Vam zkratka, prirovnani nebo treba i zert a sarkastmus & vecne poznamky, ktere vsak mohou ruzni lide ruzne interpretovat dle sveho svetonazoru nejsou uplne cizi. A fakt nemam rad ten zvyk skatulkovat, kdo jak je s nami ci proti nam. Me hwf nevadil, prislo mi, ze neni hloupy. Ze se nemel rad s nekterymi lidmi, kterych ja si vazim - me mrzelo ale ta nevrazivost tam byla z obou stran
R.u.r. :: Tak teď už jen ženskou pro vyschlou hlavu z Bousova a jednu pro mekotu z Beskyd a bude zase dobře.
kardoš :: nalim k bodu 3: pan hwf je zdrav (tedy fyzicky) jen mu do zivota vpadla zenska a vse je jinak. ( ◜‿◝ )♡
nalim :: ještě poslední, omlouvám se předem...... prnt.sc/12xcev9
nalim :: Zdá se, že to sem nepatří, ale omyl, všichni jsme řidiči a někteří z vás těmito vozy pravděpodobně jezdili ke svým meteostanicím, proto asi ano…. malá vzpomínka na socialistické automobily Made in DDR 1url.cz/zKW84
Ps :: Ono to ale na kolo je. Svítí slunce +15
nalim :: mccoulec: Kuba přece MZtovi napověděl, co by vlček napsal, to je snad jasný &&& mccoulec :: Ještě ten by tady chyběl. kubaPCE :: M.Z.: omokl asfalt a klasicky fičí od západu. Odpoledne to bude na kolo. M.Z. :: Me by dnes zprava hwf zajimala. &&& Pošli prosím tipovačku jak jsi vyhrožoval….. díky
Karel :: www.wetterzentrale.de/de/show_diagrams.php?geoid=29676&model=gfs&var=201&run=6&lid=ENS&bw=1 teplo v nedohlednu...
Dave :: ja: nevím jestli ráj, někteří budou mít ve stodole bahno, těm co budou mít smůlu jim celou stodolu vezme velká voda...
ja :: studeny maj, ve stodole raj, nastesti to na zadny teplotni rekordy nevypada, mozna spis z ty druhy strany: www.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi/ceska-republika/tydenni-predpoved
Juray :: Zase desetinka. a furt si stěžuje..hydro.chmi.cz/hpps/hpps_act_rain.php?day_offset=0&fpob=&fucpov=&fkraj=222&ordrstr=sum+desc
a.v. :: Dave:: Určitě to tam mají také solidně zalito, bohužel v suchém myšlení PS se nezmění nic.
Dave :: a.v. No jestli na Sahaře spadlo za dva týdny 54 mm, tak se tam teď asi opravdu po dlouhé době změní krajina opět na úrodnou :D zoommagazin.iprima.cz/zajimavosti/podnebi-sahary-se-meni-kazdych-20-000-let-byva-nehostinne-ale-i-urodne
a.v. :: PS::Maš skoro 54mm za květen, tedy silně nadprůměrně srtážkově k 14.5. co se týká měsíce května.Chvály na solidní srážky u Vás se asi od Tebe nikdy nedočkáme.
a.v. :: Kardoš::Díky za info od Vás, Tak Tvůj suchý oponent, úplně vzdal zde na diskuzi, své vysušené moudra.
IMP :: Dle mapy intersucha, už slušně zalito, tak už by mohlo být i trochu hezkého počasí, mno.
Ps :: Celá výstražná epizoda dala 15 mm
Pupek :: U nás od ráno drobně prší. Ráj na zemi. hydro.chmi.cz/hpps/hpps_srzstationdyn.php?day_offset=-6&seq=32685835&x=13
meteoprg :: Zajímalo by mne , zda Berounka nakrmí Vltavu do 1. stupně v |Praze ,zbývá jí cca 20 cm
meteoprg :: M.Z. ..na té Č.sibiři je to také dobře ,předloni a místy i vloni to spíš bylo jako na Č.sahaře,často tam jezdím a je to smutný pohled.
mccoulec :: Ještě ten by tady chyběl.
kubaPCE :: M.Z.: omokl asfalt a klasicky fičí od západu. Odpoledne to bude na kolo.
