Honza550 :: Já bych si ho dal
Filip :: No, snad to změněj, na vedro je ještě dost času, teď tak 21-22°C, JardaF: Dalo to 4,4 mm, tak aspoň něco.
klaster12 :: tak teď je tam 27-31, ráno někdo říkal, že bude 33 hm, třeba bude ale kolikrát se to ještě změní a upřesní ? To přeci musíte brát s rezervou ne ?
JachymB :: proti včerejšku se o 10 st. ochladilo
Breznik :: Anonymní žebrote : 70-80 cm sněhu který v ČR napadl na navetri během pár hodin se říkal říká a říkat bude brutální zásyp. Obzvláště poslední dubnového tejden. Dík za připomenutí. Člověk by zapomel
Bogan :: to Kv: Včerejší ranní předpověď Norů měla na úterý 32 - už to samozřejmě změnili
st :: Honzík: sranda musí být, takové Honzíkovi 50 cm zásypy či breznikovy brutální zásypy se minimálně vyrovnají velrybářskému fóru, komentáře k noční přeháňce měli také svou kvalitu:-)
Honzík :: Jindra: Holt ředkvičkář a cyklista na dávkách jsou takovým místním koloritem. Já se tomu vždycky pousměju :-)
Jindra :: Tady se porad resi nedostatek vody.Izrael ma vody malo,tak odsolujou a maji kubik vody za 13kc,divny
kv :: ...z toho že na přelomu května/cervna lízne teplota jednou 30 bych moc senzaci nedělal, to je stejný jako senzace z toho když v lednu padnou 2 metry sněhu na Labský. ....to jen pro pořádek až tu někteří labilní jedinci začnou v lednu řvát,že jsme velrybáři.
Jindra :: Porad dokolecka....
st :: od soboty léto, aby se ta voda na zalejvání dala vůbec nabrat z toho potoka www.wetteronline.de/wetter/turnov
st :: Ps: na já když četl doploledne zpravodajství meteorologa z bolky tak jsem si myslel že klenice se rozvodnila a voda vyplavila ředkvičky a brambory:-), tady pár kapek a příjemný počásko na odpolední koloběh
kv :: ....já se nebavím co je reálný...mě zajímá kdo tam má 33....
Howlinwolf :: Vzhledem k tomu ze modelovy algoritmy jak postupne ubiraj srazky tak naopak pridavaj teploty tak z 32 je 33 zcela realnejch. Nekdo tu psal jak roky 2002 a 2013 zvedly prumer srazek. Data ale pravi ze sotva kdyz povodnovej 2 mel v praze +132 zatimco 3 hned po nem -200. To je v souctu slusnejch -70...
M.Z. :: Ta nocni bourka v Jizerkach byla srazkove vcelku zanedbatelna. V podhuri byla prece jen - i srazkove - silnejsi a to nejen v Dolnim Bousove, ale napr. i v oblasti mezi Navarovem, Semily a Roprachticemi goo.gl/photos/MaT2cYs8j5ScLt6u6
kv :: Ps: já se nemůžu dopátrat kdo dává 33...ani jeden z předpovědních serverů které znám tam nemá 33..ČHMU 31, nori 30, Němci 32, amíci 30 ale nikdo 33... prozradíš mi který to je..
Ps :: koukam jak nam vytahly tu predpoved na +33 slusny to melo spadnout nejmin 100 mm
Ps :: jo samozrejme ze opet sviti slunicko ktery ten plavak hned vysousi.
Ps :: tak jsem okouk zahradku a zejtra se zas bude vesele zalejvat dneska to vydrzi. Jak kdyz plivne.
a.v. :: Koukám,že radar dával po ránu u nás srážkové odrazy,ale na zem nic nedopadlo.
a.v. :: Jirko u nás jsou jich davy,zatím jsou malí,méně žraví až dorostou,to bude zase jejich žravá spošť. Vůbec jím nevadí ani to naše povrchoví sucho.Jak zmizí slunce tak vyrážejí v houfech.Jsem rád,že zatím to Jizerky nepromočilo.Abych se mohl tam na konci týdne snadněji pohybovat,při stahování zimních dat.
Jirka Ul :: FrantaJ.Na Varsku velmi dobrá dohlednost,Pajndl,Kraslicko,Keilberg aj.jako na dlani,je pěkně vyfoukáno.Noční srážky se bye oko,oblasti vyhnuly..-:)-:)
Jirka Ul :: IMP.Jj,ty mušky mě taky se..u-:)Zima je v tomhle jednoznačně lepší.-:)-:)a.v.Njn,než se to chytí,aby to nezaschlo,nebo to něco nezbaštilo.Jinak letos jsem na chatě zatim neviděl žádné hnědé slimáky,jen ty naše "domácí",možná zima zaúřadovala a jižní přivandrovalce stopla...-:)-:)
Hele :: M. Š.: náměstí 1.25kamery.humlnet.cz/cz/kamery/trutnov-namesti/
a.v. :: Jvyky,Filipe:: U nás ani kapka a už svítí slunce. Desátý den co ve srážkoměru jsem nenašel ani kapku. Což už je docela slušně dlouhé období. Nevadilo by to tolik,kdyby se nesadila teď sadba,která potřebuje spíš zataženo a sem tam deštíček.Tak,že ,,kompenzace" za srážky co byly u nás v neděli 14.5. vydatné a jinde slabé,nebo žádné.
M.Š :: TU Gablenz SZ čas 01:33...nepřehání to s tím veřejným osvětlením:))))
Jirka Ul :: Ve Varech oblačno,teplota nic moc,akorát koukám na fiakra a překrásnou 911 Turbo,zajímavá kombinace..-:)-:)
IMP :: Tady to dalo taky prd, ten kratky destik a par blesku, co bylo...Splachl se aspon prach a pyl... LBC
FrantaJ :: Filip: u mě dle srážkoměrky v Kryrech 0.9mm, takže tady moc vody nespadlo. Koukal jsem Mašťov 1.5mm, Strojetice 1.4mm, akorát Žatec 4.2mm, ale tam to šlo víc.
IMP :: Jirka Ul: Dik, jen tech musek, much...Tam bylo az moc, cestou zpet z kopce, to pekne stipalo do ksichtu :) Me zdroj drzi uz 10 let, az se tomu divim ;)
Jirka Ul :: Filip.A to jsem měl bouřkomagnet vypnutej...-:)-:)Akorát jsem prolít Kláštercem,pod Krušnejma,vyjma Chomutova,zatim všude viditelně zapršelo...
HONZA :: Honzík: Alespoň nám tu není při práci venku vedro. Předchozí dny už začínalo být moc teplo... ;-)
Honzík :: Pavel Pce: V květnu nesmí pastýřovi oschnout hůl :-)
Honzík :: HONZA: Tomu bych věřil taky. Škoda, že už nejsou srážky...
Pavel Pce :: Honzik: Studený máj, vyženeme kozy v háj (;o)
HONZA :: Honzík: Jj fouká a ochladilo se tu nahoře poctivě. Ani by mě aktuálně nepřekvapilo, kdyby prolétlo pár vloček... ;-)
Honzík :: Bez větší slávy se nám citelně ochladilo. Sněžko je na nule, Luční bouda +1,4°C. Chladný máj, v stodole ráj.
