vojta :: Neskutecne zajimava situace :)
vojta :: Tak Borovka je pod nulou, pár kilometrů vzdálená Kvilda +5, stejně jako o 400m vyšsí březník hřeben
HONZA :: Tak venku začíná teprve teď sníh vlhnout. Stále si s ním ještě vítr hraje. Takže přečkat to do 2h ranní a mrazík bude zpět. To si nestihne ani pořádně sednout jen to omlátí většinu námrazy... :-)
M.Z. :: Siopoun: Ja chtel zduraznit ze ma smysl v centimetrech udavat rozdil vysek polske a ceske Snezky ale nema smysl udavat v centimatrech celkovou vysku. To je jako s merenim /prirustku snehu :) Zajimalo by mne ovsem jake presnosti dosahuji dnesni metody. (Kolik to bylo za cisarepana nevim, asi sotva i decimetry.) Mimochodem Skandinavie po posledni ledove dobe stale jeste pomalu stoupa, coz plati asi i pro ten Kronstadt
Skopoun :: navíc Baltský systém nemá nulu ve Štětíně, ale jde o nulu na vodoměru v Konštadtu... jen pro doplnění :)
Skopoun :: m.Z. samozřejmě jsem ty výšky uváděl ve výškovém systému závazném pro ČR, což už je nějaký čas systém Bpv, neboli Balt po vyrovnání. Takže žádné dvojí výškové souřadnice se již dávno nepoužívají :)
FrantaJ :: Samozřejmě Jirka Ul: nějak mi to z mobilu zmizlo :))
FrantaJ :: Jka Ul: odpověď odsvištěla :)
aaa :: teploty lezou pomalu nahoru, jen ten Trutnov náměstí vzdoruje
Jirka Ul :: kv.Díky..-:)-:)I za Roklan..-:)-:)FrantaJ.Mrkni na email--.)-:)Předpověď zatím +- stejná www.meteoblue.com/cs/po%C4%8Das%C3%AD/p%C5%99edpov%C4%9B%C4%8F/t%C3%BDden/kl%c3%adnovec_%c4%8cesko_3073595?day=6
M.Z. :: K tem nadmorskym vyskam. Je treba dodat, zda se to meri vuci Baltu resp. Severnimu mori (jako v Nemecku) ci vuci Jadranu (jako v Rakousku Uhersku) Plus uvest, ze prumerna vyska hladiny more ve Stetine je o 89,314 cm vyse\ssi (tedy Stetin ma nadmorskou vysku 89.314 cm proti) rakousko uherskemu Terstu. Jde o letni udaj pri prumerne teplote 20 stupnu. V zime se hory chladem zcvrkavaji takze napr. tatransky Stalinuv stit je o metr nizsi (vuci Terstu) nez v parnem lete...
pavell :: a.v. tak v bernarticích na trutnovku máme podobně. Sníh si sedl. Ale louky které byly vyfoukané tak jsou skoro holé. Ale taky centimetr aby vydržel. Zato tam kde bylo nafoukáno drží. Teť se ochlazuje ale uvidíme co bude v noci a zítra ráno. Snad si ochlazení pospíší.
Skopoun :: jen pro doplnění. Lysá hora v Krkonoších má přesnou nadm. výšku 1343,56 m.n.m.
Skopoun :: C2S: těch 1328,35 je však výška geodetického bodu na tom vysokém pilíři. a ten má výšku k patě 7,55 metru. Tudíž nadm. výška je 1320,80... takže ani jedno z čísel, co se zde uvádí nesedí... viz. odkaz: dataz.cuzk.cz/gu.php?1=36&2=09&3=014&4=a&stamp=IgbnR8mJg8EJL4ymaBR1uTv3iVFJqp8L
a.v. :: Divné dělení teplot na Šumavě.Stanice Březník hřeben včera skoro -11°a dnes teď stoupá k +7°,tady dole,se teplo nekonalo ani slunce, maximum jen 4° a teď jen +2°.Ani to málo sněhu co máme neslezlo.
Kaspec :: Lysá Hora (ta v Beskydech :-) ) už má náraz 126km/h
C2S :: jinak ohledně beskydské Lysé hory si oficiální autority myslí, že to je 1328,4 m. To čumim, 1323 m je takový všeobecně udávaný evergreen.
C2S :: 1343,6 :-)
M.Z. :: Zda se, ze na obou Lysych horach fouka a foukalo i v predchozich dnech. A stejne je zajimave, ze Snezku maji i u Vidne i kdyz zde tedy vetsinou byva rec o te nasi - Snezce krkonosske. Schneekoppe - na rozdil od toho videnskeho Schneebergu (pridavam vysvetleni pro LUkase :)
Honzík :: Lukáš: Krkonošská Lysá 1344, beskydská Lysá 1323 m
Honzík :: Jenda: Díky za vysvětlení. MZ: Zde je vidět docela slušná závěj přes sjezdovku kamery.hydronet.cz/lysa/photo/l2/gallery/201712111324_l2.jpg
Lukáš :: Už chápu. o kterou Lysou horu se jedná - je to ta krknošská. A stejně je to zajímavé, že v Beskydech je taky Lysá hora a je stejně vysoká jako ta naše v Čechách :-)
k. :: zprava
M.Z. :: Na hrebenech se ted vycasilo, viz 5x pohled Lysa kamery.hydronet.cz/lysa/photo/l4/gallery/201712111324_l4.jpg kamery.hydronet.cz/lysa/photo/l3/gallery/201712111324_l3.jpg kamery.hydronet.cz/lysa/photo/l2/gallery/201712111324_l2.jpg kamery.hydronet.cz/lysa/photo/l5/gallery/201712111324_l5.jpg kamery.hydronet.cz/kamenec/photo_jabl/gallery/jablonecek_201712111326.jpg
Bubák :: Laibir: aktuálně Dvoračky ... jdem.cz/dmfy99
Jenda :: Honzik: je to o tom principu mereni UZ cidlem, jak sme tady pred casem psali. snehovi fajnsmekri znaj :-) pokud chumeli nebo se vytvori namraza, jsou udaje zkreslene, proto ty vykyvy nahoru dolu behem noci, prestane snezit nebo odtaje namraza z cidla, hodnoty se ustali na realite. srazky tato stanice na hrebenu v zime automat. nemeri.