M.Z. :: Me by dnes zprava hwf zajimala. Vypada to, ze napr. Berounka bude na jednom z nejvyssich vodnich stavu od srpna roku 2002 :) www.pvl.cz/portal/SaP/pc/?oid=3
ja :: koukam, ze jizni Morava dostala spravedlive solidni zalivku. Potrebovala to jako sul.
Jar. :: Kdy se naposledy stalo to, že kam až modely vidí, tam má být podprůměr. Šílený.. ctrlv.cz/yF5a
kardoš :: a.v.: v kralovaku 45 mm a v Litavce huci 60 kubiku. O vikendu jsem chtel vysit okurky na záhon, no do blata to neni nejvhodnejsi.
M.Z. :: Na Ceske Sibiri a jejim okoli se rozvodnily i male potucky laengsfelds.blogspot.com/2021/05/20210501.html mozna nejvic od srpna roku 2002 :)
a.v. :: Jvyky:: Tak to máte opravdu slabé po takových deštivých epizodách. U nás dle automatky spadlo 40,6mm za ty 2 dny a máme skoro k 80mm za květen- tyto srážky už i u nás po nic moc měsících před(kromě ledna 57,4mm) solidně doplnily spodní vody a bude to super start prop vegetaci do dalších dnů. Potřebovali by jste podobně vydatnou zálivku.
a.v. :: Klaster12::Kdyby tu přispíval Howl. tak by Ti odepsal, že to bylo jen u Tebe místní a sucho je stále.....Opravdu krásný start do jara už i u nás moc do měsíčního úhrnu nechybí.
hof :: lac :muzes sedmym prispevkem nejak dovysvetlit sesty prispevek a o cem ta slatanina byla? Prosim probud se, nedava to vubec smysl a je to otravny se tim prohraboavat (nedej boze, kdyz to nahodou nekdo docte...). Najdi si ogarku, zaloz blog a na nej postuj 1x denne link! Uz me to tejrááá!
Tomas :: Na Křivoklátsku ( a určitě nejen tam) se nádherně obnovily potůčky, tůně a mokřady v lesích.
Ivoš :: přehled, kolik vody spadlo od středy do pátku na Šumavě: obec.sumava.eu/index.php/sumava/129-/18326
Mates sy :: Cela CR si srazkove polepsila hlavne potrebnej dest na jizni Morave.
lac :: Když už jsem i dnes přispěl, tak prší, chvílemi hodně. Tímto jak pršelo v Podolánkách, jsem si raději vybral cestu "světla", než cestu "tmy", kde by bylo více zbytků sněhu. Pršet stejně výše přestalo až jak jsem byl doma, začalo, kde ale předtím nepršelo vůbec.
Klaster12 :: Co lepšího si příroda na jaře může přát. Ideální začátek.
Klaster12 :: Krásná práce, naprosto dokonalá zálivka. hydro.chmi.cz/hpps/hpps_srzstationdyn.php?day_offset=0&seq=10053427&x=13
lac :: Myslím, že k albu na Čertově mlýně, jsem se moc nevyjádřil, s tím, že jsem včera přidal 2 fotografie, kterých mám ještě trochu více. Nebudu nahrávat kdejaký flek sněhu z nižších výšek, natož abych se k nim ještě přibližoval a fotil je z blízka, kupř. na Bařinách. To raději až ty Podolánky, zcela dole. Vzhledem k počasí, jsem nejel po žluté, zpět k Martiňáku, ale vybral jsem si lepší cestu "světla", vzhledem k obavám z počasí. Vyjádřil jsem se k albu s památníkem. Tímto celkem 5 příspěvků.
JachymB :: jak se to tady začne kádrovat, tak je konec
antarktic :: Bubak: kam bys chodil, vykasli se na laca, ten uz jinej nebude
IMP :: Bubák: Kvůli lacovi? Jako taky mě to tu už moc nebaví...i kvůli dalším, bývalo tady fajn, no. Tak ahoj...:(
Bubák :: Tohle nema smysl.Zde koncim.Mejte se krasne,vsem preji pevne zdravi.