Howlinwolf :: Venku neni poznat ze prselo. Takze presne dle odhadu ze z toho nic nebude. Ani ten zlutej bordel poradne nesplachlo.
Honzík :: *zahrnuli
Honzík :: Klášter12: Přesně, možná do modelu Bin Ládin zahrnuly i naše nářky :-)
Klaster12 :: Honzík - přesně to si myslím, já čekal skutečně jen takový omoklý asfalt a nebo vůbec nic, když Binládin predikoval 1-2mm. Vida, někdo si tady stěžoval, proč se to neděje opačně, tak včera jedna výjimka :) A dobře že tomu tak bylo.
Honzík :: Klášter 12° : 2/3 republiky se pěkně zalily. Je to mnohem lepší, než se očekávalo.
klaster12 :: tak lepší než drátem do oka ne.. hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php?t=r&mt=&id=24
klaster12 :: na Berounsku to nejspíš nějaká velká sláva nebyla, co se vody týká, ale my tak nějak tolik nebrečíme :) Mám kýbl ale asi by to chtělo tam udělat okap za garáží a svádět do sudu.
Honzík :: Levínek na Benecku z bouřky parádních 9 mm. Déšť si hezky prosekal cestu i na zem pod smrkový les. Bylo to krátký a účinný. Blesky a řachance parádní. Jen jsem pak nemohl dvě hoďky zabrat :-D
LK :: Modřany zahrada nezalita, jen ovlhl asfalt.
HONZA :: PetrMB viděl jsem jenvzdálenější blesky pak jsem šel okamžitě do mraku a mizel rychle z terénu než to dorazí. Blesky, když jsi v mraku a nikam nevidíš nejsou na kopcích zrovna příjemné...
Filip :: Henry: Tak tak, aspoň se taky umyl bordel. Toho sajrajtu všude je, to je hrůza, navíc když už dlouho nepršelo a bylo větrno.
Filip :: a.v.: Taky jsem to sledoval, jak to jde přes Krušný a vypadá to, že se zadařilo po 10 dnech i s blesky dle detekce. Nevim, kolik to dalo, dozvím se odpoledne. Jirka Ul: Aby ne, když Ústí má předplaceno na x let dopředu a trefí ho každá bouřka. No radujme se, že konečně taky jednou přešla fronta, která zalila celkem rovnoměrně vyjma JZ poloviny, kde to buď nutně nepotřebují, nebo nechtějí, nebo jim tam pršelo v pátek.
jvyky :: opr. před :-)
jvyky :: A.v.: tak na Rousínov toho deště opět moc nezbylo, spadly pouze 2mm. Ten krásný balík prd Brnem, za Brnem rychle zeslábl. Čekání bude pokračovat. Zatím to vypadá, že letošní květen v mé oblasti bude patřit k nejsušším za mnoho mnoho let. Dolní Bousov bych raději ani nekomentoval, tam prší vždy na počkání :-)
Pavel Pce :: Pardubice, za noc napršelo cca 5mm; v 6:30 +13,5°.
Klaster12 :: Já počítal jen tu jednu noční spršku co byla psaná v textu předtím cca 8mm
kv :: vlastnosti=mobil :-)
kv :: Říčansko 5,5 mm,krásně zalito, vlastnosti bleskoshow byla parádní :-)
JachymB :: ve 3/4 na jednu mne vzbudily ty štyry blesky a vod tý chvíle už sem neusnul - to byla dlouhá noc
PetrMB :: HONZA: včera pěkná podívaná, co, shora to musí bejt nádherný... a nakonec ta druhá vlna šla blíž k LENCE :-)
PetrMB :: Olaf: 10-15% počítej na ztráty. Jinak souhlas :-)
Howlinwolf :: Asi to bude chtit rybarsky holiny. Lany 2 mm, karlova ves hnedle 0,5, kvicala a beroun 0 jak namerilo povodi. Mozna se den nebude prasit..
boleslávaček :: troška deště a embéčko se vyplašilo:-)
Olaf :: Klaster12: 10 x 10 x 11,8 = 1180 [l] (DB 11,8 mm).
Klaster12 :: Tak hlavně ze střechy 10x10 to hodí do nádrže 800 litrů, což je bez malá kubík, takže má PS z čeho zalévat
Jirka Ul :: IMP.Koníci jak někde v Alpách -:)-:)Poradne se podívám, až budu mít opravenej komp, zdroj se včera vydal na cestu do věčnejch lovišť -:)-:)a.v.Teď po ránu tady pěkně fouká, ať ti vyjde výprava do Jizerek. .-:)-:)
petr JC :: v Jičíně konečně trošku popršelo a zkropilo to prach,kdo máte rádi kolo,přijeďte v sobotu na jičínskou 50 nebo na kratší hobby jízdu
Olaf :: ... medaili.
Olaf :: a.v: Před chvílí jsem se vrátil domů (tedy ne z hradu od pana presidenta :-), ale z práce) a hned jsem se juknul, zda pršelo taky v Bousově (to už je deformace :-) ). Hezké první místo. Post scriptum: Nemohu se zbavit dojmu, že kdyby PS vyhrál na olympiádě zlato, okamžitě začne žbrblat, že příští rok určitě nevyhraje. Nicméně mu tu zálivku přeju (přál bych mu i tu medaily).
a.v. :: U nás zatím ani kapka a kousek dál za námi se při postupu srážky rozšířili dost k jihu do rakouska.
a.v. :: Ps::Do 02h ve srážkách Dolní Bousov z České oblassti vede s 11,8mm. Jako prd?(jvyky má od 1 do 23.5. jen 10mm a ty to chytnes v necelých 2 hodinách).Není co dodat. Ještě,že tam tá stanice je.
JachymB :: 4x blesk a hrom, 3 minuty deště a konec představení
Ps :: je to jen protoze naposled prselo nevim kdy a dalsi dest opet nevime kdy.
Ps :: jo lepsi nez par facek ale je to jak prd.
a.v. :: Ps::V době do 1 hodiny u Tebe ,,jen" 8,3mm.Druhé nejvyššíé srážky v této době ze stanic od Jizerek po Prahu.Slušný výkon.
a.v. :: Ps::Místo aby jsi byl rád,že Ti solidně zalije,zase máš skepsi i když ještě chvíli Ti to bude pokračovat.U nás už také jsm 9 dnů ve srážkoměru nic neměl a vše jde severnější dráhou. Něco začíná na zépad od nás se malinko také tvořit. Uvidíme zda něco bude i u nás,když né zaprší v této noci,bude to jindy.
Ps :: a.v. Na 2 dny zalito kovbojka jak blazen budu rad jestli se to dostane az k bramboram do 15 cm hloubky za chvili je po vsem. To chtelo dest do rana a ne dvacetiminutovku.
a.v. :: V Dolním Bousově nezaprší a nezaprší,přesně dle včerejší předpovědi Ps-že na okraji tlakové výše nemá s čeho pršet portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/1/P2DBOU01.PNG
a.v. :: LENKA::Nás modely dobře vyloučily z toho obřího balíku bouřek, co přechodem přes Krušné hory stále v postupu na východ se zatím zvětšuje a dohání první pás bouřek.