Jenda :: breznik: na Poledniku montoval cahoun Rongic klacek ve 2m, snehotyc ted jede asi v 80cm o neco mene jak Jezerni hora ;-)
Laibir :: Nemáte někdo uloženou adresu webkamery na Dvoračky? Měl jsem ji v záložkách a nejadnou je fuč :/ Díky Libor
Honzík :: Jenda: prosím vysvětlit graf. Kolik spadlo za uplynulých 6 hod srážek? Dle této hydro.chmi.cz/hpps/main_rain.php?t=r&mt=&id=6 mapy se zdá, že moc ne. Navíc teplota šla na nulu a sněhu přesto přibylo. Nejsem znalec místní situace, proto budu rád, když ten graf bude vysvětlen.
Jenda :: kv: mrkni na teplotu snehu na hrebenu portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/2/C7BLVR01.PNG ze by do zitra slehlo vic jak 15 cm si nevsadim. kdo ze to tipoval 2m uz na Vanoce? :-)
kv :: Jirka Ul: krásný fitky...
Jeseniky :: Nebo lepší je tento odkaz: jdem.cz/dnxtq8
Jeseniky :: Honzik, a.v. Dnes udává čhmú na Luční b. 52 cm a horská služba na Luční b. dnes uvádí 100 cm. Zde : jdem.cz/dnxth3
JJ :: Co jako Aladin trefil pěkně, jsou ty dešťový srážky v Krušných horách, který nedojdou do Krkonoš.
kv :: pro hory na severu bude klíčová noc,to bude foukat vichr jako prase a teplota bude hodně vysoko, na šumavě už se v noci začne ochlazovat a hlavně ten vichr tam bude oproti orám na severu téměř neznatelný, podle mě to může v těch Krkonoších tím větrem klidně 30 cm ukousat což si samozřejmě nepřeju..
Zdeněk :: CsC: jen klid, ono to ještě profoukne a hlavně v noci obleva udeří vší silou (k radosti Bousovských doktorů přírodních věd)
adik :: 135km/h vítr na lysé
adik :: i na lyse 1323 m v Beskydech se drží mráz -1,5c
kv :: CSS: ale tady se "strašně" soutěží a už to vypadalo nadějně že pojedeme v teplohorách na vítězné vlně ale takhle to vypadá, že Kerkonosše půjdou zase do trháku :-) ...ale zima je ještě dlouhá...nic nevzdáváme
Honzík :: C2S: Uvidíme co Jeseníky a Beskydy. Pokud tam budou nárazy 145km/h a nad nulou, tak i za těch pár hodin by to se sněhem zatočit mohlo. Ale jak tak koukám, tak hřebeny Jeseníků jsou aktuálně nejchladnějším místem v ČR, takže opravdu ta obleva nebude nic hroznýho.
C2S :: zejtra bych ještě rád zapíchal česnek ( asi poslední šance), takže oblevička dle plánu by se naopak hodila
Honzík :: a.v.: Však jo, ale ouplně bych to neviděl jako něco drsnýho :-) Až bude mít Březník 200 a Labská 110, tak to bude pěkná nakládačka. Pamatuju takovou situaci v jedný zimě, kdy chodily níže od východu a Jeseníky měly v prosinci o metr dvacet víc než Krkonoše..takže to není nereálná situace.
C2S :: hrozný dramata
C2S :: měly to bejt horný dramata, ta obleva a asi z toho nic nebude - na severu nesleze "nic" a Teplohory, který na tom měly bejt dle Homoládinovské predikce nejlíp, jsou na tom jako obvykle nejhůř, ale ani tam nesleze víc, než "malý nic"
a.v. :: Honzíku Labské boda má dnes 110cm,i Březník-hřeben měl v tom měřeném důlku 116cm teď se to drží celkem rovně 120 až 121cm.Bohužel už to tam stoupá k +4°----naše Šumavské fénové prokletí(blízkosti vyšších Alp),sníh poletí dolů.
M.Z. :: Nizke zimni slunce v Navarove kamery.hydronet.cz/navarov/photo_cam2/gallery/navarov-2_201712110956.jpg
a.v. :: Honzíku::Je to začátek nástupu zimy,Já myslel ten Roklan,ten dle mě zatím(teď) ve výšce sněhu je na špici ČR.
Honzík :: a.v.: No, na hřebenech Krkonoš připadlo od pátku také 15-20 cm, v průměru to bude velmi podobné :-)
Jirka Ul :: Pár fotos ze sobotní akce jirkaul.rajce.idnes.cz/Sobotni_vanice_v_Krusnych_horach_9.12.2017/ Je tam i další přírůstek do sbírky pro nalima..-:)
JJ :: Akorát na sjezdovkách to asi ve středu ráno bude trošku struhadlo.
JJ :: Zatím ta obleva pro severní hory nevypadá tak dramaticky, teplý vítr samozřejmě není dobrý, ale jestli nebude moc deště, za 24 hodin se nic moc nestane ani ve střediscích kolem 700, 800 m, natož na hřebenech nebo na rolbou udusaných sjezdovkách.
a.v. :: O 700 výškových metru níže ve Vimperku je teplota zhruba stejná,vítr se uklidnil-tak takový nepoměrv údolí je možný portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/2/C1VIMP01.PNG
a.v. :: Nad Březníkem solidních 120cm sněhu- bohužel obleva už se tam rozjíždí naplno portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/2/C7BLVR01.PNG
a.v. :: kv::Škoda,že jsi neudělal ten náměr kousiček níž na té skoro rovince. Ale také jsem pro náměr kolrm 117,5cm. Teď už tam moc do 150cm chybět nebude.V této rozjížďce to hřebeny Šumavy - Krkonošským hřebenům docela nandaly.Jasně, oblevy nám to řádně sníží.Jinak zajímavá situace, u nás ve Vimperku po půlnočním dešti a teplotám až nad +4° se k ránu ochladilo k nule,přizemákem a mrazo efektem promrzlé země,ráno naledí v celém městě strašné,spíš skoro samý led.Ku podivu se moc neotepluje.