M. Z. :: na horach lehke...Pardon jiz zitra si jdu koupit silnejsi zarovku (zatim bylo zavreno kvuli korone)
M. Z. :: Nemaji to meteorologover
M.Z. :: Jenda: Benahu too meteorologove horach lehke... (Ani na tech ceskych.) Rozesmala mne tahle veta (vice radeji soukrome mailem :) Vítězem se stal architektonický návrh architektky Aleny Šrámkové. Z předložených 19 návrhů byla uskutečněna výstava v ČHMÚ Komořanech a pobočce ČHMÚ v Ostravě. Při prohlídce knihy návštěv zjistíme, že vítězný návrh nenašel u všech pracovníků ústavu příliš kladnou odezvu
Jenda :: M.Z.: vsak jsem psal ze 50 let (ja pozadavek 100let mereni opakovane nevznasim :) pred zrusenim stanice na Pradedu se tam merilo, dokonce i za valky. Parkrat se to zde uz ale diskutovalo. Pekne a podrobne je to popsano napr. zde 1url.cz/WKW8M strucneji to same ale s vice obrazky zde 1url.cz/HKW81
500mm :: (fotky z 09.05.2021) 500-mm.blogspot.com/2021/05/swietno-koo-wolsztyna.html
Tomas :: Hm, tak stoletá voda je tam už od 29,4m3 ne 45m3.
mccoulec :: Není pupek jako Pupek.:)
Pupek :: Pupek světa? U mě, volové!!!
mccoulec :: Ty výstrahy jsou tady takový evergreen, ale faktem je, že v drtivé většině případů, když je výstraha na extrémní srážky vydána, tak dojde k podobnému průšvihu. Jen někteří diskutující pořád nemohou pochopit, že jejich dvorek není pupek světa. nalim: tvé "jednořádkovky" podepisuji.
Mates sy :: Dnesek to oproti vcerejsku srazkove extra dohnal.Sudy plny a stale leje a pocitam ze i v noci bude.Litomysl byla i chvili zatopena a reky na to dost reaguji.
Tomas :: 35m3 je padesátiletá voda a dál prudce stoupá. Není vyloučena stoletá voda 45m3
Bobina :: Tomas: Z 0,1 na 35 kubíků během tak krátké doby to musí být strašný hukot!
Tomas :: Tohle je pouhá lokální epizoda, která se může stát kdykoliv. Sucho není ,ale žádný extrémně mokrý rok taky ne. Jen jsme odvykli. Kažpodádně když koukám na mapu , jak malé korýtko tam na ten potůček mají, tak 35m3 potěš koště. Zalije to určitě hodně domků.
Pavell :: Tomas: dle psa není možné. Je sucho a varování zbytečné.
Tomas :: Hvozdnice extrémní povodeň díky statickým bouřkám. hydro.chmi.cz/hpps/hpps_prfdyn.php?seq=39971859
jvyky :: A.v.: Vyškovská brána patří letos od prvního dne meteorologického jara k nejsušším oblastem Česka. Srážky se nám velmi zdárně vyhýbají, případně jsou úhrny velmi slabé. V Rousínově spadlo za březen 13,3 mm a duben 18 mm. Dnes se konečně i sem dostavily srážky trochu vydatnější. V porovnání se zbytkem ČR ale „zanedbatelné“. V Rousínově v několika vlnách spadlo 13,6 mm. Za květen měřím celkem 18,2 mm. Letošní jaro je zatím na srážky podprůměrné. Snad se situace brzy zlepší a srážek bude víc.
M. Z. :: Jenda: Historie Pradedu, Seraku a Kralicaku (opravdu na tak vyznacne hore Nemci v minulosti nemerili?) by mne zajimala 100 let zni hezky ale ono by stacilo mit par duveryhodnych stanic mericich aspon 45 let od zacatku toho glob. otepleni. Kolik takovych horskych stanic je?