HONZA :: Tak Tady už se taky rozlévají konve naplno... :-)))
PetrMB :: LENKA: vidíš, já to říkal (a přesně jsem trefil i čas) :-P
LENKA :: a.v. v Bakově to právě začalo, velmi slušně prší
a.v. :: Švagrová bz Kralup napsala SMS,že bleko šou jím začíná a ohýbají se stromy ve větru, Spodek bouřek je daleko severněji nad námi.
LENKA :: PetrMb: dík už se těším:-)
PetrMB :: LENKA: nejsem sobec, už ti to tam tlačím. Očekávej to přesně v 1:15 SELČ :-P (+/- 2 hodiny)
a.v. :: JirkoUl::Díky za čerstvé zprávy z Ústí,U nás klidná ničím nerušená noc.Chci jet brzy do Jizerek,asi to kolem Jizery bez gumovek nepůjde.
Jirka Ul :: a.v.Hlásim přímej zásah, až mě to probudilo, jj vlkovo modely vedrosucha fungujou dokonale, většinou z toho u mě bejvaj plný sudy. .-:)-:)
LENKA :: PetrMB: tak snad nám něco necháš:-)
PetrMB :: HONZA: jj, blejská se slušně a vypadá to, že druhá vlna bude ještě lepší :-)
IMP :: ...tentokrat jsem vzal cross silnicni kolo, abych se ,,neflakal'' ;-)
IMP :: Par dopolednich cvaku, cestou na kole... impp.rajce.idnes.cz/Par_dopolednich_snimku_z_cest_na_kole_23.5.2017/
Henry :: Vojta: Nápodobně. :) Alespoň jsem viděl pár pěkných blesků nad centrem. Už by to ten déšť chtělo, potřebuji opláchnout auto od toho žlutýho bordelu.. :-)))
LENKA :: tady zatím nic, je klid, tak snad zaprší v noci, potřebujeme doplnit sudy:-)
jvyky :: A.v.: východ opravdu krásné zalití, nás to opět přešlo severněji a chytl to Vyškov, kde spadlo i přes 20mm. Jsem zvědavý na ráno jestli se minimálně 5mm konečně dočkají pole a zahrádky v Rousínově. Jirka Ul: snad to tady nebude podobné a zaprší mnohem dřív :-)
HONZA :: PetrMB LENKA sleduji to z Luční H. Právě některé záblesky.. ;-)
PetrMB :: LENKA: u nás zapršelo slušně, sice jen cca 5 minut, ale intenzivně.
vojta :: Kdyby byli někteří zdejší jedinci u mě v Černošicích, tak by je asi odvezla rychlá :D 2 bouřky přímo mezi náma, pouze nad námi nic
Klaster12 :: Ale strašně rychle to přešlo, uvidíme jestli to druhé větší se povede lépe
a.v. :: vojto::Dle radaru,Klášterec nad Ohří, bouřka a oranžové odrazy.
LENKA :: PetrMB: bouřku slyším, ale déšť zatím nic, jen pár kapek, snad na nás něco taky zbyde:-)
Klaster12 :: Praha Čakovice déšť, to jsem nečekal. Dobrý
a.v. :: Na posledy byl povodňový červen 2013 před 4 léty,To byly eroze v Krkonoších obří.V Jánkách byly místy vbybrané v lesních cestách i 2m díry a poškozeny vysokonapěťové kabely,sotva tekoucí potůčky z bČerné hory braly mosty a podobně,Dole pod Jánkama nad Svobou byla Silnice zanesená štěrkem,musela zakročit těžká technika.Ještě v srpnu,když jsme tam byli,byly vidět obří škody co voda jako živel dokáže,když prší často a moc.Jsou to pouhé 4 roky co Labe přetékalo.
vojta :: Já snad špatně vidim...že by v Klášterci pršelo? :D :D
PetrMB :: tak přes bolku teď přešla pěkná bouřka, máme zalito a podle radaru se blíží druhá vlna... co víc si přát?
a.v. :: Přeháňky s bouřkami už místy překročily Krušné hory,zdá se,že zalijeJak Filipovi tak i v Záporně a Dolním Bousově. Dle postupu srtážek se zdá jako to předpovídá Aladin,že nás srážky nadejdou-- uvidíme,kde zaprší a kde né.
Howlinwolf :: Av: ano, v 70 a jeste i 80 byvaly v krkonosich destivy a studeny epizody. Vzil se pro to i termin "sebacka dovolena" neb poslednich 14 dni cervence mivaly mistni fabriky celozavodku:-). Je to uz ale vicemene historie a dost davna. Za 20 let budou pri soucasnem trendu podobnou historii treba houby v brdech a na rakovnicku.
jbc :: Jen pro připomenutí, přesně před 14. dny tj. 9.5. byla tady zima jak v morně, na procházce se psem jsem se vracel kompletně bílej od sněhu, v Jizerkách padalo dost silně a pak v pátek 12.5. po silném oteplení přišla kroupová bouřka se silným zalitím, to asi k tomu suchu, jinak mám kubíkovou nádrž skoro plnou i z dalších dnů pro zalejvání.....
Jarda :: Na Levinku hodne,Navarov malo....bla bla bla.nekdo si preje aby i v kvetnu mrzlo,to me prijde zvraceny,zkuste si to po sobe nekdy.precist,profesor mele jak kolovratek za to musi byt alespon 100let,nicemu neveri...prispivat fotkama a rozumnyna prispevkama,ne o niicem
Jarda :: Porad dokola,u me 10mm,u me jen 23mm,u me 126mm naprselo,co resite?priroda si stejme udela co bude chtit,tak to proste bylo je a bude
Jirka Ul :: a.v.Tak tak,jednou je víc, pak zase míň, tak to bylo, je a bude. Kdyby bylo furt stejně,byla by to nuda. Ráno solidní chlad na tradičních místech, zítra bude zataženo, mrazíky nebudou. ..-:)-:)
Jirka Ul :: jvyky. 10 mm dobrých, alespoň něco, akorát koukám na Moto cestou necestou, jsou v oblasti, kde údajně už 400let nepršelo. .Snad budeš mit kliku příště,okolo to místama zbuchlo pěkně, njn,lokální srážky. .
a.v. :: Jvyky::Tak to máš opravdu smůlu viděl jsem ten balík srážek a bouřky severně nad Brnem,myslel jsem,že chytil i Tvou oblast. Sestra z Velkých Karlovic psala,že jí zalilo slušně a pod okapy má plné sudy.Místy slušně na východní části zapršelo i 35mm.
jvyky :: A.v.: u mě dnes opět nic, spadlo pouze pár kapek, květen stále jen 10 mm. Východně se dočkali docela pěkné zálivky.
a.v. :: Aladin přidává srážky na severní polovinu republiky- ve čtvrtek jich ubral na minimum a na pátek pro změnu dost přidal(mimo u nás na a těsně pod Šumavou- kde stále srážky nedává).
a.v. :: Filipe::Nemůžu mluvit za celou republiku,ale co se týče Vimperka s okolím,mám průměry srážek 1901 až 1950 a už skoro 40 let tady ve Vimperku měřím srážky.A za dobu mého měření srážky trošku stouply proti historickému průměru. Tak táto skutečnost mě zatím uklidňuje,že zatím se nic výrazně v poklesu srážek neděje a v naší oblasti by to zatím mělo být OK.Ato nejenom průměr s těch posledních 40 let,ale kromě roku 2015 a 2003 je vidět i v posledních létech dost roku s nadprůměrnými srážkami.