FrantaJ :: Jirka Ul: koukám, jen dnes tam mají +3 ale pak dál už jen zima. Schneefall by byl dobrej :) tak se pak domluvíme na čase odjezdu :)
Jeseniky :: Fichtelberg(1214m) v Krušných už k termínu 10:00 hlásí mrznoucí déšť při 0 st. V 9 h ještě jen mlhu. jdem.cz/dnxkx6
Jirka Ul :: FrantaJ.Já myslim,že by to šlo..-:)-:)Pro Fichtl zatim beze změn,na sobotu -5 a leichter schneefall..-:)-:)
Ivoš :: velký přehled minimálních teplot z celé Šumavy a vybraných mrazových kotlin z celé ČR za měsíc listopad: obec.sumava.eu/index.php/sumava/129-/13151
Jeseniky :: Honzik: No obleva, teď v 10:00 na Hanapetrovkách v 875 m (Krkonoše) ani teplota nevystoupila nad nulu! :-) Ještě tam trochu mrzne. Teď v 10:05 asi -0,5 st. jdem.cz/dnxjg2
ACS :: že by kolem 20.12. v Podunajské nížině bylo přes den kolem -12? to asi fakt mají chybu....
Honzík :: snad zítřkem skutečně skončí obleva www.yr.no/sted/Tsjekkia/Annet/Benecko/langtidsvarsel.html
po :: doufám že nám to v jizerkách nesleze www.novinky.cz/domaci/457440-do-ceska-miri-orkan-xanthos-prival-nezvykle-vysoke-teploty.html
FrantaJ :: Jirka Ul: tak jak vypadá sobota? :) :)
JachymB :: v Liberci se ňák zasekla kamera
honza550 :: Nemá někdo nějaké info z Krkonoš? Kdyby teď padal mrznoucí déšť, tak by hodně sněhu zachránil
kv :: Jenda: 115 no ale podle mého ten průměr bude fakticky mezi 115 a 120...
Ps :: Nojo to bylo rychlý 7 hodin zimy a je po odpoledne dáme kolo. Jak psal Wolf děti ten snih ani neuvidí za tmy nápad a než se rozedni tak roztál
JachymB :: no, teploměr začíná stoupat, už budou +3
a.v. :: kv::Díky za Tvou činnost. Jak Píše jenda asi o 50 až 70m níž na pravo při výstupu 10 až 20m od codníku je takové vyrovnání v poklesu.
a.v. :: Zajímavé venku lije solidně a při tom se ochlazuje k 2,5°. Zatím co na hřebenu po nepatrném poklesu zase oteplování.
Jenda :: kv: diky, pekny. Vrchol neni dobrej, ale jak doporucoval a.v., neco pres 100m pred vrcholem cestou od jezera, sel jsi zrejme kolem :-p orientacne nekde tady jdem.cz/dnwhy4 tak budem pri zemi a zapisem k dnesku 115 cm, tedy o 10cm vice nez nad Breznikem? :-)
kv :: nějaký lepší typ na míst pro měření kolem Roklanu? ....všude mi to přišlo vyfoukaný nebo naopak nafoukaný, nhoře už byly slušný převjeje takže to tam bylo divoký
kv :: kv83.rajce.idnes.cz/Roklan_10.12.2017/
Jenda :: breznik: k zarezu a popisu led zarovku, kazda jinou barvu podle vysky? :-) kam, IMP: hezky zdokumentovano, zima, ze by Psa od krupaveho salatku ze skleniku nevyhnal ;-) Bubak: treba tato stanice na nej jede celkem spolehlive uz par let www.pocasi-volary.cz/stations/index.php?st_id=8 hodnoty to aktualizuje snad po 10 vterinach, tedy temer online, pri mernei venkovni teploty je treba poresit vhodny radiacni kryt, presnost mereni je rozhodne lepsi nez avizovana, da se doporucit
kv :: náměry jsou dělaný tady vyfotil jsem nejmenší náměr a ten co byl plus mínus dělanej nejvíc krát mapy.cz/turisticka?vlastni-body&x=13.3905712&y=48.9784782&z=18&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9e2ZOxSgYu&ud=Rachelsteig
kv :: Jenda jdu na to :-)
breznik :: webcam.sumava.eu/#WebcamFullPreviewPlace:467001;1512944400
IMP :: Ještě pár doplňujících fotos z tůrky ;) impp.rajce.idnes.cz/Odpoledne%2C_vecerni_turka_na_Skalku%2C_Cerny_vrch%2C_Jestedku_a_zpet_kolem_skok._mustku_10.12.2017/
breznik :: kv : scarpa uz fotky vyndal - luxus :) jenda : snehotyce by rozmisteny byly, ted jeste vylepsovat kvalitu. co bys rikal kdyby sem je meli nasviceny? treba na kvilde nejde cist jak tam sype a co to dela... takova osvetlena snehotyc, nebo fosforeskujici / 50, 100cm ? :)
Jenda :: kv: dik za udaje, kdyztak prosim presnejsi lokalizaci, klidne mailem, dik ;-) ad: fotky dodam - tim chces jinak rict, ze zatim nemame chodit spat? :-)
Kam :: Fotky z dnešního sněhového průzkumu na Ještědském hřebenu... www.rajce.net/a14761551 Po setmění se rozjela pěkná chumelenice - dnes pěkná zimní atmosféra!
kv :: foto dodám
kv :: dnešní náměr na Roklanu 6 x měření kolem chaty horský služby naměřeno 2x 110-115 cm 3x 115-120 1x120-125 měřeno lavinovou sondou s metrem, jinak vejlet parádní peřina jak v lednu, pří odjezdu nás chytla ta vánice, v německu je to sněhově úplně jinde....