lac :: Ještě Podolánky, jakožto strašidelné údolí ne jen kdysi, ale praví se mu tak i dnes, za ošklivého počasí. Však i já včera, při tom dešti, jsem si zažil své. www.cesky-dialog.net/clanek/7729-z-kamene-pramen-rodu/
M. Z. :: lac: Ano na tohle se dnes zapomina www.pametnaroda.cz/cs/kastovska-miroslava-1931 v Petzeru ci Winterbergu se takova vec stat nemohla, tam spis po valce pomahali ukryt zranene prislusniky SS nalim: Silherovicim je jiste treba pomoci ale je tento web skutecne nejbhodnejsim mistem, kde to zorganizovat? Pozn. Na kamere Maderovec ja nemam zadnou zasluhu ale tesi mne, jak je pekna
Jenda :: nalim: kdovi, zda stanici na Pradedu nezrusili i z duvodu, protoze nekdo neustale zpochybnoval, ze stanice nema historii 100let ale jen 50, tak se "prestehovala" posleze zase tam, kde se merilo pred 100lety (1897-1913), na Seraku (Georgschutzhaus :-) Skoda ze uz sem nechodi prispevatel z Jeseniku, co tu kdysi obcas referoval. Ono se mozna blyska na lepsi casy ohledne meteo na hrebenech, ale nebudeme radeji predbihat.... Vyznamnym krokem ale uz byla instalace stanice na Kralicaku
lac :: Znajka je teď neexistující osadou
lac :: Památník na Kladnaté, vpravo dole, když jsem jej fotil 7.5. laco12.rajce.idnes.cz/7.5._2021_Dizena,_Zimny,_pod_Kladnatou,_Z._Mecova,_Podolanky,_Bariny/1485183557 Nějaké pozůstatky, by tam kdesi ještě být měly, ale budou zarosené. Z historie www.hornibecva.cz/historie/Kladnata.pdf a ještě z historie dnes neexistující osady Znajka. www.pametnaroda.cz/cs/kastovska-miroslava-1931
Dave :: www.pvl.cz/portal/SaP/pc/?oid=3 Berounku čeká pěknej průplach..
nalim :: Další jednořádovka, tentokrát na téma VÝSTRAHY - prntscr.com/12vvxgc
Radek 3.19. :: Juray: Zlatá slova. PS: kýbl vody na m2 za den a kousek je nic? Zase lžeš!
Dannyjay :: Že toho psa pořád baví se téměř denně ztrapňovat, on je asi vážně totálně blbej :-D Bělohrad konečně také dostal deštík, od včera celkem 12mm na dvorku, tak je zalito, ale na deštivý Bousov stále nemáme.
a.v. :: Jihočeská pánev od Českých Budějovic k SV 40 až 45mm.To už je pořádná zálivka, více než u nás pod hranou Šumavy.
Tomas JČ :: Žeby konečně byl někdo spravedlivý a dal nejvíce možnou pokutu ? ještě bych jim přidal prospěšné práce v NP . www.novinky.cz/krimi/clanek/na-motorkach-s-pasy-rozjezdili-nejcennejsi-lokality-krkonos-zaplatili-tucne-pokuty-40360165#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=3pRm1eJhPLk-202105131607&dop_id=40360165&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Tom :: slušně mimo aladin. Prohlédněte si poslední 3 výstupy :) Prý až 90 mm a nově hlásí houno :) www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ov/aladin/results/ala.html#prec24?
a.v. :: Jendo::Boubín 64mm, Vimperk 32mm(Hojsovka 73mm). Brzo to začne na vodotocích znát.(Určitě i na povodí Berounky).
Juray :: Dave: Už ne. Buď někdo vypnul Harp, nebo se příroda přizpůsobyla. My teď budeme bezuhlíkově urychlovat Dobu ledovou. Za velké peníze pro světovou mafii. Dobrá investice!?
Tom :: Však říkám....nejak brzo ty velká pásma srážek od východ ustávají.