Filip :: a.v.: Zpozorníme na základě předchozích zkušeností, je jasné, že suché epizody byly i v minulosti, ale neměly tak dlouhé trvání a neopakovaly se tak často jako je tomu teď, to je taky fakt. Samozřejmě taky nemám rád když mi na dovolené, hlavně teda té zahraniční, prší jako třeba v Kodani teď v březnu. No ale co nadělám? Kvůli tomu přeci nebudu doma, když už jsem si to zaplatil. Na konci června pršet - no jo, ale než se všechno zmátoří, tak to může být nanovo.
a.v. :: V tom Vysokém to bylo na rozhranní červenec - srpen.
a.v. :: V roce 1979 jsme byli na dovolené ROH ve Vysokém nad Jizerou.Ze 14 dnů v 8 dnech byla mlha teploty 8 až 12°lidé nosili i zimní bundy(nejtepleji 17° a polojasno v jednom dni do oběda,pak bouřka déšť a zima znovu a jedna fronta za druhou od SZ přinášela deště.Udělal jsem si výlet z Harachova kolem Mumlavy ku 4 pánům,Harachovy Kameny Vrbatku,tam na teploměru bylo +3° přelítala mlha.Tak jsem se musel zahřívat poklusem přes Dvoračky a Vlčím hřbetem pod Jabloneček a trhákem do Vysokého.Nic příjemného.
a.v. :: Filipe::Já už těch propršených dovolených a studených,zažil také několik.Není to nic přijemného.Faktem je,že když 2 týdny nezaprší,tak všichni zpozorníme.Všude z medií slyšíme o hrozbě sucha a veder.Jasně není to nic přijemného.Ale v průběhu roků odjak živa bývají jaksuché tak i vlhké období.V roce 1976 bylo za sebou od druhé poloviny května 7 výši,které se střídaly bez kapky vody,výsledek,že vegetace z jižních svahů sotva co bohatě vyrostla postupně zaschla a na konci června začalo pršet.
Howlinwolf :: No ten 2002 (kdy v momente jiz plavajicich budejic bylo v krkonosich total sucho...) byl slusne kompenzovan hned dalsi rok...
Klaster12 :: oni ty průměry ženou nahoru roky jako 2002, 2013 atp.. :(
Filip :: a.v.: Pro východní část země vždycky platí, že předpovídané srážky přijdou, v západní jen ve zlomku. Ale v něčem má vlk pravdu, většinou zvítězí vedro a sucho a jakmile začne, tak těžko táhne do háje, takže se to stát může. Navíc je to 100x pravděpodobnější že bude v létě horko a sucho než když se předpoví studená a sněhová zima.
Klaster12 :: Mořkov 30mm z nějaké buřinky.. mapy.cz/zakladni?x=15.3912965&y=50.1651636&z=7&source=muni&id=4633
Klaster12 :: na tý Moravě jdou ale lokálně asi slušný prolejvačky.
klaster12 :: mno, pro mě, který by potřeboval vodu na JZ od Prahy je předpověď jasná. Během týdne tam nic zajímavého nebude, krom sucha :)
Olaf :: Jenda: Amen :-)
Jeseniky :: Už zase ty záznamy srážek čhmú běží.
Jeseniky :: Aspoň, že ty udáje ze základní sítě stanic běží, a tedy Lysá hora už 18 mm portal.chmi.cz/aktualni-situace/aktualni-stav-pocasi/ceska-republika/stanice/profesionalni-stanice/prehled-stanic/lysa-hora
Jenda :: M.Z.: seriozni referovani o stavu, at vyschlem nebo rozmocenem, sem jiste patri, zarucene pseudopredpovedi ala kolovratek jak s jistotou bude, jsou rekl bych hodny spise do diskusi k clankum s predpovedmi jedne nejmenovane "meteorolozky" :-)
Jeseniky :: Tak když jsou konečně zajímavé srážkové úhrny, tak se síť srážkoměrů čhmú položí :-(
jvyky :: A.v.: jsem zvědavý jestli něco příjde i k nám, zatím ale nic v dohledu.
Howlinwolf :: A zde jendou statecne papouskovana fotka z medii pravila ze v casti horovic padaly kroupy. A protoze to bylo ve svahu tak je splachlo do jedny ulicky. Proc se asi nerozvodnil cervenej potok bleskovou povodni? Asi nejspis proto ze 80 mm na mrtniku spadlo echt nad srazkomerem a v okoli bylo 5-10 a ne vsude. Podobne u tech rican to chce napsat ulici a mozna i cp. Prujezd tamtudy o 2 dny pozdejc o katastrofe nesvedcil a vypadalo to stejne jak na kladne. Sem tam dosychajici louze.
Howlinwolf :: Modely pro stredni evropu fungujou tak ze predpovidane srazky nevyjdou zatimco predpovidane sucho ano. A vejse jarni nad stredni evropou byva tak 2-3 tydny stabilniho vedrosucha ze modely netreba sledovat. Loni o tech "destich" krom zmineneho pritoku vltavy svedci i stejne nulovej rust hub jako 15 s chvilkovym zachvevem mistne v cervnu tam kde meli kliku a byly aspon 2-3 bourky.
karlos :: ...honsová je nejlepší..
kv :: M.Z. :já jsem se letos vyvaroval dlouhodobých předpovědí na léto, tak si můžu dovolit kritiku jiných za tyhle nesmysly...nikdo neříká komentovat současné počasí ale číst tady hovadiny tohoto typu, že bude sucho jak v 2015 bez jakéhokoliv zdroje jen z vlastního úsudku, kdy ten úsudek snad nikdy nevyšel tak to pardón to si sem něco napíšu....
M.Z. :: Myslim, ze odkazu na predpovidane slejvaky ci zasypy snehu "na pristi tyden" tu bylo nasobne vic, nez odkazu na predpovidane sucho. Tak proc ta jednostranna nevrazivost vuci tem, co vidi krajinu porad jako polovyschlou. Ve srovnani s temi, co ji neustale vidi presycenou vlahou (ze stavajicich a hlavne dalsich predpovidanych destu)
M.Z. :: Pripomenme ale pro vyvazenost sdeleni hydrologa Petra S ze prutok Maleho Labe nad Melnikem v triletce 2014 - 2016 byl nejnizsi za poslednich 80 let. Lidove receno, trava v Polabi (a leckde jinde napr.v Poberounii) byla v minulych 3 letech v prumeru nejzlutsi za poslednich 80 let
kv :: Jenda: loni to byla v březnu ta legendární "žlutá tráva" a mi na ni čekali skoro půl roku :-D
Honzík :: Jenda: A pak třeba na Benecku, což je v podstatě podhůří a místo s polovičními srážkami oproti hřebenům, spadlo za červen 86 mm a červenec 111 mm. Ano, a v Říčanech u Prahy tály závěje krup z 13. května ještě dva dny.
kv :: ...takovej dobrej model, ten dokáže věcí :-D
Jenda :: Honzik: skoro presne to samy tu psal vlk pred rokem, jak uz v kvetnu nekapne.... a pak v Horovicich pluhovali kroupy a hasici nestihali, presne pred rokem. obo jestli cist novinky nebo howlinky je po tech zkusenostech prast jako uhod :-/
a.v. :: Na Moravě přesně dle předpovědi se začínají vyvíjet bouřky.
a.v. :: Pravdou je,že přechody front modely solidně dost dopředu předpoví,také nástup veder-- ale srážky trefí jen málo kdy.Předpovědi bývají deštivé,ale většinou pouze na malé části ČR.