RM :: TB: stanice v CB uz 22:50 hlasila +4,9
a.v. :: Brezník::Obří obrat teploty,do 4cm nového prašanu,co držel do tak 19.30h slabě prší při +4°.V Jizerkách a Krkonoších v naší výšce 650 až 750mnm bude mrznout ještě dost dlouho.
TB :: teď jsem jel z ČB směr Kaplice a dle teploměru v autě bylo v ČB +3,5 u Boršova nad Vltavou +6,5 a od Kamennýho Újezdu to zas padalo dolu na +3.
breznik :: FrantaJ : je to pozoruhodny. horska uz je zavetrna a ma +0,6 navetrna Bucina -2 zavetrny Prachatice +5,2 a dal za navetrim schovanej niz lezici Pisek +1,5 .... vsechno je postaveny na hlavu v tehle chvilich.
FrantaJ :: Klínovec letí taky nahoru, zatím ještě -3.1°C, uvidíme co dál, Strojetice už +2,0°C, na druhou stranu Tušimice ještě -2.3°C
janek :: laco: fotky mazanice, sněhotače nesů, běžky nemáš, ogarku taky ne, naco nějaká tvoje skupina, ale klídek, embéčko fotí mnohem hůře :-)))
laco1 :: Občas se zde objeví i příspěvky z Beskyd. Měl by li někdo zájem, z řad zaregistrovaných na fb, může být členem mé skupiny, s tím, že může i přispívat. I kdyby se objevil v Beskydech kupř. dnešní nedělní ne, příspěvek schválím. www.facebook.com/groups/275516662859584/ a.v.: Po tvém povolení, mám zde i Tebe, když jsme byli na Marušce a příspěvek mám připlý, čili zůstává vždy první.
Bubák :: nemáte někdo zkušenost s tímto IP teploměrem? - www.papouch.com/cz/shop/product/tme-ethernetovy-teplomer/
rongic :: breznik: zrejme dobrej oddil :)))
breznik :: rongic :) metrovej rozdelovnik na Poledniku, cos letos umistoval , je zapadanej. takze polednik zda se uz jede taky nadmetrove webcam.sumava.eu/#WebcamFullPreviewPlace:15001;1512899400
laco1 :: 505 m n.m. www.facebook.com/photo.php?fbid=1763328570346413&set=gm.796609643878756&type=3&theater&ifg=1
Howlinwolf :: Mz: deti si toho nevsimnou tentokrat hlavne proto ze nez bude svetlo bude po vsem. Neumetely atakujou +4 a i praha jde do plusu.
Rongic :: breznik: zrovna jsem na to koukal, jak to vyskocilo i u vas ve Vimperku uz na +4... masakr...
breznik :: typicka JZ situace je tu. fenovej efekt za sumavou dela divy. prachatice +5 zatimco stejne vysoko leziti St. Peter -0,2... zejtra nam tu urcite padne v zavetri dik Fenu +10 webcam.sumava.eu/#WebcamImagePlace:13002;1512936000 Nahore se sumava zatim drzi v mrazu
Petr(MB) :: LENKA: nádhera, co? :-)
LENKA :: PetrMB:v půl druhé jsem jela do Bolky a v rádiu říkali, že bude zítra až +13° a když jsem se vracela tak už bylo takhle bílo:-)
LENKA :: PetrMB:
nalim :: HONZA z Malé Sněžky, Petr z MB a taky z fc u Špalíčku v Chebu - jdem.cz/dnv4a9 díky hoši.....
Honza550 :: Tak to teplo v Krkonoších bude cca na 24 hodin, doufám, že neodtaje víc jak 15cm, protože to bude profuk s velkým P, protože příští pondělí se tam chystáme s bandou
Biker :: Litoměřice, luxusní sněžení
trutnovak :: v TU aktuálně -2.7°C sype parádně, uvidíme co se bude dít v noci.. tady v podkrkonoší by to s větrem nemělo být tak hrozné
majkl :: v nížíně se povecde zima jedno za 20 let bych tak tipoval....na horách at si kydá o 106
majkl :: pár cvaků z posledních dní a dneška...jdem.cz/dnv2x6
tom44 :: Jablunkovsko cca. na 15 minut výpadek proudu kvuli silnému větru
VM :: Ve Vrchlabí asi hodinu taky sype, ale paradoxně při -3,5 stupních propadávají zmrzlý kapky dešťe až to děláš v prašanu malinký krátery.
Jirka L. :: tak tomuhle se říká obrat o 180°: aladinova předpověď průměrné rychlosti větru v Jeseníku v úterý 5h: předpověď z 9.12. 12UTC: 20m/s, předpověď z nejnovějšího výstupu z 12UTC: 2m/s portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ov/aladin/results/public/meteogramy/meteogram_page_portal/m.html#Jesen%C3%ADk%20(okr.%20Jesen%C3%ADk)
Zdeněk :: jen se z toho všichni nepos..... PS by Vám napsal, že to příští dva dny stejně sleze a dřív to byly beztak zimy, ne takovéhle záchvěvy na pár hodin. Nicméně počasí na začátek prosince dobrý a co víc, ještě 16 mm a máme letos metr srážek v Pace!!!
Pavell :: Bernartice máme bílou tmu. Místy máme nula nového a místy až 20cm. Na silnicích jazyky a pod tím led.