IMP :: Jen pár fotek/cvaků z pondělka...po práci výjezd na kole k ,,Císařáku'' rozhledně, hřbitovu. www.rajce.net/a17273254
Jenda :: a.v. na infometu je par uhrnu do dnesniho poledne zmineno www.infomet.cz/index.php?id=read&idd=1620905251 prvni omalovanky tam s Boubinem nepocitaj, podobne mimo je radarovy odhad srazek pro oblast Vitkace, nase srazkomery tam zaznamenaly pres 45mm, ale ten vybarveny odhad pro celou tu oblast bere srazkomer ze vzdalenejsiho Vyssiho Brodu, nakejch 15mm, coz je docela slusnej provar mimo realitu. Jeste ze z poloviny toho uzemi tece voda do Dunaje a tu druhou pulku Lipno asi vklidu spolkne:)
Dave :: Juray: Jaký přitápění a přebytečná voda? Vždyť se furt píše o globálním oteplování a suchu..:D
M.H. :: www.pvl.cz/portal/srazky/cz/pc/Mereni.aspx?id=BARA&oid=2 stanice Radětín 260mm?
a.v. :: Dle hydrostránek srážkově vede stanice na Železno rudsku Hojsová Stráž, která překročila úhrn od včertejška 70mm srážek na SV Čech Olešnice přes 65mm, Boubín už překročil 60mm, Jeseník 59mm. Tak místy mají přelito pořádně.I u nás se to nekonečným slabým deštíkem načítá k 30mm.
Ps :: Tom. Tady nemá co ustávat
PEM :: Fronta se vlní a obrovský rozdíly, někde zalito na dva měsíce, jinde sotva týdenní průměr. Obecně Krkonoše a hlavně Jizerky a západ LBC kraje propadák. Mám pocit, že ty zvlněný fronty tomuto regionu srážkově nesvědčí.
Tom :: zdá se mi to nebo už spíše ustává déšť od východu? Nemělo vše ustávat až zítra k večeru?
M.Z. :: Ona je v okoli (rekneme do 200 km vzdalenosti, nepocitam lacovu Lysou :) Silherovic nejaka kamera humlnetu ci stanice? Ci tohle forum je nejaka filialka "extreme weather warning"? Události si podle něj nevyžádaly žádná zranění osob, ale dvě osoby – chlapec a seniorka – byly evakuovány z rodinného domku do bezpečí a sucha v obci Šilheřovice, kde přetekly dva rybníky a hasiči museli s likvidací bahna pokračovat ještě ve čtvrtek dopoledne
Juray :: No, do zítřka baráček prochladne a budem zase přitápět. P.S. Nechce někdo vodu do kadibudky? (P.S.= post scriptum)?
nalim :: Bubák :: nalim: supr napsany,plne souhlasim.Jen se dnes musim Ps zastat, ze opravdu ty media to zenou do srace...Ze spadne 20,30...mm budiz, vsak je to normalni. Ale ty vystrahy!!!!! Já bych nebyl až tak radikální ve svých závěrech ….. 1url.cz/sKW9L
Klaster12 :: mno, na Brdech solidní a to ještě není konec.. hydro.chmi.cz/hpps/hpps_srzstationdyn.php?day_offset=0&seq=10053427&x=13
Ps :: Dave. No úplně hrůza od včera ve 2 prehankach 9 mm
Zdeněk :: Nechápu, že PSa vůbec někdo ještě bere vážně a pořád na něj reaguje. Zbytečná práce. Je v životě sám a toto je jeho jediné médium, s kterým se může "bavit". Je to jako s malým dítětem, kterého nikdo nebere a nikdo se s ním nebaví. To pak ZLOBÍ, aby upoutalo pozornost...
Bury :: Pod Vraními horami v noci přibylo ještě 11 mm, čímž máme za květen už 82 mm.
Jiří T. :: Na Vinohradech mám za květen splněno : 66mm.
a.v. :: Boubín má velmi solidní srážkové návětří při této situaci- už tam napršelo 54mm, super bude zasyceno i naše povodí Volyňky. Vimperk kousek pod Boubínem má jen malinko přes 24mm. 30mm rozdílu na tak krátké vzdálenosti se moc často(kromě bouřek) nevidí. Za květen u nás už máme kolem 60mm srážek dole ve Vimperku.Už by to chtělo zopakovat znovu ty 3 teplé a slunné dny.
Dave :: Ps furt mluvíš o suchu, tak ho máš, jako jedinej...všude jinde prší...
Bubák :: M.Š: Hostinne za kveten 49mm.
M.Š :: Do večera 6mm... přes noc 12mm...to by šlo..za květen celkem 65,5 mm.. slušný.. Pilňajs u Trauče
Ps :: Tak kde jsou ty srážky