Ps :: aladin tam opet nema prakticky nic hlavne ze ustav zas slibuje deste.
Honzík :: Wolf: Modely toho umí naznačit :-) Realita bývá jiná.
a.v. :: Nad Vimperkem se už po 9hodině 2x nalily tmavé mračouny,ale odešly kolem Boubína do oblasti Lipna.Zatím už nic dalšího.Uvidíme zda Aladinovi vyjde zalití severních hor a Vysočiny+ Beskyd. Němci pro V.Javor nedávají žádné srážky,první až na úterý.Do té půli května,srážek bylo až moc,teď by to chtělo z 10mm i u nás.
Alex :: Červen to doplní
Howlinwolf :: Kazdopadne modely naznacujou nastup vedra a sucha o mesic driv nez 2015. Kveten s nejakymi 35 mm v prvni pulce bude po nadprumernym dubnu tradicne nekde kolem 60% normalu
Howlinwolf :: Kazdopadne modely naznacujou nastup vedra a sucha o mesic driv nez 2015. Kveten s nejakymi 35 mm v prvni pulce bude po nadprumernym dubnu tradicne nekde kolem 60% normalu
majkl :: Honzík:jo to se řiká i v Rokytnici
Honzík :: * předminulého víkendu
Honzík :: Sníh z hřebenů zmizel raketovou rychlostí. Hlavní zásluhu na tom ale mají bouřky z minulého víkendu, které významně urychlily tání sněhu. Třeba na Kotli byly natolik silné, že v sobotu se valily na Horních Mísečkách potoky z lesů tam, kde nejsou žádná koryta. A v neděli byla Jizerka kolem 16 hod rozbouřená a tekla v ní úplně kalná voda.
Honzík :: starý pan Bín z Benecka říkal, že dokud je na Kotli ten flek sněhu, furt to bude foukat studeně. A má praudu :-)
a.v. :: Jelení s Jizerkou jsou na -2°,Perla z -1,5°oteplila na nulu.Vimperk také nic moc +6°.
a.v. :: Ps::Viděl jsem předpoověď před 19h,K nám modely nedávají téměř nic. Jizerky a Krkonoše by měly dostat solidněji.Jvyky i kolem Tebe modely něco malujou. U nás dnes oblačno od vysoké oblačnosti a +19°.Před 18h když jsem projížděl Husinec,přecházela slabá přeháňka,že jsem chvíli zapl i stěrače.U nás také je už po 8 dnech bez měřitelných srážek třeba horních 5cm zalívat(níž je půda zatím vlhká).
a.v. :: Olaf::Díky za Tvé vyhodnocení, také to tak vidím,nanejvýš 16.5. ranní termín mohl být posledním souivislým dnem. Také za potvrzení,že jak na západní tak i na východní straně to bylo téměř najednou.
HONZA :: Dnes ráno při zemi na hřebenech přimrzlo a aktuálně už zase přimrzá... ;-) portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/OS/KW/Captor/tmp/DMULTI-H1LUCB01.gif
Olaf :: a.v.: Já jsem letos (na rozdíl od minulých let) nahoře v době odtávání nebyl, ale přikláním se k Vašemu názoru, že za nesouvislou by se dala sněhová pokrývka označit kolem 15. května a to jak na Bílé louce, tak i na Labské a Pančavské louce (a to navzdory údajům ze stanic Luční a Labská :-) ).
Olaf :: Oprava posledního odkazu: jdem.cz/c82sr3 . Post scriptum: Všechno to jsou PDF (Opera Corcontica).
Olaf :: M.Z.: Tady jsem Ti namátkou našel jeden článek - jdem.cz/c82sd2 . Miloš Vrba (nejen on) se mj. zabýval sněhovými poli v Krkonoších. A ještě namátkou nějaké starší čtení: jdem.cz/c82se6 , jdem.cz/c82sf2 , jdem.cz/c82sg4 , jdem.cz/aaaa3 (to bejvaly zimy :-) ), ...
Olaf :: M.Z.: Ahoj, obávám se, že to z článku tak úplně nevyplývá. Mapou se samozřejmě zabývalo dost lidí (i v KRNAPU) i před rokem 2000. Jen to tehdy nebyla taková atrakce jako dnes a výsledky nebývaly (a nejsou) publikovány na iDnes. Tabulka odpovídá médiu, kde je publikována. Max výška sněhu není max výška sněhu ALE MAX NAMĚŘENÁ VÝŠKA SNĚHU (sic) a ani data odtátí nejsou vždy zcela přesná. Kromě bodů, které jsi uvedl, si dovolím doplnit, že k získání přesných dat je třeba taky štěstí na počasí.
M.Z. :: 2006/07 - 12,5m - 5.7. 2005/06 - 12,3m - 22.7. 2004/05 - 15,4m - 22.8. 2003/04 - data chybí 2002/03 - 7,6m - červen 2001/02 - 13,4m - srpen 2000/01 - 6,1m - června 1999/2000 - 15,7m - srpen
M.Z. :: Ten clanek o "Mape" je zajimavy. Plyne z neho, ze jeste roku 2002 se nachazela meteorologie a klimatologie Krkonos v podstate v praveku. Vzdyt k zaznamenani data roztati snehu potrebujete jen tri veci: 1) kalendar 2) gramotnos tedy znalost pisma 3) trocha abstraktniho mysleni tedy schopnosti predstavit si, ze takovy zapis bude pro nekoho (ne jiz pro Vas) za 100 a vide let uzitecnym. Mimochodem. na Islandu zapisovali pohyb tamnich velkych ledovcu (umisteni konce splazu uz v 8. stoleti pod
Filip :: Flames: Říkám hlavně aby nebylo, neříkám, že je to aktuálně. I když slunce je poslední dobou furt a bude i dál. Už dlouho nebyl jeden den zcela zatažený.
jvyky :: A.v.: asi se budu opakovat, ale dnes opět slunečno a teplo, max. lehce přes 23°C. Déšť už je opravdu nezbytný, tak snad se v Rousínově a okolí tento týden dočkáme.
klaster12 :: a sobotní hrozba mrazíků koukám fuč
Klaster12 :: voda nebude
Ps :: a.v. Ve stredu na predni strane tlakove vyse to bude zaliv jak blazen a od patku tlakova vyse nad stredni evropou takze vyhled na deste uplne bombastickej.