Klaster12 :: Nepřijde vám Aladin mimo. V 19 měli srážky teprve začít
Petr(MB) :: U nás zatím 2-3 cm, ale stále sype, atmosféra krásně zimní jdem.cz/dnvxj9 a přidám i něco pro nalima jdem.cz/dnvxp3. A ještě pár mazanic z ranní procházky okolo mužského jdem.cz/dnvxs3, jdem.cz/dnvxt5 a jdem.cz/dnvx22 ot: restaurace Na vyhlídce už funguje… :-)
trutnovak :: 9sil: na pc mi to nejde (mozilla), ale na mobilu si zobrazíš kameru, pak podrziš dlouze na obrázku až ti vyjede nabídka.... dáš zobrazit obrázek, on se ti otevře samostatně ve velkém rozlišení.... www.dopravniinfo.cz/DataServices/Camera.ashx?action=getkameradata&id=NDIC2727
a.v. :: Na hřebenu toho asi moc nepřibylo- vítr to odnáší,zato za poslední 4 hodiny skoro o 5°tam se oteplilo,Šumava hold to teplo chytá první portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/2/C7BLVR01.PNG
M.Z. :: Na severu je zatim pomerne chladno. Na Lyse stoupla ted teplota z -9.5 (zatim nejnizsi teplota nastavajici zimy) na -9 stupnu kamery.hydronet.cz/lysa/graph/2teploty48.png
a.v. :: Pod Šumavou sněží kolem 3 hodin,už to slábne,zatím kolem 3cm nového,bohužel to jde postupným oteplováním k nule portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/2/C1VIMP01.PNG
M.Z. :: Take v Praze panuje po dlouhe dobe dobra nalada kamery.hydronet.cz/letna/photo_cam1/gallery/letna-1_201712101812.jpg prinejmensim mezi detmi (pokud si toho noveho snehu vubec vsimly, kdyz jsou porad zaboreny do ajfounu a jinych smartfounu :) mezi ridici asi min :)
M.Z. :: Tahle hlaska z Filipova nad Ohri (a zdalipak taky snezi v Dolnim Bousove?) fakt stoji za zaznam: Po hodně dlouhé době tu panuje dobrá nálada
northwest :: JirkaUl: Teď to vypadá podle radaru na delší pauzu pro ústecko viz kachelmannwetter.com/de/regenradar/deutschland/#play
Filip :: Nám nasněžily poctivé 4 cm z asi 2 mm srážek, celodenní mráz, takhle má vypadat úvod zimy. Škoda, že to dlouho nevydrží. Ale po hodně dlouhé době tu panuje dobrá nálada.
janek :: embéčko zítra a pozítří si vem holínky až půjdeš do kolbenky:-)
Petr(MB) :: už se sype i u nás. paráda :-)
Henry :: Táborsko už taky sype. Tak si užijme svých pár hodin slávy.. :)
Jirka Ul :: Vita-TP.Už to dolítlo i sem,padá to pěkně,zatim je mráz..-:)-:)Na kopcích všechno zmrzlý na kost,jestli do toho začne lejt,bude to pěkná klouzačka..-:)-:)IMP:Ještěd teda pěkně omrzlej,tady alespoň dopoledne bylo i chvilku Slunce..-.)-:)
9sil :: trutnovak...jak dokážeš nebo spíše čím umíš tak zvětšit webky z dopravniinfo ?? dík za odpověd
Howlinwolf :: U berouna prvni letosni skutecny snezeni kde to i lezet zustava. Akorat ze do rana z toho tezko neco zbyde.
mccoulec :: Praha Vinohrady taktéž...
vojta :: Cernosice, pha-západ začalo sněžit až ze sytě zelené
Petr(MB) :: Hanz: www.novinky.cz/domaci/457392-na-ostravsku-bylo-v-noci-zemetreseni.html
Vita-TP :: safra tablet, přece SNĚŽI ! :-))
Vita-TP :: www.wetteronline.de/wetterticker ....kam až dojde teplej vzduch ? Jinak v Teplicích snaží, ,
Henry :: Táborsko - na radaru nad námi skoro žlutá ale skutečnosti ani vločka. Čelý víkend tady mrzne, ale sněžení jsem se opět nedočkali..
Hanz :: Zemětřesení?
HONZA :: Dneska je to tu na hřebenech venku krása. Podmínky skoro jak v Arktidě. -11°C vánice a vítr okolo 20m/s. A všude hluboký prašan. Na skialpech krása v botech by jsem dál jít opravdu nechtěl. Boří se to hodně... ;-)
Filip :: Pomalu ale jistě zesiluje sněžení a před frontou se ochladilo.
mccoulec :: Oprava: 3:52 SEČ
mccoulec :: Ostraváci. Nepocítili jste dnes v noci zemětřesení, které u vás udeřilo v 2:52?
laco1 :: a.v. Málokdy, většinou vyrážím zcela sám. Jinak ponechme ještě tyčím více času.
a.v. :: Laco1::Koupit na pile střešní lať za 70kč, z které se udělá doma během 1 hodiny pohodlně 3 sněholatě (popis výroby jsem x krát popisoval)opravdu nezabere moc času.Co přítelkyně,ještě s Tebou vyráží na tůry?
honzík550 :: co je to za bezkyďáka bez běžek a sněhotyčky:-)
laco1 :: a.v.: Jsem od září, téměř pořád v práci. V září jsem dokonce dojížděl až do Kopřivnice. Teď už zpět jen do Rožnova, ale i přesto vypadá, že tuto zimu nabídnu nejméně příspěvku s fotografiemi na rajceti.
a.v. :: Laco1::Neodpověděl jsi,asi žádný pokrok v přesnosti měření sněhu a co běžky?Jinak u nás o více než 200m výše v polohách nad 650mnm jen 1cm sněhu,kolem zámku nad 750mnm u nás tak 2 až 3cm,prostě teplohory.Jinak na hřebenu Šumavy stále kolem -10°vítr a dle odrazů srážkového radaru, srážky už tam začínají.
honzík550 :: laco pořiď pořádnej foťák, takhle jenom mazanice
laco1 :: 4 dnešní odpolední fotografie, se zmrzlým sněhem laco12.rajce.idnes.cz/Od_30.10._2017/#1_3.jpg
IMP :: Dnesni pohled v poledne ze strechy baraku...aspon neco par cvaku ;-) impp.rajce.idnes.cz/Par_polednich_%2C%2Ccvaku_ze_strechy_10.12.2017/
jirkaSp :: weapon- z mých zkušeností je ve Vrchlabí větší zima i víc sněhu než v Trutnově.