alda :: neroztalo
Alda :: zajimavy to zas tolika toho nerostalo
Bubák :: hradec.idnes.cz/snih-mapa-republiky-krkonose-djj-/hradec-zpravy.aspx?c=A170520_2327187_hradec-zpravy_the
Bubák :: hradec.idnes.cz/zamitnuti-stavby-apartmanu-jeleni-louky-krkonose-fwp-/hradec-zpravy.aspx?c=A170506_2323666_hradec-zpravy_the
Bubák :: tak v Peci už bude chybět jen Cinestar a Mekáč ..... www.pecpodsnezkou.cz/novinky/mesto-ma-investice-naplanovane-na-5-let-dopredu/
FrantaJ :: Raduna: kamera přesunuta na Husovu boudu z důvodu ukončení činnosti Boudy na Muldě :)
M.Z. :: 2 kubiky, 1.5 kubiku resp. 8 kubiku/sec jsou aktualni prutoky rek v Pojizeri kamery.hydronet.cz/navarov/photo_cam2/gallery/navarov-2_201705221156.jpg kamery.hydronet.cz/korenov/photo/gallery/korenov_201705221156.jpg 94.127.129.94/jarmark/2017/05/22/20170522-114202.jpg minule roky bylo i hur, navic konec kvetna tradicne nemiva mnoho vody. Kde jsou ale casy kdy oficialni udaje Povodi udavaly prumerny rocni prutok 20 kubiku/sec v Brode. Mozna ale to byla hausnumera
Bubak :: www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/79540/pilot-foti-blesky-a-bourky-z-kokpitu-letadla-podivejte-se-na-jedinecne-snimky.html
breznik :: flames :)))
a.v. :: Flames::Brezník včera odpovídal,,ČHMÚ",který se tady k naší bradosti objevil---- myslel tím obrazně,že beseda je lepší v zimě(teď v létě stýle dokola sucho,sucho).Né,že léto zatracuje. U nás pouhých 16°, slunce svítí tlumeně přes vysokou oblačnost. Tak doufejme,že ve středu zaprší a bude vše OK.
Ps :: dest by tam nebyl
a.v. :: Olaf::Díky za podrobný popis-- chybí mě pouze Tvé zhodnocení,kdy šla do nesouvislosti(pod 50% celkových ploch) Bílá Louka ve velkem okruhu kolem Luční Boudy a kdy Pančavská a Labská louka, jako celková náhorní skoro rovinka.Moc díky za vysvětlení pokaždé nejvyššího sněho náměru Vosecka- bouda Louka.
M.Z. :: Tohle je sice nejzajimavejsi a nejkrasnejsi ceska online kamera ale kdyby se trosku natocila napravo a obcas mirne zoomnula pro ucely stolete kroniky - byla by jeste o neco lepsi :)
M.Z. :: Trvalo to skoro 50 let, nez si v CHMU a v Krnapu jasne uvedomili, ze systematicke zaznamy stavu snehu na Mape republiky maji smysl a jsou uzitecnym dokumentem o stavu pocasi jednotlivych zim a jar. Kdy se dockaji podobneho oficialniho zajmu i nemene pozoruhodne snehove fleky na severnim svahu Lucni hory ale i na temeni Studnicne? Rozdil mezi snehovou pokryvkou na vrcholech Snezky a Studnicne hory nemuze byt kontrastnejsi goo.gl/photos/JsvSMRX3W3fj5BAs7 mimochodem, tohle je sice nej
IMP :: nalim: Pekny, 28km s 1000m+- prevysenim pesmo ;-) Stacila by me tedka polovicka z toho a boleli by me slusne nohy :) Tedka moc nechodim, jako to bylo jeden cas...
majkl :: cca před rokem sejmi78.rajce.idnes.cz/Benecko_a_okoli_22.5.2016/#IMG_0004.jpg
Raduna :: Kampak nám zmizela kamera s vyhlídkou na mapu ČR? Jsem si všimla až teď :-/
majkl :: odvolávám co jsem napsal, ted koukám že to je 15.6.....takže omluva...to je tak kdzž se dělá 10 věcí najednou
Flames :: Filip :: Monotnní sucho a horko...to už dlouho nebylo.O kterém roku mluvíš? breznik:prežít léto...že se nestydíš tohle napsat :)
majkl :: Honzík: žádná chyba v datu není:-)
Klaster12 :: Doufám že u nás nic nebude, rajčata, papričky, dýně a okurky už jsem vrazil do země. Na kompostu bych se toho mrazu nebál, ale mimo něj to bude vošajstlich. Uvidíme v pátek
Klaster12 :: No na sobotní ráno jsem zvědavý, co předvedou mrqzovky
Howlinwolf :: Vzhledem k tomu ze jsem pocatkem cervna 15 nasel pod rezkem na sv svahu qitkovicum zasychajici majovky tak to asi zazrak nebyl...
po :: je dobré vědět jak bude aby se neplašilo s počasím jako uplynulý víkend který byl velmi příjemný www.novinky.cz/domaci/438453-aprilove-pocasi-na-konci-kvetna-tyden-prinese-slunce-dest-vedro-i-mraziky.html
Bubak :: Honzik:foceno 15.6
Honzík :: majkl: Tomu se snad ani nechce věřit, že v roce 2015, i když to byl teplý rok, by byla vegetace v Kotli takhle narašena už 15. května. Ještě v půlce dubna i tam chumelilo a mrzlo. Ale předpokládám, že se nejedná o chybu v datu :-)
Filip :: jvyky: Já to mám také tak a hlavně dost bouřek a ne monotónní horko a sucho. a.v.: Ono to ale vypadá, že skutečně ne
po :: abb cup se jel v příjemném počasí, lehce pod mrakem a v neděli opět azuro +23 a bazén s lehkým příhřevem +25, dnes lehká cyklo vyjíždka na vyjetí kolem českého dubu
majkl :: rok 2015 zeleno sejmi78.rajce.idnes.cz/Kotelska_bouda_a_okoli_15.05.2015/#100_3395.jpg a rok 2017sejmi78.rajce.idnes.cz/kolem_Mechoveho_jezirka_na_Medvedin_15.05.2017/#IMG_20170515_153825.jpg
JachymB :: Viktore, tak si je pocumlej ať se ti vohřejou
ViktorHS :: ..palce v sandálech zebou,na rtuťáku -3' Pozdrav z Jizerky ❄
Olaf :: a.v.: Poslední náměry proběhly 1.5. a je celkem zřejmé, že sníh na Labské ve srovnání s blízkým okolím je zjara trochu mimo. Mimochodem, zavádějící je i označení "Nad Voseckou (louka) 1377 m n.m." Pokud sedí nadmořská výška, náměr se provádí na Labské louce a k prameni Labe je to podstatně blíž než na Voseckou. To místo je u zeleně značené cesty a z Vosecké se tam jde do kopce, z toho asi vzniklo označení "nad Voseckou".
Olaf :: a.v.: V tom si dovolím nesouhlasit s Honzíkem, který se co chvíli zmiňuje o "vyfoukané Vrbatce" (teď nemluvím o Harrachových kamenech, mohyle či Zlatém návrší). Mimochodem, začátkem ledna bylo na Vrbatce dokonce víc sněhu ( jdem.cz/c8zw32 ), než na Labské. Co se týká Labské, dělal jsem si porovnání s pondělními náměry z blízkých lokalit - Lysá hora (kosodřevina) 1310 m n.m., Růženčina zahrádka (louka) 1375 m n.m., Pančavská louka (louka) 1339 m n.m. a Nad Voseckou (louka) 1377 m n.m.
Olaf :: a.v.: Odtávání na Vrbatce - jdem.cz/c8z4b3 . Květnové záběry z letošní Vrbatky víceméně korespondují se stavem sněhu na Labské a Pančavské louce (vyjma "lesa" nad Labskou boudou apod.). Díky Honzíkovi (13.5. jdem.cz/c8vgb4 ) a Aldovi (19.5. jdem.cz/c8vcj7 ) se to dá porovnat i online. On ten záběr z Vrbatky (145 cm vysoká "sněhotyč" za cestou) byl letos co se týká sněhové pokrývky celkem reprezentativní po celou zimu.
Olaf :: a.v.: Do alba jdem.cz/c8u5g8 jsem přidal záběry z 16. a 17. května. Na záběru jdem.cz/c8u4h7 ze Sněžky (16.5. cca 21:09) je dobře vidět situace v prostoru Bílé louky, Studničné a Luční hory a poblíž Krakonošovy zahrádky na úbočí Studničné hory je patrná dráha lavinky, která sjela 16. května. Post Scriptum: Pro upřesnění - kamery byly 15. a 16. května v provozu, archiv bohužel nikoliv (mimo provoz od 14.5. cca 10:10 do 17.5. cca 13:30).
a.v. :: Vimperk +5°,Perla -3°.
a.v. :: U nás se až před 21 hodinou,velmi rychle vyjasnilo a hned zase chgladno,teď pouze 6° a do rána daleko(Perla už má -2°).
a.v. :: Jvyky::Jestli ve středu znovu nezaprší,bude to v některých částech republiky už nepříjemně vysušené. Jinak na těžší práci při 25° na slunci a zavětrem to opravdu je až moc,ale při větříku a +30°u studeného koupaliště se zdá jetě málo.
Ps :: takze jen bla bla bla ale kdy bude prset se clovek nedovi. Jinak cely den slunce a +22 proste jak se psalo pred vikendem ze nebude stat za nic.
jvyky :: A.v.: já z toho otrávený bývám docela často, proto jsem vždy rád když se ochladí a pořádně zaprší, mě stačí v létě teploty do 25°C a pravidelné srážky :-)
Klaster12 :: Mraky u nás na Berounsku (Všeradice) ustoupily až kolem páté a to pak těch 21 bylo až do odjezdu směr Praha, cca 1915. Jinak fakt celý den hodně oblačnosti a slunce jen chvilkami.
nalim :: sobotní MFdnes – prntscr.com/fa709l - v článku jsou odpovědi na otázky, které jsem tady zmiňoval už mnohokrát - např. výška vrstvy nezáleží až tak na množství spadlého sněhu za zimu, ale především na jeho struktuře (teplotě), síle a směru větru při zásadních sněhopádech. Také skenování terénu v létě a v zimě pomáhá určit výšku sněhové vrstvy na MR. To je začátek konce všech sněhotyčí možná už v nedaleké budoucnosti……
nalim :: Momentálně je v Úpě vody poskrovnu jdem.cz/c8px23 , v 1997 to byla jiná káva jdem.cz/c8px67 Pár roků před tím voda dokonce lehce přetékala přes most.
nalim :: IMP: o minulém víkendu jsem lovil ve Tvém revíru. V sobotu po závodech jsem šel pěšky přes Kamenná vrata, Výpřež a pramen Rokytky hledat ještěrku a pak k ZOO na ubytko - jdem.cz/c8pke7 Nejdřív bylo hodně krásně - jdem.cz/c8pms2, ale pak začalo pršet a stmívalo se, navíc mokrý mobil s navigací začal blikat, tak jsem uvažoval nocleh někde v krmelci. Sušil jsem ho na holým těle, tak se vzpamatoval, já se našel a dorazil v poho dolů do města, nožky ale brnkaly….
IMP :: Jirka Ul: Dík, taky se rád podívám na tvoje alba ;)
IMP :: Dneska opět na kole ;-) impp.rajce.idnes.cz/Ostasov%2C_Machnin%2C_Pod_Hamrstejnem%2C_Andelska_hora%2C_Chrastava%2C_kolem_Transborderu%2C_Buk_Republiky%2C_Travnik%2C_Kaple_sv._Krystofa%2C_Krizanske_sedlo%2C_Vyprez%2C_Jestedka%2C_Skalka_a_dolu_poruznu_dne_21.5.2017_na_e-kole/
breznik :: CHMU, aaa : bylo by skvele tu videt vic pod poklicku predevsim ve slozitejch situacich. kde nikdo nevi dne ani hodiny :) jinac jako paradni zpetna vazba tu jsou pacienti kde jednomu udelal nprimo na dvorku profi stanici s teplotou a srazkama a tim jej kontinualne usvedcuje z bousovksy lzi. no a druhej je rafinovanejsi ... podle vzorce pravda pravda pravda manipulace pravda pravda pravda pich.... je to velmi zajimavy to sledovat. jen musime prezit leto. ta spravna štava tu je az v zime :)
FrantaJ :: ještě jedno TLS supercely z německa www.facebook.com/Wetterfotografie/videos/1420306034712818/
Howlinwolf :: Dnes odposlechnuto ve vlaku: "zas hlasili ze bude hnusne a takovej krasnej den". Od krkonos kde byly videt mraky na hrebenu pres hradec po prahu prakticky jasno a hlavne v podhuri dost fucelo. U prah,y par oblacku, v beroune vpodvecer pred nadrazim 23.
aaa :: myslím, že většina z nás by byla potěšena, kdyby tu s námi občas podiskutovali odborníci z ČHMÚ. Jinak ohledně pátečních bouřek byl předpovídán výskyt na západě Čech. Ostatně jasně to ukazoval Aladin, kterého už dnes sleduje v různých aplikacích hodně lidí
jbc :: JirkaUl : jen tě doplním, že ti jedničkáři to umí až po, ale dopředu nikdy.....
Corneliu :: Jop, je to vlastně dost intuitivní poznatek a platil by, i kdyby ho někdo "nezmeřil a nepopsal." Třeba si někdo místo milionprvé odpovědi jisté postavičce/kám raději v duchu řekne "nojo, Dunning Krüger, kašlu na to";)
Jirka Ul :: Corneliu.Zajímavý článek,vědět to samo nemůže,jede ve "svym" světě..;-))Když to tady člověk čte,řekl by,že někteří si o sobě myslí,že meteorologii umí na jedničku oni,na dvojku Pán Bůh,na trojku odborníci z metoústavů,na čtyřku ti nejlepší z nás,no a na pětku ti ostatní...;-)..
majkl :: pár mazanic z dnešního kokořínska....sejmi78.rajce.idnes.cz/Kokorinsko_2017/
Lukáš :: Dnešní výprava na sever do Tiských stěn a na Děčínský Sněžník. Dohlednost žádná sláva, ale i tak parádní výlet za příjemného počasí www.rajce.net/a14063016
ceed :: FrantaJ: to je velká lahůdka...