jirkaSp :: zataženo, -4C, sněhu 43 cm
Jeseniky :: Nejvetsi prirustek snehu nakonec asi Jizerky - Sous jdem.cz/cwm7d2
ne :: čerstvé informace příznivcům klasických ski v jizerkách www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/bedrichov-jizerska-magistrala
M.Z. :: Zimni slunce v Navarove kamery.hydronet.cz/navarov/photo_cam2/gallery/navarov-2_201712100948.jpg
trutnovak :: weapon: čau, řekl bych, ze obecně vic sněhu je ve Vrchlabí, je to dané vyšší nadmořskou výškou a i poloha hraje velkou roli., kdy pri západních a JZ prouděních které přinášejí nejvic srážek lezi Vrchlabí primo na návětrné straně hor a TU je trochu bokem,.. Pri SZ proudění je TU ve srážkovém stínu
M.Z. :: Snih (nemnoho) lezi tyhle dny i v Brode 280 m n m kamery.hydronet.cz/brod/photo/gallery/brod_201712100924.jpg
M.Z. :: Zamrzly rybnik 650 m n m na Ceske Sibiri kamery.hydronet.cz/jezek/photo_cam/gallery/jezek_201712100916.jpg
Jirka Ul :: a.v.Jj,minimálně dopoledne se vydaří..-:)Zatim se držej toho,že západ to oteplení tolik neschytá,na horách těch pár hodin nad nulou moc neudělá,možná max sesedne, to co napadá večer a v noci-:)-:)Nechme se překvapit..-:)Pěknou druhou adventní neděli všem..-:)-:)
weapon :: trutnovak: Ahoj! Je v TU snehu vice nez ve Vrchlabi? Nebo tam ty srazky jsou vzdy intenzivnejsi?
a.v. :: Vimperk,začíná slunečný den, teplota zatím -5°(na hřebenu Šumavy větrných skoro -11°-do zítřejšího večera to bude pořádný vzestup teplot).V.Javor od pátku 29,9mm ve sněžení,Prášily přes 27mm,ale tam napřed pršelo(Vimperk dle automatky 4,4mm).
JachymB :: teď se to povedlo
JachymB :: nalim - se mi to nevodeuře 8=o
HONZA :: koukám už i Hanapetrovky útočí na půl metru... ;-))) portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/krkonose-lnk.htm
HONZA :: Venku naprostá nádhera. Sype fouká a je -10°C prašánek prvotřídní a podmínky jaké touhle dobou na hřebenech posledních pár let nebyly... ;-))
a.v. :: nalim::Perfektní práce--dík
nalim :: toto jsem vyvěsil na Humlák: TIPOVAČKA - pro přehled jsem srovnal tabulku podle data, kdy 2 metry dle Vás spadnou ( otevřít stažený soubor .pdf ) nahrajsoubor.cz/7bd9465c2966f13a021711a3e4fff40b
jaris :: a zároveň bude hodně foukat* :D
jaris :: kv: myslím, že napadne maximálně 10 cm na navětří. fronta přejde rychle pak se bude celej den oteplovat a zároveň oteplovat, zmizí i hodně staršího sněhu
breznik :: podle tohodle pujde vyžiraci vichr v maximu kol 850ky nekde +12 ... to i bez deste muze udelat na vetru nastavenejch mistech velkou paseku old.wetterzentrale.de/pics/GFSOP06_50.0000_14.0000_212.png
breznik :: a.v. ty to tam znas mnohem lepe- uvidime. stanice jedou par desitek mesicu a je to jeden z prvnich studijnich materialu, kde uvidime jak se tam pocasi chova.... modely kresli zejtrejsi vlnu ve snehu, pa teplej vykousavaci vitr, ale v utery uz zase mraz a dalsi snih... uvidime co na vahách novy snih / obleva jak moc prevazi
a.v. :: BREZNÍK::Asi i nahoře na hřebenu bude pokles velký.Víme co vítr a déšť dokáže.Nech me se překvapit.
PJD :: trutnovak: ja se o to zvetseni vzdy marne snazil na PC a tam to neumim, ale na mobilu to jde to je fakt. Diky.
breznik :: a.v. Breznik hreben 110cm a jsem velmi velmi velmi zvedavej co se bude dit nasledujici dny portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ov/aladin/results/ala.html#prec? pod anglii se bude tvorit jedno ocko za druhym, pres belgii cykklony 975hPa... ceka nas extreme turbuletnich nekolik dni - kdy pristi nedeli muzou bejt nekde temer dva metry, jinde muze vichrice uplne zlikvidovat krajinu, v utery v noci se na moravu a V cechy kresli prisernost az k +16...ale vse je diky ockum nevyzpytatelny
trutnovak :: PJD: dej si mapu na dopravniinfo.cz a kameru v rohozné po přiblížení mapy tam uvidíš odkaz na kamerku.. ale asi momentálně nefunfuje, protože se mi nezobrazuje
Ps :: Budeš se divit ve skleníku mám krásných 30 ke spotřebě a nic jim není ani nemůže když ještě nebyla žádná zima. A důležitá informace ve skleníku netopim
a.v. :: Ps::V noci +13°,začni zítra sázet do skleníku(pro vánoční sklizeň).
Ps :: Jojo kalamita asi 4 mm a to jen na trávě jinde nemělo šanci se něco udržet když byli +3 a všude bláto ale koukám v noci na úterý tam mám +13 tak už to konečně přituhne
PJD :: trutnovak: diky, super, a odkaz na Rohoznou? A jde nějak zvětšovat ty kamery na dopravniinfo?
trutnovak :: PJD: www.dopravniinfo.cz/DataServices/Camera.ashx?action=getkameradata&id=NDIC2728
trutnovak :: PJD: kamera na Výšince je na serveru dopravniinfo.cz ale nevim jestli funguje, protože aktuální obrázek je tento, ale datum a cas neodpovídají.
FrantaJ :: A.v.: normalni ze mlci. Vyleze az to roztaje a zase teplo, teplo, teplo...:)
FrantaJ :: A.v: vim o tom :)
a.v. :: Dle tohoto grafu by v D.Bousově měl být už sníh portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/1/P2DBOU01.PNG ale PS mlčí.