Jirka Ul :: FrantaJ.Fejsbukář nejsem a nikdy nebudu,ale pustit mi to jde,supr záběry,jen jestli taky nejsou jen fiktivní,jako ty páteční kroupy na Domažlicku,pro ty co neznaj světové strany,Domažlice jsou v západních Čechách,pro které v pátek platila ,zde x-krát probíraná výstraha ČHMÚ...;-);-)D..;-)..
FrantaJ :: pro fejsbukáře nádherné TLS supercely z německa z 18.května www.facebook.com/maxiblick/videos/815614865272068/
Jirka Ul :: IMP.Díky za snímky z okolí Ještědu,ze známých míst.;-);-)V tom věčnym skuhrání a bědování,jak je všechno špatně,příjemná změna.Dneska tady na Ústecku příjemná neděle,po ránu trochu zakaboněno,ale nyní je už polojasno,teplotně akorát na práci na zahrádce,zítra dáme repete..;-)....
D :: laax.roundshot.com/vorab-gletscher/
a.v. :: Vimperk na chvíli měl i sluníčko,ale maximum pouze přes 16°. Na práci na zahradě akorát.I u nás jsem už po 7 dnech(včera jen skropení pracu) co nezapršelo,záhonky s vykukující zeleninou zalil.Liják z minulé neděle udělal na záhonech krustu.
a.v. :: Jvyky::všeho moc škodí,asi bych byl s toho Vašeho tepla až horka u Vás+ sucho bnrzo otrávený
jvyky :: A.v.: u mě dnes slunečno a po jednodenní pauze opět teplo, max. 23°C. Budeš se muset přestěhovat na JM a já na Šumavu :-D
HONZA :: Petr R Krása škoda, že jsem nebyl na chatě. Mohli jsme pokecat, když už jsi fotil hned vedle.. ;-)
Petr R :: Dnešních osm fotek Kotelského potoka: www.ruffer.cz/fotoalbum/krkonose/krkonose-2017/#photo_3539
Howlinwolf :: Co mne treba na chmi dost chybi je mapka oblacnosti. Ne barevny radarovy maluvky "aby na humlnetu mohli bedovat nad privalama a krupobitim" ale pokryti oblacnosti. Neco jako ma wetronlajn hned pri otevreni, jesteze pokrejvaj i podstatnou cast protektoratu:-D
ČHMÚ :: Filip: rosničky z ČHMÚ ve většině také nečtou diskuse pod články o počasí .-). Dle mého názoru je diskuse na Humlnetu vzácnou výjimkou a někteří z nás ji proto pravidelně navštěvují. Ve většině případů je předmětná a obohacující i pro profesní meteorology. Pro mě osobně je jednou z mála dobrých reflexí odvedené práce (zejména v případě komentářů o aktuálním počasí v místech kam naše oči družic, radarů, měření prostě aj. nevidí). Díky za ní. Dnes ve směně, Josef Hanzlík, pěkný den
Klaster12 :: 19.3 když vyleze slunce, tak se tomu chce nahoru, ale pak se zatáhne a spadne to pod 20
Filip :: Do detailu čtu články jen na Infometu a rozhodně jim věřím víc než na jiných webech. Na těch zpravodajských vidím jen titulek a řeknu si "Aha, tak jasně no" a pousměju se, kolik lidí zase naletí.
Filip :: Ps: To souhlasím, že opačně se to stane tak v poměru 1:40. Horší je to, že se neví, kdy přijde nějaký déšť, který zalije. Týden už nespadla ani kapka, před tím taky nic moc díky smůle na bouřky a následující týden zrovna tak suchý jak právě končící. Zatím je to teda ještě jakž takž v normě (spíše na spodní hranici), ale za týden už to bude podstatně horší. PetrMB: Ono je dost optimistický říct, že někdo (myslím že spíše hodně lidí), ale jinak souhlasím.
stanka :: omg chocholousek z MB uz je tu zase hahaha
Klaster12 :: Berounsko
Klaster12 :: Tady je zataženo a občas vykoukne slunce na pár minut, takže předpověď OK
Ps :: asi 2 mracky na obloze. Taky nikde v predpovedi neni ze v nedeli bude skoro jasno.
breznik :: corneliu : super odkaz. vice takovych. clovek tu po preskakovani neskutecnyho balastu k vnitrni radosti vzdy docka neceho co za to stoji;) diky
breznik :: bogan : super ze tu ta predpoved je. jaka byla realia? opravdu v jz cechach extreme silna bourka od Rudy kolem Domazlic na Stribro a vyse. boure byle ne ledasjaka ale supercelarni s dvoucentimetrovymi kroupama uprostred. cili zpetne lze predpoved zhodnotit jako slusne trefenou
Howlinwolf :: Tak ono ani to ochlazeni se moc nekonalo. Vcera a dnes uz je teplo i pres severak. Co mel pres noc na snezce naraz pres kilo - lepsi ale varovat opakovane na fiktivni bourky.
Bogan :: zpravy.idnes.cz/vystraha-bourky-pocasi-0vl-/domaci.aspx?c=A170519_104405_domaci_hro
Ps :: stejne je zajimavy ze se to nestane v opacnem gardu aby strasili lidi pres vikend jasno +33 a ono nakonec preselo a bylo +17
Olaf :: Corneliu: Vím, že nic nevím - cs.wikipedia.org/wiki/Sókratés . Mimochodem, v textu mě zaujalo: "... ale byl to jeden z politiků, u kterého se mi něco takového stalo, občané athénští, když jsem ho zkoumal a rozmlouval s ním ...". Takže nic nového pod sluncem :-) | ČHMÚ: Dík za info.
PetrMB :: ČHMÚ: jenže na korektní název by nikdo nekliknul. Kdežto informace "že víkend proprší" vygeneruje podstatně více kliknutí = peněz...
ČHMÚ :: doplnění: obhajuji citované předpovědi, nikoliv název článku a shrnutí autora, které bych jako editor neschválil. Bohužel, dnešní společnost už je tak zrychlená, že spoustu lidí skončí při čtení u nadpisu připadně o 3 řádky níž. Z toho pramení takovéto zbytečné diskuse.zpravy.idnes.cz/predpoved-pocasi-kveten-0wl-/domaci.aspx?c=A170518_060915_domaci_fka
Corneliu :: Dosti užitečný a neprávem opomíjený střípek poznání aneb může hlupák vědět, že je hlupákem? : cs.wikipedia.org/wiki/Dunning%C5%AFv-Kruger%C5%AFv_efekt Podle všeho nikoliv.
ČHMÚ :: Dobrý den. Celostátními smluvními partnery ČHMÚ jsou Česká televize, Český rozhlas, servery Idnes, Lidovky. Tyto média otiskují oficiální předpovědi ústavu, citují meteorology ČHMÚ. Ostatní zdroje uvádí přežvýkané předpovědi ČHMÚ, ikony surových dat modelů, předpovědi jiných institucí. Za předpovědi a výstrahy druhé poloviny z ČHMÚ se mohu postavit. Koneckonců v článku Idnes (tzn. odkazu Filipa) ze čtvrtečního rána význačné rozpory oproti skutečnosti nevidím.