PJD :: Bubak: Občas sem dáváš odkazy na různé kamery tuším včetně těch silničních. Nemáš prosím přímé odkazy na kamery Výšinka u Hajnice a Rohozná u Trh.Kamenice z dopravniinfo? Díky.
a.v. :: Laco1::Dofám,že máš pro nás dobré zprávy,že jsi přidal konečně po létech další sněholať na Tvé trasy a konečně,kolo zazimníš a budeš používat běžky na trasách po horách co jsou pod sněhem.
a.v. :: FrantoJ::Těch -21,7°už jsme naměřili i tady v ČR,na počátku prosince v Krušných horách na Jelení.
laco1 :: Tady mám ještě snímky své, v údolí, mezi Valaškou a centrem Horní Bečvy, ale z 1.12., před tím, než napadl sníh mokrý. Mokrým sněhem, jej dole tedy trochu slehlo. laco12.rajce.idnes.cz/Od_30.10._2017/#1_2.jpg
laco1 :: Zadní Mečová 7.12. 2017. Dole mám 20 cm zmrzlého sněhu, od 475 m n.m. (Zavadilka na Prostřední Bečvě). www.facebook.com/photo.php?fbid=278306596032638&set=pcb.1770816642962474&type=3&theater , při minulém sněžení, byl uzavřen hraniční přechod Bumbálka, silnice nesjízdná někde od Bečvice. Zadní Mečová před 2 dny. www.facebook.com/photo.php?fbid=278306596032638&set=pcb.1770816642962474&type=3&theater
FrantaJ :: Na kamere je -21.6 resp. -21.7°C
pavel :: Na nejvyšší horu v Německu, ve výšce 2,962 m vysokého Zugspitze, bylo v noci mrazivé: naměřené mínus 21 stupňů byly podle německé meteorologické služby první studenou sezonou. to je nuda
Pupek :: U našich jižních sousedů dokonce padl teplotní rekord. -21 °C www.br.de/nachrichten/viele-unfaelle-zwei-extremsportler-und-ein-kaelterekord-100.html
M.Z. :: Nemluve o tom, ze v tom teplotnim grafu jsou i mnohe dalsi zajimave lokality od 270 m n m az po 1315 m n m
M.Z. :: Je to vypoved o tom, jak soucasna teplota kolem nuly dokaze ochadit teplotu pramenu ktera je kolem +8 v podhuri az k +4 na Mumlave ci Jizerce. Ale samozrejme - hlavni ucel me zpravy byl pedgogicky. Ze nektre veliciny ma smysl merit presne na desetinky stupne a u jinych (treba vysky svehove pokryvky) je rozumna presnost plus minus 50 % :)
Bubak :: Diky za super info,teplota vody klesla o desetinu stupne.Dulezita informace.Dekuji
M.Z. :: Teplota vody v Jizere v Brode (jinde to bude podobne, v Jablonecku o chlup min a v Boleslavi o neco vic) klesla dnes z rannich +3 stupnu na +2.9 stupne ted vecer reaktordoma.cz/hydronet/#1512832500000,1512884400000,lysa_teplota|kamenec_teplota|jerab_temp1|jerab_temp2|hybler_voda|hybler_out_temp
jirkaSp :: 18.00 hod -3,4 , sněhová přestávka, za odpoledne asi 8cm, celkem 39 cm
Filip :: Krásně sněží téměř celý den, už je 1 cm a vše bílé, k tomu max. 1°C a jen na chvilku. Vypadá to trochu jako kdyby začínala zima. Nicméně znovu připomínám, že pro mě zima nastane až tehdy, kdy mrzne a je sníh i v nížinách. To, že na horách budou, když to přeženu, třeba 4 metry a dole nic, není zima.
kv :: Říčany aktuálně vánice jak na horách a už máme bílo :-)
trutnovak :: Zdeněk: zitra si to ještě užijeme a v pondělí zase bude tady dolr po sněhu :-/
Jirka Ul :: HONZA.Díky,užil jsem si to parádně,byl jsem na 20% "zimního"území,tady jen malá videoukázka z vánice na Krušných 1url.cz/ytv0V více a i trocha toho slunce z dopoledne ,až to zpracuju.Jinak okolo 800 m.n.m naprosto v poklidu na lyže,stopa je upravená,akorát po tom sněžení to bude zapadaný,jinak desítky lidiček venku a užívají zimní radovánky...-:)-:)
lubor :: na severu Moravy to vypada na orkan www.ventusky.com/?p=49.99;16.93;8&l=gust&t=20171212/02 :(
Zdeněk :: trutnovak: u nás v Pace nápodobně, jen toho sněhu ještě není přes půl metru. :-)
majkl :: v Rokytnici od rána poletovaly sníh, odpoledne chumelenice, přibývá rychle peřina...zítra budou moc pěkné sjezdy z kopečka
trutnovak :: u nas za oknem to vypadá stejně jako v Hochfilzenu:-)
Petr(MB) :: vojta: paráda, to je jak z reklamního katalogu... :-)
M.Z. :: Na Pesakovne obnovuji provoz, vypadky el. proudu by uz byt nemely a k dosazeni viditelne hranice snehotyce uz moc nechybi :) kamery.hydronet.cz/bukovec/photo/gallery/bukovec_201712091420.jpg
Bubák :: kv: jasně
kv :: Ps.voda ne..počkej za pár let, budeme honit každou kapku...
Ps :: Tady taky chumeli no a co když nemrzne a je bláto
Ps :: Tady taky chumeli no a co když nemrzne a je bláto
kv :: Bubák, si dělám srandu, nevim, ale do večera tam těch 60 je na tom se shodneme ne:-)
Ps :: Tady taky chumeli no a co když nemrzne a je bláto
vojta :: co si budeme povídat, ta letošní zima fakt za nic nestojí :D :))) webcam.sumava.eu/#WebcamImagePlace:2002;1512825600
Bubák :: kv: netuším
kv :: Bubák: kolem tý tyče je nějakej důlek či co :-D
Bubák :: kv:60cm je výše :-) ... prntscr.com/hl6lhl
Petr(MB) :: nádherně chumelí, na trávě už je lehce pocukrováno :-)
kv :: Bubák, jsem slepj ale vidím 60 cm :-) ale třeba se mýlím
Bubák :: Stoh 1200m.n.m /50cm.... -- kamera.bartanet.cz/online/stoh_z.jpg?t201710217326
kv :: Ps. já myslím že můžeš být spokojený, po letech máš průměrné teploty, pravda je, že ve střediscích je kole 40 cm sněhu na hřebenech je více jak metr, no to je ideál za co by jsi se v 80 letech nemusel stydět, zvláště když vezeme v úvahu měnící se klima, tak je to prostě paráda...
ViktorHS :: ..takovou klouzačku jako dnes už jsem dlouho nezažil...na mírném svahu k vidění samovolně ,vlastní vahou putující auta..i traktor..:o)Pozdrav z Jizerky -4/deka/cukruje ☁❄
HONZA :: Venku nádherná vánice... ;-)))
Ps :: Na pravdě a nevím co je skvelyho. Zatím je sníh co stojí za řeč jen na hřebenech střediska somrujou a následující 2 dny to pěkně zhorší. No a 80 procent republiky zatím neví co je zima
kv :: Ps. ljo letos je to skvělý máme z toho velkou radost a užíváme si to :-) ...tak nám to přej a játi pak budu přát velkou úrodu enebo na čem ti v životě záleží
Ps :: Železobetonu 2 metry a ve střediska ten metr do vánoc
kv :: jaris. řekl bych, že těch 20- 30 čísel co v něděli napadne roztaje ale až to zmrzne tak to bude neuvěřitelně nadupaná vrstva, na hřebenech to bude metr betonu..
aaa :: ono to nebude pár hodin tepla, sníh dolů poletí rychle
Pavell :: Jaris: polovina snehu nahorach je uz premrzla po minule obleve. A druha polovina si sedne tech par hodin tepla tomu tolik neublizi ani s vetrem. A k ranu v utery se bude ochlazovat a snezit. Zato asi v beskydech a jesenikach bude pruplach.
jaris :: portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ov/aladin/results/public/mapy/data/2017120906/v10mmslp_public_69.png ten vitr na horach bude nejvetsi problem pri kladnych teplotach roztaje toho dost
vojta :: tak to vypadá dle Aladina, že "teplohory" tentokrát odnesou oblevu nejméně....od nedělního večera do pondělního rána maluje kolem 20cm ,návětří možná až 30cm...přes den max 2-3°C, a v noci na úterý už studená fronta a další sníh...jak psal KV....jinde to asi bude horší
Ps :: Jojo krásná sobota +2,6 slunce
Ps :: Jojo krásná sobota +2,6 slunce
Howlinwolf :: Dnes jim predpoved vysla. Sucho, slunecno +2. Trefili akorat vitr:-D
so :: severák přivítal první lyžníky, já jdu odpoledne vyzkoušet mohéry na klasické ski www.skijizerky.cz/cz/zima/skiarena/online-kamery-454.htm
so :: fotokrkonoše: jako vždy kvalita, paráda, tohle oko pokochá na rozdíl od některých zdejších mazanic:-)
pavell :: Pokuď se tu ten teplý vánek nezdrží a nahoře sprchne tak si sníh sedne a zmrzne. Aspoň ho nebude tolik odvávat vítr. Problém bude až napadne čerství sníh a bude foukat. Tak vše po tom ledu pojede pryč a v závětří budou velké hromady. Příští rok by mohla mapa republiky dožít i konec srpna.
jindra :: photos.app.goo.gl/2IUQBD5sZJSaRHbm2 Inverze, ale studený vítr, běžci u Vrbatky, ale zavřeno. Jen v sobotu a v neděli otvírají. Kouřilo se z komína, skůtr stál v zádveří, ale o hosty nebyl zájem...
kv :: ta obleva v pondělí vypadá pro český hory zatím dobře, ne na po napadne dalších dvacet centimetrů, aby to přes den zvlhlo a změklo a v noci už kolem půlnoci na šumavě a o něco později v Krkonoších příjde studená fronta na který začne znovu sněžit takže parádička, moravský hory na tom budou krapet hůře
ACS :: vojta: no koukám, že Slováci mají noční teploty z po-út přes noc +14-15C v Podunajské nížině....
fotokrkonose :: Bylo krásně, ale malinko foukalo scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/24231715_867748616718074_5681112579734696986_n.jpg?oh=9a73cc3b8a5dab4b3d04a666dafd596d&oe=5A922B8B
fotokrkonose :: scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/24796647_867749000051369_3425243170619050127_n.jpg?oh=18009486560de348fd5a31d9305872d3&oe=5AC26857
trutnovak :: Pavel: paráda, krásné záběry.... úplně bych si uměl představit ve velkém formátu na zdi:-)
Pavel :: www.facebook.com/photo.php?fbid=1381280008665678&set=pcb.1381280605332285&type=3&theater
pavel :: www.facebook.com/photo.php?fbid=1381601941966818&set=pcb.1381602491966763&type=3&theater
Pavel :: ahoj přeju hezký den všem :) zde je pár záběrů z 7.12.2017 okolí Vrbatovy boudy
Ps :: Aladin nám píše v noci na úterý +10 to bude léto nebo jak ?
vojta :: protahováno stop :) webcam.sumava.eu/#WebcamImagePlace:2002;1512809700 dle bílé stopy už téměř všude ve vyšších polohách Šumavy
Jeseniky :: Zoli: Ale to nám moc nevadí, protože Poláci měří : www.wetteronline.de/aktuelles-wetter?gid=12510
Zoli :: Thermometer ist schon lange defekt...schade !
Zoli :: Thermometer ist schon lange defekt...schade !
vojta :: noc na úterý bude patrně velmi zajímavá prnt.sc/hl4gt9
jirkaSp :: Alda- ještě dodatek, je to ve městě kde je tepleji, jinak v okolí je sněhu podstatně víc
jirkaSp :: Alda- na Bedřichově mám na zahradě dřevěnou lať , výška763 m.n.m